«
»
FacebookGoogle+

Człowiek Tai Chi ( 2013) – Man of Tai Chi

Człowiek Tai Chi jest specyficznym filmem zrealizowanym dla wąskiego grona wielbicieli kina sztuk walki. Jest to obraz w którym będziemy mogli obserwować efektowne walki toczone przez bohaterów tego obrazu filmowego. Całość opiera się na historii młodego adepta sztuki walki Tai Chi bardzo popularnej wśród mieszkańców Chin i Hongkongu.

Premiera: 1 listopada 2013 r.
Reżyser: Michael G.Cooney
Scenariusz: Elliot Davis
Aktorzy: Tiger Hu ChenKeanu ReevesKaren MokHai YuQing YeSimon Yam

Człowiek Tai Chi – Man of Tai Chi, zwiastun 2013

 

O filmie – YouTube, Facebook

Film rozgrywa się we współczesnym Pekinie gdzie młody adept Tai Chi Tiger Hu Chen (Tiger Chen) zdobywał swoje stopnia wtajemniczenie w sztukę walki pod okiem swojego mistrza Yanga (Hai Yu). Wraz z postępami w trudnej nauce sztuki walki na młodego i niedoświadczonego ucznia czyhają coraz to bardziej niebezpieczne zasadzki i pułapki, w postaci wciąż rosnących przeciwników próbujących swoich sił w pokonaniu ucznia mistrza Yanga, a także w postaci ludzi chcących zarobić na umiejętnościach wojownika Tai Chi i próbujących go wykorzystać kusząc korzyściami płynącymi z przystąpienia do nich. W końcu młody adept sztuk walki ulega namową Donaka Mark (Ken Reeves) i rozpoczna swoje walki na śmieć i życie w turniejach toczących się pod nadzorem szefów świata przestępczego.

Człowiek Tai Chi jest filmem w którym na tle walki z realnym przeciwnikiem toczy się wewnętrzna walka w umyśle Tigera Hu Chen, który jest zmuszony dzięki wkroczeniu w świat przestępczych turniej walk do zabijania swoich przeciwników wbrew wpajanym mu przez lata zasadom mistrza Yanga. Jest to film dla specyficznego grona wielbicieli gatunku i znawców sztuk walki, który w sposób perfekcyjny ukazuje brutalność i piękno walk toczonych w jego trakcie. Z całą pewnością zasługuje on na wyróżnienie dzięki naturalnym i realnym scenom walk. Jest on pozbawiony scen fikcji w głównej roli z latającymi czy znikającymi przeciwnikami czy scen z nadludzką wytrzymałością na ciosy jakimi charakteryzują się produkcje Chińskie czy Hong-Kongu. Men of Tai Chi w sposób perfekcyjnie doskonały ukazuje naturalność walk nie ozdabiając i nie niszcząc ich trikami z gatunku magii i fikcji. Kolejnym atutem tego filmu jest niezwykły podkład muzyczny, który w idealny sposób łączy się ze scenami filmu tworząc można by rzec dodatkową postać bohatera. Nie jest nachalny zmuszając widzów do poświęcenia mu absolutnej uwagi odciągając tym samym od obrazu filmowego. Muzyka filmu w sposób szczególnie udany podkreśla i oddaje emocje towarzyszące walkom, a także w szczególnie mocny sposób pozwala utożsamić się widzom z przeżyciami, myślami i emocjami głównych bohaterów tego obrazu filmowego.

 

Człowiek Tai Chi z całą pewnością nie jest filmem dla szeroko rozumianej widowni, jest to charakterystyczny obraz z gatunku sztuk walki dla wąskiego grona wielbicieli i znawców tematu potrafiących docenić precyzję i naturalność scen walki. Seans tego filmu polecam szczególnie mocno wszystkim spragnionym autentyczności scen walki, bez scen kręconych na dachach świątyń gdzie walczący dostają się przy pomocy magicznej siły swoich wyskoków oraz wszystkim znawcom sztuk walki full contact, którzy będę mogli ocenić i docenić trud producentów i aktorów włożony w realizację filmu o Tai Chi.

Na koniec pozwolę sobie przytoczyć słowa reżysera filmu Człowiek Tai Chi Michaela G.Cooney:

Mamy 18 pojedynków, w sumie około 40 minut czystej walki. Chciałem nakręcić dobry, solidny film kung-fu z dobrą historią. Ale najważniejsze w filmie jest oczywiście kung-fu i to jemu poświęciliśmy największą uwagę podczas realizacji całego filmu

Michaela G.Cooney

 

szczególygatunek: akcja
produkcja: USA, Chiny, Hongkong
reżyseria: Michael G.Cooney
zdjęcia: Elliot Davis
premiera: 1 listopada 2013
obsadaTiger Hu Chen – Tiger Chen
Keanu Reeves – Donaka Mark
Karen Mok – Sun Jing Shi
Hai Yu – mistrz Yang
Qing Ye – Qing Sha
Simon Yam – komisarz Wong
Michael Tong – Yuan
Iko Uwais – Gilang Sanjaya
Sam Lee – Tak Ming
Sung-Jun Yoo – Chi-Tak

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2013/11/MAN-OF-TAI-CHI-zwiastun.mp4 23564081 video/mp4

Dodaj komentarz