«
»
FacebookGoogle+

Adwokat (2013) – The Counselor

Adwokat przedstawia historię uznanego i młodego prawnika (Michael Fassbender) skuszonego szybkimi, łatwymi i dużymi pieniędzmi. Jak to jednak bywa najczęściej takie pieniądze niosą ze sobą duże ryzyko i ich źródło jest przeważnie nielegalne. Podobnie ma się sprawa w filmie Adwokat, w którym młody prawnik angażuje się w handel narkotykami z przekonaniem, że w każdej chwili będzie mógł z tym skończyć gdy zarobi odpowiednio duże pieniądze.

Premiera: 15 listopada 2013 r
Reżyser: Ridley Scott
Scenariusz: Cormac McCarthy
Aktorzy: Michael Fassbender, Cameron Diaz, Brat Pitt, Penélope Cruz, Javier Bardem, Rosie Perez

Adwokat – The Counselor, zwiastun 2013

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Niestety pomylił się co będzie go kosztowało walkę o życie swoje jak i swoich najbliższych. Takimi prawami rządzi się świat przestępczy, gdy się do niego wejdzie to wyjść jest bardzo trudno. W handlu narkotykami prawnikowi pomaga niejaki Reiner (Javier Bardem) który jest właścicielem klubu nocnego i dodatkowo jest jeszcze zaplątany w bezlitosny i brutalny przestępczy półświatek. Z jego pomocą tytułowy adwokat, którego imię nie jest znane widzą do końca filmowej opowieści, zdobywa narkotyki i zaczyna nimi handlować. Największą okazją do zarobienia wielkich pieniędzy jaka się przydarza adwokatowi jest sprzedaż kokainy za 20 milionów dolarów. Mimo ostrzeżeń Westraya (Brad Pitt) przed ryzykiem jakie niosą ze sobą kontakty z towarzystwem handlarzy białej śmierci pokusa szybkiego zarobku dużych pieniędzy jest dla prawnika zbyt wciągająca i decyduje się on wejść w tej interes jednorazowo jak się wydaje głównemu bohaterowi filmu Adwokat. Gdy w opowieści pojawia się Malikina (Cameron Diaz) bezwzględna socjopatyczna dziewczyna Reinera adwokat i jego piękna narzeczona Laura (Penelope Cruz) będzie musiał zmierzyć się z całym niebezpieczeństwem świata handlarzy narkotyków przed którym ostrzegał go Westraya, a co wydawało się prawnikowi paniczną wyobraźnią i nieuzasadnionym strachem wygłaszającego i udzielającego mu ostrzeżeń Westraya. Wszystko jednak przed czym ostrzegano tytułowego adwokata okazuje się realną prawdą i jego ucieczka z przestępczego świata wydaje się przekraczać jego możliwości.

Adwokat jest filmem ukazującym konsekwencje pochopnych i nie do końca przemyślanych decyzji, ukazuje zaślepienie pieniędzmi i możliwością ich szybkiego i łatwego zdobycia. Film jest obrazem uzmysławiającym widowni że łatwe i szybkie zarobki dużych pieniędzy zawsze niesie ze sobą duże ryzyko nielegalnego pochodzenia tych pieniędzy co doprowadza do śmiertelnych konsekwencji naszych pochopnych decyzji pchających nas w przestępczy świat do którego wejść jest bardzo prosto ale wyjść z niego jest już bardzo trudno, a niekiedy staje się to już niemożliwe. Jest to obraz w którym splatają się ze sobą charakterystyczny dowcip z ciemnym humorem, a to wszystko obsadzone w koszmarnym przestępczym świecie handlarzy narkotyków.

Czy ambitnemu i zdesperowanemu adwokatowi uda się wycofać z przestępczego półświatka i ujść z życiem? Czy rachunek jaki przyjdzie mu zapłacić za nierozsądek i bezmyślność nie będzie tragiczny w skutkach dla niego i jego najbliższych? Czy uda mu się wrócić do uczciwego świata i zachować swoją pozycję szanowanego i zdolnego prawnika? Po odpowiedzi zapraszam gorąco do kin 15 listopada na seans filmu pt. Adwokat. Filmu o pułapkach i zakamarkach losu, które czyhają na każdego w ciągu całego naszego życiu na tym świecie, filmu o skutkach pochopnych decyzji i niszczycielskiej sile układów świata przestępczego. Szczególnie mocno polecam ten film młodej części wielbicieli kina, która będzie miała możliwość zobaczenia i analizowania zachowania i podjętych decyzji przez tytułowego Adwokata i ewentualnego przełożenia tego do swojego życia dzięki czemu nie popełnią oni podobnych do tytułowego Adwokat katastrofalnych decyzji i błędów.

Na koniec tego wpisu chciałbym przytoczyć fragment artykułu z magazynu „The Sun” ukazujący z jakim problemami musieli zmierzyć się producenci tego filmu za sprawą gwiazdorskiej obsady aktorskiej:

 

Scena ero­tycz­na w fil­mie „The Co­un­se­lor” roz­gry­wa się na polu gol­fo­wym. Zdję­cia od­by­wa­ły się w Stoke Park w hrab­stwie Buc­kin­gham, pla­no­wa­nie scen ero­tycz­nych z udzia­łem Cameron Diaz przy­po­mi­na­ło ope­ra­cję mi­li­tar­ną.Pro­du­cen­ci do­kład­nie zabezpieczyli teren przed in­tru­za­mi, któ­rzy mo­gli­by chcieć rzu­cić okiem. Te­re­nu na­gra­nia strze­gła ekipa by­łych woj­sko­wych z eli­tar­nej jed­nost­ki SAS (Spe­cial Air Se­rvi­ce). Ko­man­do­si byli roz­miesz­cze­ni wokół pola gol­fo­we­go, a nawet na ota­cza­ją­cych je drze­wach

Digital Spy

 

szczególygatunek: dramat, kryminalny, thriler
produkcja: USA, Wielka Brytania
reżyser: Ridley Scott
scenariusz: Cormac McCarthy
zdjęcia: Dariusz Wolski
muzyka: Daniel Pemberton
premiera: 15 listopada 2013 r
obsadaMichael Fassbender – Adwokat
Cameron Diaz – Malkina
Brat Pitt – Westray
Penélope Cruz – Laura
Javier Bardem – Reiner
Rosie Perez – Ruth
Alex Hafner – funkcjonariusz Casey
Barbara Durkin – Alexi
Emma Rigby – dziewczyna Tony`ego
John Leguizamo – diler narkotykowy

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2013/10/Adwokat-2013-zwiastun.mp4 23788932 video/mp4

Dodaj komentarz