«
»
FacebookGoogle+

Atomic Blonde (2017)

Atomic Blonde to film z gatunku wybuchowej i nieprzewidywalnej akcji. Scenariusz do filmu jest inspirowany powieścią graficzną-komiksem pod tytułem „The Coldest City”, którego autorami są Antony Johnston oraz Sam Hart. Główną postacią filmu jest jedna z czołowych agentek brytyjskiego wywiadu MI6 Lorraine Broughton (Charlize Theron), która dostaje zadanie niemalże niemożliwe do wykonania. Zostaje skierowana do Berlina, który jest centrum trwającej zimnej wojny między największymi mocarstwami ówczesnego świata, w przededniu upadku muru berlińskiego, dzielącego miasto na dwie połowy wschodnią i zachodnią. Film otwierają sceny w których widzimy agentkę Lorraine oraz zlecającego jej zadanie szefa MI6 Erica Graya (Toby Jones). Zadaniem którym jest konieczność wyjazdu do Berlina i odnalezienia tam morderców agenta James Gasciogne (Sam Hargrave) oraz odszukania listy podwójnych agentów, która nie może dostać się w ręce radzieckiego wywiadu. Już sam początek filmu daje widzom obraz tego z jakim filmem będziemy mieli przyjemność obcować w ciągu prawie 2 godzin trwania seansu kinowego. Sceny niezwykle szybkiej akcji jaką jest wypełniony cały film rozpoczynają się już podczas lądowania Lorraine na lotnisku berlińskim, gdzie zaskoczona agentka MI6 jest zmuszona do walki o swoje życie z przeciwnikami.

Premiera: 28 lipca 2017 r.
Reżyser: David Leitch
Scenariusz: Kurt Johnstad
Zdjęcia: Jonathan Sela
Muzyka: Tyler Bates

