«
»
FacebookGoogle+

Do zaliczenia (2013) – The to do list

Do zaliczenia to 128 minutowa komedia opowiadająca o seksualnych dylematach nastolatek. Główną bohaterką tego filmu jest Brendy (Aubrey Plaza) typowa „kujonka”, która całe swoje dotychczasowe młode życie spędziła na zgłębianiu wiedzy szkolnej. Pewnego dnia jednak dociera do niej że gdy jej koleżanki mają już swoje doświadczenie w seksie ona cały czas jest jeszcze „zieloną” dziewicą.

Reżyser: Maggie Carey
Scenariusz: Maggie Carey
Aktorzy: Aubrey Plaza, Johnny Simmons, Bill Hader, Alia Shawkat, Sarah Steele, Scott Porter

Do zaliczenia – The to do list, zwiastun 2013

Postanawia to szybko nadrobić Jednak jej celem nie jest przeżycie inicjacji z wyjątkowym chłopkiem w romantycznej scenerii. Ona postanawia sporządzić listę spraw których jeszcze nie zdążyła doświadczyć z postanowieniem zaliczenia ich wszystkich jeszcze przed rozpoczęciem nauki w college’u.
W filmie Do zaliczenia będziemy mieli okazję zobaczyć całą masę rozbrajająco śmiesznych sytuacji począwszy od samego sporządzanie listy przez nie mającą pojęcia co kryje się pod zadaniami które wypisuje główna bohaterka, po sceny podczas których próbuje zrealizować swoje zadania. Pomóc jej w tym ma wakacyjna praca, której się podjęła na basenie miejskim, gdzie każdego lata na brak muskularnych męskich „ciach” nie można było narzekać. Cały problem Brendy polega jednak na jej kompletnym braku doświadczenia i obycia w męskim towarzystwie co pokazane jest z dużym poczuciem humoru i dystansem. Brendy desperacko szuka okazji aby pozbyć się swojego dziewictwa, jej desperackie działania aby zrealizować swój cel popycha ją w sytuacje doprowadzające widzów do wybuchów niepohamowanym śmiechem, a ją samą wpędza szał z powodu niepowodzeń. Do zaliczenie jest bezpruderyjnym filmem o pierwszych krokach i lekcjach seksu które są udziałem nastolatek. Pod względem samego pomysłu fabuły jest on bardzo podobny do innych produkcji filmowych tego typu jak choćby „American Pie”, „Wpadka” czy „”Ryzykowny interes”.

Ale w odróżnieniu od powyższych tytułów, które eksponowały przede wszystkim męski punkt widzenie na problem inicjacji seksualnej, film Do zaliczenia przedstawia go z punktu widzenia kobiet-nastolatek. Film bezpośrednio i bez zahamowań ukazuje całość sytuacji w jakiej znajduje się nastoletnia bohaterka, znakomicie zagrana przez Aubrey Plaza wschodzącą gwiazdę filmową o ogromnym potencjale komediowym. Przykładem bezpośredniości filmu mogą być słowa odtwórczyni roli głównej opisujące jedną ze scen: „Czytając scenariusz, trafiłam na scenę w której Brandy, główna bohaterka, zaczyna się masturbować. Wyobraziłam sobie więc stosunkowo prostą sytuację, w której moja ręka pomału się zsuwa i znika z kadru. Jednak gdy przyjechałam na plan okazało się, że kamera zamontowana jest na suficie. Byłam tylko w t-shircie i bieliźnie.” A scena ta jest jedną z wielu tego typu.

Czy Brendy uda się zrealizować całość zadań jakie postawiła przed sobą spisując swoją listę Do Zaliczenia? Czy stanie się kobietą przed rozpoczęciem nauki w college`u? Czy jej desperacja nie wpłynie demoralizatorsko na nią i jej dalsze życie? Po odpowiedzi na te i na każde inne pytania odsyłam Was do kin na seans luzacko-wesołej komedii z romantycznymi aspiracjami o dwuznacznie brzmiącym tytule Do zaliczenia, co szczególnie polecam nastolatkom borykającym się z problemem inicjacji seksualnej.

szczególygatunek: komedia
produkcja: USA
reżyser: Maggie Carey
scenariusz: Maggie Carey
zdjęcia: Doug Emmett
muzyka: Raney Shockne
premiera: 10 sierpnia 2013r.
obsadaAubrey Plaza – Brandy
Johnny Simmons – Cameron
Bill Hader – Willy
Alia Shawkat – Fiona
Sarah Steele – Wendy
Scott Porter – Rusty
Rachel Bilson – Amber
Christopher Mintz-Plasse – Duffy
Andy Samberg – Van
Donald Glover – Adam
Adam Pally – Chip
Lauren Lapkus – Heckler

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2013/08/Do-zaliczenia-zwiastun-PL.mp4 34712733 video/mp4

Dodaj komentarz