«
»
FacebookGoogle+

Blue Jasmine (2013)

Blue Jasmine jest to film konwencją i fabułą zbliżony do osławianego filmu Pretty Woman z tymże w przypadku tego filmu całość historii jest przedstawiona w odwrotnej kolejności. Jasmine (Cate Blanchett) jest kobietą przywykłą do luksusowego i wygodnego życia przy boku bogatego męża Hala (Alec Baldwin), która nagle z dnia na dzień traci to wszystko.

Reżyser: Woody Allen
Scenariusz: Woody Allen
Aktorzy: Cate BlanchettAlec BaldwinSally HawkinsPeter SarsgaardBobby Cannavale

Blue Jasmine, zwiastun 2013

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Kończy się beztroskie życie po tym jak jej mąż zostaje aresztowany i oskarżony o malwersacją. Ich wspólne małżeńskie konta bankowe zostają zablokowane i Jasmine zostaje pozbawiona lekkiego i beztroskiego życia do jakiego przywykła. Wtedy decyduje się opuścić Nowy Jork aby uniknąć pytań i ochłonąć po przykrych dla niej przeżyciach. Postawia tymczasowo zatrzymać się u swojej siostry Ginger (Sally Hawkins) która mieszka w San Francisco razem ze swoim chłopakiem, przyszłym mężem Chilim (Bobby Cannavale). Jak to przeważnie bywa nagłe pojawienie się Jasmine w życiu Ginger i Chilia doprowadza do konfliktu między nią i bezpośrednim i prostolinijnym Chilim. Szukając partnera dla siebie postawia uszczęśliwić również swoją siostrę szukając dla niej odpowiedniego jej zdaniem kandydata na męża. Wkrótce Ginger poznaje rozrywkowego Ala (Louis C.K.), a o względy Jasmine zaczynają ubiegać się pełen temperamentu doktor Flicker oraz szarmancki i pełen wigoru dyplomata Dwight (Peter Sarsgaard) obaj zafascynowani jej urodą, błyskotliwym szykiem i obyciem w towarzystwie. Całość tej historii pozwala na uwypuklenie i punktowanie w zabawny sposób wszystkich wad i słabości bohaterów co z wnikliwością godna mistrza czyni Woody Allen reżyserujący ten obraz filmowy. W Blue Jasmine mamy pełen kontrast między życiem w luksusie wśród bogatej inteligencji i biedną szarą rzeczywistością życia przeciętnych ludzi, mamy tam również nieprzewidywalne romantyczne uczucia i uniesienia którym poddają się bohaterowie tej kinowej opowieści co prowadzi w linii prostej do zdrady, konfliktów i kłamstw. Mamy tam całą gamę ironicznego humoru obnażającego wady i ułomności naszych bohaterów, a wszystko to w otoczeniu gęstej sieci relacji między głównymi postaciami historii pod tytuł Blue Jasmine.

Chociaż filmowi temu bliżej jest do dramatu niż komedii to jednak nie brakuje w nim typowego dla Woody Allena ironicznego humoru, który dodaje całego blasku tej produkcji filmowej. Tytułowa Jasmine to kobieta rozdarta wewnętrznie między tym co jest i tym co było. Jest ona pełna sprzeczności z jednej strony zamknięta w świecie swojego dotychczasowego luksusowego życia z drugiej strony pragnąca szczęścia przy boku odpowiedzialnego mężczyzny wszystko to w sposób idealny oddaje z humorem i jedocześnie dramatyzmem Cate Blanchett odgrywając rolę tytułowej Jasmine. Blue Jasmine jest z całą pewnością kolejną doskonałą produkcją filmową wychodzącą spod ręki mistrza ironii, dowcipu i relacji międzyludzkich Woody Allena z perfekcyjnie dobraną obsadą. Z całym przekonaniem polecam ten film jako doskonały obraz ukazujący wady i zalety samych ludzi jak również relacji między nimi. Z całą pewnością nikt nie będzie znudzony podczas seansu filmu i każdy opuści kino z poczuciem dobrze spędzonego czasu. Całość filmu bawi, wzrusza, czasem wręcz przeraża i przede wszystkim zmusza do zatrzymania się i do przemyśleń na temat życia.

szczególygatunek: dramat
produkcja: USA
reżyser: Woody Allen
scenariusz: Woody Allen
zdjęcia: Javier Aguirresarobe
premiera: 23 sierpnia 2013r.
obsadaCate Blanchett – JasminAlec Baldwin – Hal
Sally Hawkins – Ginger
Peter Sarsgaard – Dwight
Bobby Cannavale – Chili
Michael Stuhlbarg – dr. Flicker
Louis C.K. – All
Andrew Dice Clay – Augie
Alden Ehrenreich – Danny
Max Casella – Eddie
Tammy Blanchard – Jane przyjaciółka Jasmine

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2013/08/BLUE-JASMINE.mp4 28593787 video/mp4

Dodaj komentarz