«
»
FacebookGoogle+

Być jak Kazimierz Deyna (2013)

Być jak Kazimierz Deyna nie jest jak może to sugerować tytuł filmem o słynnym polskim piłkarzu, aczkolwiek piłka nożna ma swój znaczący epizod. Cały film opowiada o rodzinie w której rodzi się syn, a że ma to miejsce akurat podczas słynnego meczu między Polską i Portugalią podczas mundialu 1978 r. w czasie którego Kazimierz Deyna z rzutu rożnego zdobywa dla Polski gola to ojciec postanawia dać swojemu nowo narodzonemu synowi imię Kazimierz.

 

Rodzice chłopaka mają nadzieję, że razem z imieniem odziedziczy on także talent piłkarski po swoim imienniku. Niestety młody następca Deyny nie przejawia talentu do piłki nożnej mimo usilnych starań ojca i zajęć z profesjonalnym trenerem. Upór ojca nie pozwala mu jednak przestać wierzyć w talent syna i jego wielką karierę jako gwiazdy polskiej reprezentacji piłki nożnej. Kazik z biegiem lat zaczyna rozumieć, że jego przyszłość niekoniecznie musi być związana z grą w piłkę i zaczyna szukać własnej życiowej drogi.

Być jak Kazimierz Deyna jest komedią obyczajową przedstawiającą transformację Polski w latach 90 poprzedniego stulecia, jest filmem w którym przeplata się piłka nożna, niejedna miłość, dorastanie, niełatwe decyzje i trudne życiowe wyboru. Mimo tego że akcja filmu rozgrywa się w trudnych latach przemian to jednak stanowią one tylko tło dla przedstawienia w zabawny sposób losów zwykłej polskiej rodziny. Być jak Kazimierz Deyna przedstawia się jako wesoły obraz życia polskiej rodziny lat 90, piętnujący w sposób humorystyczny wady tamtych lat. Szczerze polecam wybór tego filmu na najbliższy seans kinowy każdemu kto ma ochotę na dobrą zabawą i szeroki uśmiech w czasie całego seansu filmowego.

Szczegółyprodukcja: Polska
gatunek: komedia obyczajowa
reżyser: Anna Wieczur-Bluszcz
scenariusz: Radosław Paczocha, Anna Wieczur-Bluszcz
zdjęcia: Tomasz Naumiuk
muzyka: Łukasz Matuszyk
ObsadaPrzemysław Bluszcz – Stefan, ojciec Kazika
Gabriela Muskała – Zosia, matka Kazika
Jerzy Trela – dziadek Kazika
Małgorzata Socha – nauczycielka
Marcin Korcz – Kazik
Aleksander Staruch – 9,10-letni Kazik
Jadwiga Gryn – Magda
Michał Piela – trener Zbyszek
Kamil Kulda – „Banan”
Jędrzej Kubica – 9-letni „Banan”
Mateusz Socharzewski – „Rudy”
Dawid Drężek – 9-letni „Rudy”
Helena Sujecka – „Niunia”
Julia Kulda – 12-letnia „Niunia”
Marcin Hycner – głos Kazika „narrator”

Dodaj komentarz