«
»
FacebookGoogle+

Carrie (2013)

Carrie jest filmem zrealizowanym na podstawie książki Stephena Kinga o tym samym tytule, opowiadającym historią nastoletniej Carrie (Chloë Grace Moretz), która jest wychowywana przez fanatycznie religijną matkę (Julianne Moore). Fanatyzm religijny matki nie przysparza dziewczynie popularności w szkole, gdzie jest wyśmiewana i poniżana przez grupę szkolnych koleżanek, może tam liczyć na duchowe wsparcie tylko jednej osoby, którą jest Sue Snell (Gabriella Wilde) jedyna klasowa koleżanka Carrie.

Premiera: 18 października 2013 r.
Reżyser: Kimberly Peirce
Scenariusz: Lawrence D. Cohen, Roberto Aguirre-Sacasa
Aktorzy: Chloë Grace Moretz, Skyler Wexler, Julianne Moore, Alex Russell, Ansel Elgort, Gabriella Wilde, Judy Greer, Portia Doubleday

Carrie, zwiastun 2013

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Nagle niespodziewanie Carrie odkrywa w sobie dar telekinetyczny jakim jest możliwość poruszania przedmiotów siłą myśli. Przy pomocy swej nauczycielki Carrie zaczyna otwierać się na świat i próbuje zrozumieć i opanować swoje niezwykłe zdolności, co jej się coraz częściej udaje. Nieuchronnie zbliża się termin balu maturalnego, jest to wielkie wydarzenie w życiu Carrie jak i całej jej klasy. Sue jedyna koleżanka z którą Carrie utrzymuje jakikolwiek kontakt w całej szkole namawia swego chłopaka aby ten zaprosił Carrie jako partner na bal. Dzięki temu zabiegowi Sue udaje się wyzwolić w Carrie przekonanie, że będzie mogła się miło bawić na swoim balu maturalnym. Jednak wszystkie zabiegi zarówno Sue, jej chłopaka i samej Carrie spełzają na niczym za sprawą grupy koleżanek klasowych, które uknuły plan ośmieszenia Carrie i zabawy jej kosztem. Nikt nie spodziewa się żadnego oporu ani żadnych konsekwencji jakie pociągnie za sobą plan ośmieszenia i upokorzenia Carrie w oczach wszystkich jej rówieśników w czasie balu. Całość balu rozpoczyna się bardzo miło dla nastoletniej bohaterki, jednak zabiegi jakie czynią nękające ją koleżanki doprowadzają do całkowitego ośmieszenia i upodlenia Carrie w oczach całej szkoły. Wówczas dziewczyna postanawia się boleśnie zemścić na swoich prześladowcach i za pomocą swoich sił telekinetycznych rozpętuje piekło na sali balowej. Jej zemsta przeraża wszystkich doprowadzając do bolesnych i tragicznych następstw.

Carrie jest filmem przerażającym w swej prostocie, brak w nim scen czy zabiegów które znamy z większości filmów grozy. Jest to opowieść o prostej, zniewolonej przez fanatycznie religijną matką i podstępne koleżanki dziewczynie, która odkrywa w sobie siłę mogącą dać jej wolność od upokorzeń ze strony koleżanek i fanatycznej matki, siłę przerażającą w swych skutkach. Siłą tego obrazu filmowego jest spójność całej historii i jej prostota, która jest bardzo charakterystyczna dla opowieści Stephana Kinga w których całość akcji jest umieszczona w zwyczajnym środowisku normalnych ludzi wśród których niespodziewania ujawniają się niewytłumaczalne i przerażające umiejętności i wydarzenia.

Całość filmu Carrie przedstawia się w bardzo pozytywnym świetle jako bardzo dobrze zrealizowany obraz filmowy w którym napięcie narasta z każdą kolejną sceną aż do finałowych scen ukazujących przerażającą siłę jaką posiada gnębiona i upokarzana nastolatka. Siłą filmu jest doskonały scenariusz i gra aktorska oraz perfekcyjna realizacja filmu. Film z całym przekonaniem godny polecenia wszystkim wielbicielom kina z dużym dreszczem emocji, dla fanów kina grozy wywołującego w widzach przerażenie i uczucie paraliżującego każdy najmniejszy ruch strachu.

 

szczególygatunek: dramat
produkcja: USA
reżyser: Kimberly Peirce
scenariusz: Lawrence D. Cohen, Roberto Aguirre-Sacasa
zdjęcia: Steve Yedlin
muzyka: Marco Beltrami
premiera: 18 października 2013 r.
obsadaChloë Grace Moretz – Carrie White
Skyler Wexler – Carrie w dzieciństwie
Julianne Moore – Margaret White
Alex Russell – Billy Nolan
Ansel Elgort – Tommy Ross
Gabriella Wilde – Sue Snell
Judy Greer – panna Collins
Portia Doubleday – Chris Hargensen
Cynthia Preston – Eleanor Snell
Max Topplin – Jackie Talbott
Karissa Strain – Nikki
Kim Roberts – panna Arlene Walsh
Philip Nozuka – Ernie
Nykeem Provo – Brad
Samantha Weinstein – Heather
Zoë Belkin – Tina
Mouna Traoré – Erika Gogan
Michelle Nolden – Estelle Parsons
Katie Strain – Lizzi
Connor Price – Beak
William MacDonald – szeryf Otis Doyle
Chris Britton – dr. Dean McDuffy

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2013/10/Carrie-zwiastun.mp4 24978129 video/mp4

Dodaj komentarz