«
»
FacebookGoogle+

72 godziny (2014) – 3 days to kill

72 godziny jest filmem akcji opowiadającym o działalności tajnego agenta Secret Service Ethana Runnera (Kevin Costner), który dowiaduje się o swojej śmiertelnej chorobie. W obliczu nieuniknionej śmierci postanawia pożegnać się ze służbą aby w ciągu ostatnich miesięcy życia naprawić relacje z żoną Christine (Connie Nielsen) oraz z nastoletnią córką Zoye (Hailee Steinfeld).

Premiera: 21 luty 2014 r.
Reżyser: Joseph McGinty Nichol
Scenariusz: Luc Besson, Adi Hasak
Aktorzy: Kevin Costner, Connie Nielsen, Hailee Steinfeld, Alison Velence, Amber Heard, Philippe Reyno, Richard Sammel, Big John

72 godziny – 3 days to kill, zwiastun 2014

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Jednak jego plany przejścia na emeryturę krzyżuje propozycja jego szefów, którzy nie chcą stracić tak znakomitego specjalisty do zwalczania terroryzmu. W zamian za eksperymentalny lek mogący uratować życie Ethana proponują mu wykonanie ostatniego zadania, którym jest zlokalizowanie i wyeliminowanie jednego z najgroźniejszych terrorystów znanego pod pseudonimem Wolf (Richard Sammel). Jednak zadanie trzeba wykonać w ciągu tytułowych 72 godzin. Dodatkowo zadania z którym musi się zmierzyć śmiertelnie chory Ethan nie ułatwia fakt opieki nad nastoletnią i niesforną córką w czasie realizacji niebezpiecznego zadania, którą został obciążony przez żonę wyjeżdżającą w delegację służbową.

Film 72 godziny to kino wypełniona efektownymi pościgami, emocjonującymi scenami walki wręcz i strzelanin. Nie zabraknie także dobrze dopasowanego i doskonale wpasowanego w całość akcji specyficznego humoru. Z całą pewnością znawcą gatunku i uważnym widzom nie umknie fakt zapożyczenia przez twórców tego obrazu kinowego całych fragmentów z najlepszych obrazów tego gatunku, co wcale nie świadczy słabości tej produkcji, a wręcz przeciwnie może świadczyć o mądrości twórców, bo po co wywarzać już otwarte drzwi. Skoro coś się już raz sprawdziło to dlaczego tego nie wykorzystać nadając temu świeżości i nowej wizji.

72 godziny polecam szczególnie gorąco i z nieukrywanym entuzjazmem wszystkim wielbicielom kina akcji i sensacji. Z całą pewnością seans filmu z Kevinem Costnerem w roli głównej w reżyserii McG przyniesie mnóstwo zadowolenie i satysfakcji wszystkim fanom tego gatunku filmowego. Na pewno zadowoleni opuszczą kino widzowie oczekujący szybkiej akcji, nieoczekiwanych rozwiązań i niepozbawionych specyficznego humoru dialogów. Szczerze zachęcam wszystkich poszukujących w kinie cech wymienionych powyżej do zorganizowania czasu na wizytę w kinie na seansie filmu 72 godziny, który zapewne dostarczy zarówno zadowolenia z wybrania tego filmu, jak również podniesionego poziomu adrenaliny i niewątpliwego zaskoczenia przebiegiem akcji na kinowym ekranie.

 

szczególygatunek: dramat, thriller
produkcja: USA
reżyser: McG
scenariusz: Luc Besson, Adi Hasak
premiera: 21 luty 2014 r.
obsadaKevin Costner – Ethan Runner
Connie Nielsen – Christine Runner
Hailee Steinfeld – Zoye Runner
Alison Velence – Sumi
Amber Heard – Vivi Delay
Philippe Reyno – agent Vivi
Richard Sammel – the Wolf
Big John – Louis
Eriq Ebouaney – Jules
Tomas Lemarquis – the Albino
Marc Andreoni – Mitat Yilmaz
Marie Guillard – żona Mitata
Bruno Ricci – Guido
Jonas Bloquet – Hugh
Rupert Wynne-James – ojciec Hugh
Michael Vander-Meiren – Jacques
Omid Zader – Sergei

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2014/02/72-Godziny-zwiastun.mp4 11218121 video/mp4

Dodaj komentarz