Atomic Blonde, zwiastun 2017


O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Z pierwszego starcia z wrogimi agentami udaje się jej wyjść obronną rękę. Następnie widzimy sceny pierwszego kontaktu Lorraine z agentem Davidem Percivalem (James McAvoy) który jest rezydentem brytyjskiego wywiadu w Berlinie Wschodnim i szefem siatki agentów działających w Berlinie od bardzo długiego czasu. Percival jest jedynym któremu może zaufać agentka, znającym wszystkie układy i układziki, mającym szerokie kontakty w berlińskiej rzeczywistością końca lat `80 ubiegłego stulecia. Jest to człowiek nie specjalnie lubujący się w honorowej etykiecie agenta czy postępowania według jakichkolwiek norm czy protokołów. Ma swoje metody, co prawda w większości przypadków bardzo skuteczne, ale nie zawsze moralnie czyste i narażające go bardzo często na uszkodzenia ciała czy ryzyko śmerci. Agent Percival to postać uzależniona od adrenaliny, whisky, papierosów i autodestrukcji. Zresztą także Lorraine nie jest ideałem, to kobieta z którą nikt nie chciałby spotkać się w ciemnym zaułku, gdyż takie spotkanie z całą pewnością skończyłoby się w najlepszym przypadku interwencją lekarza ortopedy. Podobnie do swojego partnera, którym zostaje David też nie stroni od alkoholu, potrafi pić wódkę z lodem za każdym razem gdy wychodzi z domu niezależnie od pory dnia czy nocy. Oboje bohaterowie tego dynamicznego filmu są jak najbardziej realnymi postaciami ze swoimi minusami i plusami, nie są to idealne postacie bez skazy pokroju superherosa Kapitana Ameryki czy superbohaterów filmów z serii Avengers. Są to bohaterowie żyjący w wiecznym stresie i w rzeczywistości w której nikomu nie mogą ufać zmagając się w samotności z wrogami, którymi są przedstawiciele wrogich wywiadów. Podczas próby odzyskania listy zawierającej spis podwójnych agentów Lorraine będzie musiała zmierzyć się m.in. z oficerem operacyjnym wywiadu wschodnio-berlińskiego Spyglassem (Eddie Marsan), agentami wywiadu radzieckiego Aleksanderem Bremovych (Roland Møller) i Yurim Bakhtinem (Jóhannes Haukur Jóhannesson) oraz innymi wrogimi agentami. Pomocą będą jej służyć agent David Percival oraz francuska agentka Delphine Lasalle (Sofia Boutella) z którą Loraine wda się w namiętny romans. To właśnie za sprawą dwóch bohaterek w czasie seansu kinowego filmu Atomic Blonde będziemy mogli zobaczyć wypełnione namiętnością i seksem łóżkowe sceny w czasie których obie kobiety będą się oddawały erotycznym uniesieniom. Poza scenami erotycznymi film jest wypełniony fantastycznymi scenami akcji w czasie których będziemy mogli podziwiać niezwykle realistyczną walkę wręcz, walkę z użyciem broni palnej czy z użyciem przedmiotów codziennego użytku. Podczas walk wręcz agentka Loraine będzie zmuszona używać wszystkich swoich niezwykłych umiejętności, wykazując się przy tym refleksem, siłą i bystrością oceny sytuacji.
Niezwykłość film Atomic Blonde zawdzięcza głównie sceną walki, które są niesamowicie perfekcyjnie zrealizowane i są nakręcone z niezwykłą prawdziwością. Nie raz i nie dwa razy będziemy mogli zobaczyć nieźle poobijaną, śliczną twarz Loraine i ukazane w dynamicznych scenach walki ciosy, które przyjmuje na siebie agentka MI6 robiące na niej wrażenie i pozostawiające ślady. Bohaterka filmu to człowiek z krwi i kości, która odnosi rany, odczuwa zmęczenie czy miewa słabsze dni. Nie jest to w żadnej mierze superheroska, lecz bardzo dobrze wyszkolona z nieprzeciętnymi umiejętnościami agentka. A także reżyserowi tego obrazu filmowego, który wcześniej był reżyserem innej produkcji filmowej z gatunku akcji Johny Wick, którą udowodnił swoje umiejętności jako reżyser kina akcji, a swoim najnowszym filmem w 100% to potwierdził. Równie silnymi atutami tego filmu jest jego spójny i praktycznie idealnie napisany scenariusz na podstawie którego powstał film, oraz bezapelacyjnie gra aktorska gwiazd kina do których bez wątpliwości należą Charlize Theron, James McAvoy, Sofia Boutella czy John Goodman. Z całą pewnością wszyscy aktorzy obsadzeni w tym filmie stanęli na wysokości zadania jakie postawili przed nimi reżyser i producenci filmowi czym na pewno usatysfakcjonują każdego widza, który wybierze seans kinowy tego powalającego niezwykłością akcji filmu już od 28 lipca 20017r.
Atomic Blonde to film który z całą pewnością zadowoli widzów znudzonych wyczynami nieśmiertelnych superherosów i superbohaterów, wszystkich widzów będących wielbicielami dynamicznej i niezwykle szybkiej akcji, fanom scen walki wręcz czy scen walki z użyciem broni palnej. Z pełnym przekonaniem polecam wizytę w kinie także wielbicielom Charlize Theron, której postać Lorraine Broughton, niwelująca swoich wrogów z kamienną twarzą nie do końca wiedząc kto jest po jej stronie, a kto przeciwko niej, o olśniewającym wyglądzie, niezłomnym charakterze oraz niezwykłych umiejętnościach może z całą pewnością stawać w szranki z największymi herosami kina akcji. Mimo tych wszystkich atutów postać kreowana przez Charlize Theron posiada jeszcze jeden najważniejszy plus, którym jest jej autentyczność, nie jest ona nieomylna, przez cały czas trwania historii filmowej z jej udziałem nie tylko pokonuje swoich wrogów, ale sama też jest pokonywana przez herosów płci męskiej, którzy mają nad nią przewagę siły. Parę razy będziemy mieli możliwość oglądać ją z trudem utrzymującą się na swoich nogach po starciach z przeciwnikami, czy też leczącą swoje rany w wannie wypełnionej lodem, nie jest geniuszem przewidującym nieomylnie ruchy i działania swoich wrogów, jest kilkukrotnie wykiwana, dziesiątki razy upada aby za każdym razem uparcie się podnosić i wciąż starać się zakończyć swoją misję z sukcesem. Oczywiście o tym że w niewiarygodnie skuteczny sposób potrafi unieszkodliwiać i pozbawiać życia każdego kto spróbuje uniemożliwić jej dotarcie do celu nie muszę już wspominać. Scenami walki wręcz film Atomic Blonde przypomina widzom o fakcie, że nie jest tak łatwo zabić człowieka z użyciem tylko siły swoich kończyn, o czym widzowie mogli zapomnieć dzięki hitom filmowym królującym w ostatnim czasie na ekranach kinowych. Dzięki profesjonalizmowi realizatorów najnowszego filmu w reżyserii Davida Leitcha będziemy mogli podziwiać szybkie sceny akcji ukazane z niezwykłym realizmem i nieprawdopodobną autentycznością, co pozostaje jednym z najmocniejszych atutów tego filmu.
Atomic Blonde to obraz filmowy który trzeba koniecznie zobaczyć w najbliższym czasie jeśli nie ze względu na jego autentyczność, którą film zawdzięcza nie tylko scenom akcji i walk wręcz, ale także niezwykle realistycznie ukazanemu Berlinowi podzielonemu na dwie części wschodnią i zachodnią. W którym wschodnia część stolicy Niemiec jest szara, pozbawiona radości życia w której pijaństwo i demoralizacja jest na porządku dziennym widoczne na każdym kroku i skrajnie odmienna strona zachodnia gdzie królują kolorowe neony, życie tętni całą swoją pełnią i wszyscy wydają się być w pełni szczęśliwi i cieszący się każdą chwilą życia. To na pewno warto wybrać się do kina na seans tego dynamicznego i niezwykle szybkiego filmu ze względu na jego obsadę pośród której na szczególną uwagę zasługuje odtwórczyni głównej roli Charlize Theron, która daje popis swoich umiejętności iście kaskaderskich i swojego talentu aktorskiego w kreowaniu postaci power girl. Z całą pewnością wszystkim wielbicielom tej aktorki mogę zagwarantować, że podczas seansu kinowego filmu Atomic Blonde będą mieli możliwość oglądać ją w roli kobiety zdecydowanej, nieobliczalnej, bezwzględnej i pełnej uroku czyli taką jaką najbardziej lubimy. Theron przyćmiewa swoją postacią i zgarnia dla siebie uwagę widzów przez niemal cały trwający blisko 2 godz. czasu trwania filmu. Jedyną postacią która króluje na ekranie na równi z postacią Lorraine jest postać Davida kreowanego przez James McAvoy, którego postać dzięki swojej charyzmie i szczególnemu punkowemu urokowi znakomicie odnajduje się przy boku Lorraine. To dzięki chemii panującej między tymi dwoma postaciami otrzymujemy obraz filmowy, który długo pozostanie w naszej pamięci jako jeden z najlepszych filmów akcji, który mieliśmy możliwość oglądać w ostatnim czasie na kinowym ekranie. Jeszcze raz gorąco polecam wybór filmu Atomic Blonde jako seans obowiązkowy podczas którego będziecie bali się mrugać oczami, aby nie przegapić jakiegoś ważnego elementu błyskawicznie zmieniającej się akcji filmu.
Dla ciekawych oceny filmu proponuję obejrzeć i wysłuchać recenzji filmu.

