«
»
FacebookGoogle+

Bitwa roku (2013) – Battle of the Year

Czy wiecie, co to footwork, power moves, freeze, toprock, drop? Jeśli są to Wam obce nazwy i słowa to już 25 października będziecie mieli szansę uzupełnić swoją wiedzę za sprawę filmu, który w październiku ma swoją premierą w naszych kinach. Filmem tym jest Bitwa roku który w ciągu 109 min. swego trwania będzie nas karmił światem pełnym fascynujących postaci i dynamicznymi scenami tanecznymi w świecie B-boyingu – miejskiego tańca ulicy powszechnie zwanego jako „breakdance”.

Premiera: 25 października 2013 r.
Reżyser: Benson Lee
Scenariusz: Chris Parker, Brin Hill
Aktorzy: Josh Holloway, Josh Peck, Caity Lotz, Laz Alonso, Chirs Brown, Weronika Rosati, Luis Rosado, Jesse Erwin

Bitwa roku – Battle of the Year, zwiastun 2013

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Całość akcji rozpoczyna się w momencie w którym Dante Graham (Laz Alonso) potentat w hip-hopowym świecie postanawia stworzyć zespół marzeń, który będzie w stanie zwyciężyć w tanecznych mistrzostwach świata zwanych „Bitwą roku”. Zespół ma poprowadzić do zwycięstwa i do chwalebnego panowania w świecie tańca breakdance USA, kraju w którym narodził się breakdance i z którego wyfrunął na szerokie sceny całego świata, przyjaciel i były członek zespołu Dantego Jason Blake (Josh Holloway). Aby móc zrealizować plany Dantego zespół musi składać się z samych najlepszych tancerzy których zaczyna się poszukiwanie po całym kraju. Po tym gdy już zostaje zebrana grupa młodych tancerzy, wyjeżdżają oni razem z swoim trenerem do Francji gdzie ma się odbyć Bitwa roku.

Bitwa roku to niesamowicie widowiskowy i dynamiczny film, wypełniony scenami pełnymi dynamicznego i elektryzującego tańca breakdance z niemożliwymi dla przeciętnego człowieka figurami i wyczynami których będę się dopuszczali ze swoimi ciałami tancerze. Film ukazuje niewyobrażalne występy taneczne, a także zdumiewające pokazy siły i gracji, dzięki którym widzimy, w jaki sposób uliczny taniec z Nowego Jorku stał się popularną i inspirującą formą sztuki dla młodego pokolenia tancerzy. Mimo przewodniego wątku jakim jest taniec, film nie jest pozbawiony innych równie frapujących i porywających wątków jak choćby problemy młodych tancerzy ze społeczeństwem i swoimi rodzinami, którzy nie rozumieją pasji jaką jest dla tych młodych ludzi taniec, czy także równie frapujący wątek problemów z używkami czyhających na młodych tancerzy na co przykładem mogę służyć sam Dante i jego przyjaciel kierujący zespołem marzycieli o słowie. Chociaż zespół Dantego składa się z samych ponadprzeciętnie zdolnych młodych ludzi to jednak aby mogli oni zwyciężyć w Bitwie roku będą zmuszeni nauczyć się nie tylko samego tańca i połączyć swoje indywidualne zdolności i umiejętności w siłę zespołu, ale będę musieli zmierzyć się z przedstawicielami 18 krajów z których najcięższymi do pokonania są przedstawiciele krajów Azjatyckich, niezwykle gibcy i z natury przystosowani do tego rodzaju rywalizacji.

Bitwa roku jest z całą pewnością fascynującym i niezwykle obrazowym filmem godnym polecenia każdemu, nie tylko wielbicielom breakdance i B-Boying`u, każdy z całą pewnością z zapartym tchem i szeroko otwartymi oczami będzie podziwiał umiejętności akrobatyczno-taneczne młodych tancerzy breakdance. Na sam koniec tego wpisu pozwolę sobie zacytować słowa z jednej z reklam telewizyjnych: „Nie próbujcie tego robić w domu”.

 

szczególygatunek: muzyczny
produkcja: USA
reżyser: Benson Lee
scenariusz: Chris Parker, Brin Hill
zdjęcia: Michael Barrett
muzyka: Christopher Lennertz
premiera: 25 października 2013 r.
obsadaJosh Holloway – Jason Blake
Josh Peck – Franklyn
Caity Lotz – Stacy
Laz Alonso – Dante Graham
Chirs Brown – Rooster
Weronika Rosati – Jolene
Luis Rosado – Bambino
Jesse Erwin – James
Ivan “Flipz” Velez – Flipz
Steve Terada – Sight
Alex Martin – Punk
Sawandi Wilson – Sniper
David Shreibman – Kid
Terrence Jenkins – Terrence Jenkins
Demetrius Grosse – Scott
Giovanni V.Giusti – dyrektor artystyczny
Natalya Oliver – kierownik d/s Hip-Hop
Keith Stallworth – Gatlin

Powiązane posty

Newsletter

Dodaj komentarz