Przeboje i oldboje (2015) - Revi…

Przeboje i oldboje to 115…

Dwa dni i jedna noc (2015) - Deu…

Dwa dni i jedna noc to fi…

Ziarno prawdy (2015)

Ziarno prawdy to polski t…

Pingwiny z Madagaskaru (2015) - …

Pingwiny z Madagaskaru je…

Bezwstydny Mortdecai (2015) - Mo…

Bezwstydny Mortdecai to f…

Carte blanche (2015)

Carte blanche to niezwykl…

Birdman (2015)

Birdman nie jest z całą p…

Hiszpanka (2015)

Hiszpanka to polska megap…

Wkręceni 2 (2015)

Wkręceni 2 to kontynuacja…

Haker (2015) - Blackhat

Haker to niezwykle widowi…

«
»
FacebookGoogle+

47 Roninów (2014) – 47 Ronin

47 Roninów jest filmem pretendującym do kina historii i akcji i można się zgodzić z tym, że filmem akcji jest, ale do kina historii brakuje mu bardzo dużo. Chociaż film jest oparty na legendarnej historii opowiadającej o 47 wojownikach, którzy na początku XVIII wieku stali się w ówczesnej Japonii symbolem walki o sprawiedliwość nawet za cenę życia, to jednak został on tak zrealizowany, że ciężko jest się w nim doszukać cech charakteryzujących legendę o 47 Roninach. Aczkolwiek główne założenia i główna koncepcja filmu jest oparta na historii o 47 wojownikach.

Premiera: 10 stycznia 2014 r
Reżyser: Carl Rinsch
Scenariusz: Chris Morgan, Hossein Amini, Walter Hamada
Aktorzy: Keanu Reeves, Hiroyuki Sanad, Tadanobu Asano, Riko Kikuchi, Kô Shibasaki, Jin Akanishi

47 Roninów – 47 Ronin, zwiastun 2013

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

47 Roninów opowiada historię 47 wojowników którzy w skutek śmierci swego pana i przywódcy stali się roninami czyli samurajami bez pana. Co doprowadza do frustracji 47 wojowników i zmusza ich do podjęcia kroków mających przywrócić im honor i poważnie. Jedynym sposobem aby to osiągnąć jest zemsta na mordercy ich pana, którym jest lord Kira (Tadanobu Asano). Ale aby tego dokonać muszą się dobrze przygotować do swojej misji i czekają cały rok na odpowiednią okazję do zemsty za śmierć swego pana. W zemście będzie im pomagał biały wojownik Kai (Keanu Reeves), który został pojmany i więziony przez japońskich samuraj. Przyłącza się on do Oishiego (Hiroyuki Sanad), przywódcy 47 roninów i wraz z nimi wyrusza na wypełnioną walką i krwią wyprawę w celu ocalenia honoru i własnych domów.

Chociaż koncepcją twórców było zrealizowanie filmu o charakterze historycznym to jednak chyba zbyt mocno poszli w kierunku komercji i zbyt barwnie urozmaicili obraz filmowy magią i scenami mającymi mało wspólnego z realizmem walk samurajskich. Spokojnie można ten obraz kinowy nazwać „Ostatnim samurajem”, „Przyczajonym tygrysem”, Piratami z Karaibów” i „Matrixem” w jedynym opakowaniu. Chociaż film może się podobać wielbicielom efektów specjalnych z pogranicza magii i iluzji to jednak z prawdziwą historią o 47 roninach ma on niewiele wspólnego.

Z całą pewnością nie polecam wizyty w kinie na sensie 47 Roninów widzom oczekującym przeniesienia historii z książki na ekran kinowy, Ci widzowie będę z całą pewnością zawiedzeni tym obrazem filmowym. Mogę polecić ten film wszystkim wielbicielom magii i bajkowych scen z pogranicza iluzji obsadzonych wśród walczących ze sobą XVIII wiecznych wojowników japońskich. Z całą pewnością może się także spodobać spragnionym krwi i walki biała bronią, ale z całą pewnością nie spodoba się on fascynatom historii Japonii oraz wielbicielom literackiej wersji opowieści o 47 wojownikach. którzy z honorem oddali swoje życie w imię sprawiedliwości.

 

szczególygatunek: dramat – akcji
produkcja: USA
reżyser: Carl Rinsch
scenariusz: Chris Morgan, Hossein Amini, Walter Hamada
zdjęcia: John Mathieson
muzyka: Ilan Eshkeri
premiera: 10 stycznia 2014 r.
obsadaKeanu Reeves – Kai
Hiroyuki Sanad – Kuranosuke Ôishi
Tadanobu Asano – lord Kira
Riko Kikuchi – Mizuki
Kô Shibasaki – Mika
Jin Akanishi – Chikara Ôishi
Cary-Hiroyuki Tagawa – Shogun
Tanroh Ishida – adiutant Shoguna
Yorick van Wageningen – kapitan
Togo Igawa – lord Tengu
Yuriri Naka – Iku
Brian Hirono – Okuda
Haruka Abe – służebnica Miki
Tomoko Komura – służebnica Miki
Siong Loong Choong – samuraj Asano/Ronin
enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2013/12/47-Roninów-_-47-Ronin-zwiastun.mp4 31807493 video/mp4

Dodaj komentarz