recenzja filmu:

Jestem pewien, że teraz nikt nie ma najmniejszych wątpliwości co do walorów tego filmu i konieczności obejrzenia go na dużym kinowym ekranie do czego zachęcam każdego z wielbicieli szybkiego kina akcji, niezwykłej autentyczności całej akcji filmowej i perfekcyjnej gry aktorskiej.

 

szczegółygatunek: sensacja akcji
produkcja: USA
reżyser: David Leitch
scenariusz: Kurt Johnstad
zdjęcia: Jonathan Sela
muzyka: Tyler Bates
premiera: 28 lipca 2017 r.
obsadaCharlize Theron – Lorraine Broughton
James McAvoy – David Percival
Eddie Marsan – Spyglass
John Goodman – Emmett Kurzfeld
Toby Jones – Eric Gray
Roland Møller – Aleksander Bremovych
Jóhannes Haukur Jóhannesson – Yuri Bakhtin
Sofia Boutella – Delphine Lasalle
Sam Hargrave – James Gasciogne
Lili Gesler – Helena
Sara Natasa Szonda – Audrey
Cale Schultz – Boris
James Faulkner – szef „C”
Bill Skarsgård – Merkel
Barbara Sukowa – koroner
Declan Hannigan – kierowca
Daniel Hargrave – snajper
Greg Rementer – obserwator
Daniel Bernhardt – żołnierz
Attila Árpa – strażnik
Martin Angerbauer – strażnik

Powiązane posty

Newsletter

Dodaj komentarz