«
»
FacebookGoogle+

Broken

„Broken” to film przedstawiający brutalną prawdę o życiu typowego angielskiego przedmieścia. Jedną z głównych postaci filmu „Broken” jest Skunk 11-letnia dziewczynka mieszkająca po śmierci matki wraz z bratem, ojcem i Kasią polską opiekunką zajmującą się rodzeństwem.

 

Dzieciństwo Skunk nie należy do beztroskich, dzięki cukrzycy na którą choruje grono jest przyjaciół ogranicza się do mieszkającego po sąsiedzku Ricka. Mimo różnicy wieku łączą ich wspólne problemy, tajemnice i wspólne przeżycia. Spokój w życiu bohaterów rujnuje pewnego dnia oskarżenie Ricka o gwałt przez jedną z córek mieszkającego po sąsiedzku pana Oswalda co w konsekwencji prowadzi do brutalnego samosądu wymierzonego chłopakowi przez ojca dziewczyny.

Akt agresji nakręca spiralę kłamstw, tajemnic i przemocy które w brutalny sposób wtargną w życie Skunk. „Broken” można nazwać świeżym kinowym powiewem, który niesie ze sobą nie tylko obraz brutalności i przemocy, ale również, a może przede wszystkim obraz przyjaźni, nadziei i wyrywanych każdego dnia z szarej rzeczywistości jasnych promieni szczęścia…

Dodaj komentarz