«
»
FacebookGoogle+

300: Początek Imperium (2014) – 300: Rise of an Empire

7 marca 2014 roku będzie miała polską premierę kinową z utęsknieniem wyczekiwana dalsza część historii Trzystu pt. 300: Początek Imperium. Jest to film zrealizowany na podstawie najnowszej powieści graficznej Franka Millera pt: „Kserkses”. Ta część opowieści poza wspólną częścią tytuły „300” i czasem trwania akacji tego filmu ma niewiele wspólnego z pierwszą częścią opowieści o Trzystu greckich wojownikach.

Premiera: 7 marca 2014 r.
Reżyser: Noam Murro
Scenariusz: Kurt Johanstad, Zack Snyder
Aktorzy: Sullivan Stapleton, Eva Green, Caitlin Carmichael, Jade Chynoweth, Mark Aaron Wagner, Lena Headey, Hans Matheson, Rodrigo Santoro

300: Początek Imperium – 300: Rise of an Empire, zwiastun 2014

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Fabuła tego filmu toczy się przede wszystkim wokół postaci Kserksesa (Rodrigo Santoro), Temistoklesa (Sullivan Stapleton) oraz Artemidy (Eva Green) i walce między nimi o zjednoczenie Grecji oraz o panowanie nad całą Persją. Wydarzenia ukazane w filmie 300: Początek Imperium będę przedstawiały okres 10 lat przed bitwą pod Termopilami. Wtedy to właśnie grecki przywódca Temistokles usiłując zjednoczyć Grecję musi stawiać czoła olbrzymiej inwazji wrogiej perskiej armii dowodzonej przez bezlitosną, wypełnioną nienawiścią do Grecji i jej mieszkańców zastępczynię boga-króla Kserksesa Artemidę. Ta część opowieści wciągnie widownię nie tylko jak to miało miejsce w poprzedniej części do walki na lądzie, ale co jest bardzo widowiskowe w wojnę morską. Ciąg zdarzeń z każdą chwilą prowadzi coraz bliżej ku ostatecznej decydującej o losach Aten i Sparty bitwy. Porażka na polu bitwy może mieć drastyczne skutki dla obu narodów. Kserkses wysyła ogromną armię jednak zaślepiony władzą nie zdaje sobie sprawy, że dobra i przemyślana strategia często ma o wiele większe znaczenie, a niżeli chaotyczny i bezmyślny szturm na wroga. Jego przeciwnicy postarają się wykorzystać każdą słabość na swoją korzyść aby udowodnić, że nie dadzą się zniewolić i pokonać. Temistokles będzie zmuszony toczyć walkę zarówno na lądzie jak i na morzu, gdzie czeka go zaciekła walka ze znienawidzoną Artemidą, która tym razem za swój cel obrała całkowite zniszczenie greckiej floty co niezwykle osłabiłoby siły Greków.

300: Początek imperium porywa widzów w niezwykle barwny świata przemocy, walk i zabijania, jednocześnie jednak do świata wielkich nadziei, honoru, pragnień i męstwa. Reżyser tego filmowego obrazu postawił na dużą dawkę emocje, a ciekawa bardzo wciągająca fabuła, wypełniona dobrze dopracowanymi efektami specjalnymi nie pozwala się nudzić. Widzowie zostają wciągnięciu w czasy gdzie wolność przeliczana jest na ilość przelanej krwi i gdzie codzienność jest rozgrzewana ogniem stoczonych krwawych bitw.

300: Początek Imperium z całą pewnością jest pozycją obowiązkową dla wielbicieli pierwszej części opowiadającej o greckich wojownikach. Równie zadowoleni z kina wyjdą po seansie kinowym filmu wielbiciele dynamicznego kina wypełnionego szybką akcją obsadzoną w historycznych czasach wojen Perskich, które charakteryzowały się brutalnością i morzem krwi przelanej przez wojowników walczących ze sobą stron. Usatysfakcjonowani opuszczą kino również wielbiciele efektów specjalnych, którymi wypełnione są sceny walk morskich. Gorąco polecam seans kinowy filmu każdemu spragnionemu obrazu walki, krwi i scen specjalnych, którym nie straszne są widoki śmierci w bólu podczas krwawych walk, gdzie sceny obcinanych kończyn są naturalną konsekwencją życia wojowników.

 

szczególygatunek: dramat akcji
produkcja: USA
reżyser: Noam Murro
scenariusz: Kurt Johanstad, Zack Snyder
zdjęcia: Simon Duggan
muzyka: Junkie XL Federico Jusid
premiera: 7 marca 2014 r.
obsadaSullivan Stapleton – Temistokles
Eva Green – Artemida
Caitlin Carmichael – 8 letnia Artemida
Jade Chynoweth – 13 letnia Artemida
Mark Aaron Wagner – ojciec Artemidy
Lena Headey – królowa Gorgo
Hans Matheson – Ajschylos
Rodrigo Santoro – Kserkses
Jack O`Connell – Calisto
David Wenham – Dilios
Callan Mulvey – Scyllias
Andrew Pleavin – Daxos
Yigal Naor – król Dariusz
Ashraf Barhom – generał Bandari
Christopher Sciueref – generał Kashani
Ben Turner – generał Artafernes
Andrei Claude – Perski generał
Max Decker – Daius

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2014/03/300_-Początek-Imperium-Zwiastun.mp4 10743332 video/mp4

Dodaj komentarz