«
»
FacebookGoogle+

Agenci (2013) – Guns 2

Agenci jest to pełen akcji, niespodziewanych wypadków i zwrotów film wypełniony wybuchami, strzelaninami i bijatykami. Głównymi bohaterami tego obrazu filmowego są dwaj pracownicy konkurujących ze sobą agencji rządowych Robert „Bobby” Trench (Denzel Washington) z DEA wydziału antynarkotykowego i Michael „Stig” Stigman (Mark Wahlberg) oficer wywiadu Marynarki Wojennej, którzy od blisko 12 miesięcy działają w jednej sprawie nie wiedząc nic o swoim istnieniu.

Reżyser: Baltasar Kormákur
Scenariusz: Blake Masters
Aktorzy: Mark Wahlberg, Denzel Washington, Paula Patton, James Marsden, Bill Paxton, Edward James Olmos

Agenci – Guns 2, zwiastun 2013

 

O filmie – YouTubeFacebook

Obaj infiltrują meksykański kartel narkotykowy nie ufając nikomu w ciągłym zagrożeniu życia, ryzykując zdemaskowaniem i pewną śmiercią. Kiedy próba infiltracji syndyku narkotykowego kończy się niepowodzeniem agencje obu wypierają się zatrudnienia ich. Dwaj tajni agenci zostają pozostawieni sami sobie bez żadnego wsparcia. Wtedy współpracując decydują się okraść kartel z milionów, które ich zdaniem pochodzą z działalności przestępczej i przekazać je dla organizacji charytatywnych. O ile jednak sama kradzież kończy się pełnym sukcesem o tyle problemy zaczynają się w momencie kiedy wychodzi na jaw, że pieniądze ukradzione przestępcom tak naprawdę nie należały do nich tylko do CIA. Obaj agenci znajdują się w sytuacji nie do pozazdroszczenia między przysłowiowym młotem (kartel przestępczy) i kowadłem (CIA). Ścigani, zdradzeni i pozostawieni sami ze swoimi problemami muszę zacząć sobie ufać mogąc liczyć tylko na siebie nawzajem aby móc przeżyć.

Wszyscy wokół widzieliby ich najchętniej albo w głębokim dołku jako nieboszczyków, albo w więziennej celi jako skazanych na długie lata. Ścigający agentów jednak nie przewidzieli siły i determinacji z jaką „Bobby” i „Stig” będą walczyć o swoje życie i zdemaskowanie układu łączącego przestępców z CIA. Pechowo dla przestępców i agentów CIA ścigających dwóch naszych bohaterów, okazuje się fakt że gdy dobrzy faceci są zmuszeni grać i przebywać wśród złych facetów to bardzo szybko przejmują zachowanie i uczą się od złych najczęściej przewyższając swoich nauczycieli.

Agenci to zjazd na rowerze z Mont Everestu bez asekuracji, film charakteryzuje się użyciem wszystkich atutów amerykańskiego kina akacji począwszy od błyskotliwej fabuły, przez charyzmatycznych głównych bohaterów, a skończywszy na zaskakującej i szybkiej akcji przedstawionej na kinowym ekranie. Obraz wciąga widza pozwalając brać nijako udział w akcji i integrować się z bohaterami. Ogromnym plusem tej produkcji filmowej jest też gwiazdorska obsada na czele z doskonale znanym fanom kina sensacyjnego Denzelem Washingtonem, który po raz kolejny udowodnił swój profesjonalizm w czym nie odstawali od niego pozostali aktorzy obsadzeni w filmie Agenci. Całość 109 minutowego seansu kinowego wypełnia troska o zadowolenie widza i dostarczenie mu radości z oglądanego obrazu. Film ten bez zastanowienia można polecić w ciemno wszystkim wielbicielom szybkiego kina akacji, niebanalnego humoru którego nie brakuje oraz wielbicielom gwiazd grających główne role w tej produkcji filmowej. Z całą pewnością nikt nie opuści kina rozczarowany czy zawiedziony filmem i grą aktorską.

 

szczególygatunek: komedia, film akcji, kryminał
produkcja: USA
reżyser: Baltasar Kormákur
scenariusz: Blake Masters
zdjęcia: Oliver Wood
muzyka: Clinton Shorter
premiera: 27 września 2013 r.
obsadaMark Wahlberg – Michael „Stig” Stigman
Denzel Washington – Robert „Bobby” Trench
Paula Patton – Deb
James Marsden – Quince
Bill Paxton – Earl
Edward James Olmos – Papi Greco
Patrick Fischler – dr. Ken
Evie Thompson – Patsy (asystentka dr. Ken)
Fred Ward – admirał Tuwey
Robert John Burke – Jessup
John McConnell – oficer Dave
Jack Landry – oficer Phil
Ambyr Childers – pani Young

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2013/09/Agenci-zwiastun.mp4 43093856 video/mp4

Dodaj komentarz