«
»
FacebookGoogle+

Bling Ring (2013)

Bling Ring jest produkcją zrealizowaną na faktach mających miejsce w rzeczywistości, które wstrząsnęły USA i całym światem celebrytów i gwiazd Hollywoodu. Film przedstawia historię grupy nastolatek, które z chęci obcowania ze światem hollywoodzkich gwiazd dopuszczają się serii włamań do rezydencji największych sław kina.

Bling Ring 2013, zwiastun 2013

Zwiastun – YouTube, Strona filmu, Facebook

Ekstremalne przeżycia, magia luksusu i wszechobecny przepych wydają się młodocianym włamywaczką przepustką do lepszego, pełnego luksusu i niedostępnego dla nich świata. Wszystko co zakazane smakuje najlepiej, lecz cena jaką przychodzi zapłacić za chwile łakomstwa jest bardzo wysoka. Podobnie sprawa wygląda z grupę nastoletnich włamywaczek, których kariera w świecie przestępczym jest bardzo intensywna, ale jednocześnie krótka i pociągająca za sobą poważne konsekwencje, których nie do końca były świadome młodociane przestępczynie. One chciały tylko posmakować życia jakie wiodą gwiazdy z pierwszych stron gazet na których się wzorowały. Bling Ring pokazuje zdegradowany świat współczesnych nastolatków pragnących sławy i pieniędzy tylko po to aby je mieć i móc się tym pochwalić na Facebooku i zaimponować rówieśnikom. Wizja świata młodzieży przedstawiona w filmie Bling Ring przeraża przede wszystkim rodziców mających dzieci w wieku -nastu lat, którzy może po raz pierwszy będę mieli możliwość zobaczenia świata w jakim żyją i przebywają ich dzieci właśnie podczas seansu filmu Bling Ring.

Całość filmu prezentuje się w bardzo dobrym świetle, zawdzięcza to szczególnie udanej reżyserii, spójnemu scenariuszowi i bardzo udanej grze aktorskiej gdzie na szczególne wyróżnienie zasługują Emma Watson w roli Nicki oraz Katie Chang w roli Rebecca. Film Bling Ring zasługuje z całą pewnością na uwagę przede wszystkim ze strony rodziców mających na wychowaniu nastoletnie dzieci jak również ze strony samych nastolatków chcących zobaczyć do czego doprowadza szalona pogoń za złudną sławą i bogactwem bez zahamowań i granic wyznaczanych przez poczucie wstydu i nabytą moralność. Film ten może być swoistą lekcją poglądową dla pokolenia nastolatków żyjących tu i teraz dniem dzisiejszym bez chwili przerwy przeznaczonej na przemyślenia swojej przyszłości i konsekwencji swojego zachowania. Z całą pewnością nie można przejść obojętnie obok tej produkcji filmowej zmuszającej do analizy i przemyślenia swojego życia zarówno przez nastolatki jak i ich rodziców. Polecam gorąco wizytę w kinie na projekcji filmu Bling Ring każdemu komu nie jest obojętna przyszłość dzisiejszych nastolatków.

szczególygatunek: dramat kryminalny
produkcja: USA
reżyser: Sofia Coppola
scenariusz: Sofia Coppola
zdjęcia: Harris Savides, Christopher Blauvelt
muzyka: Daniel Lopatin, Brian Reitzell
premiera: 21 czerwca 2013 r.
obsadaEmma Watson – Nicki
Leslie Mann – Laurie
Taissa Farmiga – Sam
Katie Chang – Rebecca
Israel Broussard – Marc
Patricia Lentz – sędzia
Georgia Rock – Emily
Nina Siemaszko – detektyw z Vegas
Nelson Rockford – detektyw z Vegas
Claire Julien – Chloe
Carlos Miranda – Rob
Gavin Rossdale – Ricky

Powiązane posty

Newsletter

2 comments

Dodaj komentarz