«
»
FacebookGoogle+

Duże złe wilki (2014) – Big bad wolves

Duże złe wilki jest to specyficzne kino z pogranicza thrillera, kryminału i komedii. Opowiada on o losach 3 mężczyzn, których łączy ciało nastoletniej ofiary brutalnej zbrodni. Mężczyznami tymi są podejrzany o popełnienie serii brutalnych morderstw na nieletnich dziewczynkach nauczyciel Dror (Rotem Keinan), bezwzględny policjant Miki (Lior Ashkenazi) oraz ojciec ostatniej ofiary sadystycznego pedofila Gidi (Tzahi Grad).

Premiera: 7 luty 2014r.
Reżyser: Aharon Keshales i Navota Papushado
Scenariusz: Aharon Keshales i Navota Papushado
Aktorzy: Lior Ashkenazi, Rotem Keinan, Tzahi Grad, Doval`e Glickman, Menashe Noy, Dvir Benedek, Nati Kluger, Ami Weinberg, Guy Adler, Gur Bentvich

Duże złe wilki – Big bad wolves, zwiastun 2013

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Po odkryciu zmasakrowanych zwłok nastoletniej ofiary bezwzględnego mordercy pedofila pozbawionych głowy aresztowany zostaje podejrzany o serię zabójstw nastolatek na tle seksualnym nieśmiały i zakompleksiony nauczyciel jednej ze szkół w małym miasteczku. Z braku konkretnych dowodów jego winy i w wyniku złamania prawa w czasie przesłuchania podejrzanego Drora, z którego nagranie na którym widać jak policjanci przesłuchujący podejrzanego nauczyciela siłą i biciem wymuszają na nim zeznania wycieka do mediów zostaje on wypuszczony na wolność. Jednak nie jest to koniec dla widzów obcowania z zastraszonym nauczycielem, który z przestępcy stał się ofiarą, w wyniku śledztwa wewnętrznego przeprowadzonego po ujawnieniu kompromitujących nagrań z przesłuchania Drora ze służby zostają zwolnieni wszyscy 3 policjanci biorący udział biciu i wymuszaniu zeznań na podejrzanym nauczycielu. W ten sposób pracę traci m.in. Miki w pełni przekonany o winie Drora, który postanawia wymierzyć sprawiedliwość i ukarać zbrodniarza-pedofila w jedyny sposób w jaki można to zrobić według prawa boskiego jak mówi pismo święto oko za oko, śmierć za śmierć. Niespodziewanie jednak na przeszkodzie w realizacji tego planu wymierzenia kary dla zbrodniarza staje ojciec ostatniej z ofiar, który ogarnięty rządzą zemsty i chęcią odnalezienie głowy swojej córki ma swój własny plan do realizacji. Nagle przestaje być jasne, kto w tej sprawie jest mordercą, kto ofiarą, a kto mścicielem. W tym filmie nic nie jest oczywiste. Akcja filmu jest tak prowadzona, że co jakiś czas widz zostaje wytrącony ze słuszności swoich przekonań.

Duże złe wilki z całą pewnością nie są filmem dla ludzi z twardymi moralnymi zasadami, twórcy tego dzieła kinowego bowiem zrobili wszystko aby widz z najgorszych ludzkich zachowań śmiał się i bawił doskonale. Jeśli więc posiadacie sztywny moralny kręgosłup i z trudem przychodzi Wam przyswojenie paradoksów w miejscu gdzie sprawy wydają się jednoznacznie oczywiste, to radziłbym nie wybierać się do kina na seans filmu okrzykniętego przez Quentin Tarantino najlepszym filmem roku. Główna część akcji filmu rozgrywa się w ciemnej piwnicy gdzie spotykają się trzej bohaterowie i gdzie rolę głównej postaci przejmuje ojciec zgwałconej, zamordowanej nastolatki, której zwłoki zostały w bestialski sposób zbezczeszczone. Dla niego winnym jest ten którego on wybrał, nie dopuszcza do siebie myśli o jakiejkolwiek pomyłce czy o możliwości obrony w jego mniemaniu jedynego winnego tej zbrodni. Ojciec dziewczynki jest zaślepiony furią zemsty i tortur jakich dopuszcza się na mordercy zdesperowany i zaślepiony chęcią zemsty i odnalezieniem odciętej głowy małoletniej ofiary pedofila. Bezwzględnymi torturami próbuje on zmusić potencjalnego mordercę swojego dziecka do przyznania się do winy i do zdradzenia gdzie ukrył głowę swojej ofiary. Film w sposób bardzo realistyczny ukazuje sceny tortur jakim poddawany jest Dror przez Gidia oraz Mika. Kiedy już Dror jest przypalany czy w inny sposób maltretowany, jest to pokazywane z przesadnym wręcz realizmem. Wiele osób będzie pewnie w tych momentach odwracać głowę od ekranu.

Duże złe wilki jest niezwykłym filmem dzięki połączeniu w jednej produkcji filmowej trzech gatunków filmowych takich jak thriller, kryminał i komedia co jest o tyle ciekawe, że film ten nie został stworzy w formie parodii, a humor w nim umieszczony ma na celu solidnie złagodzić brutalność scen i dramat ukazany w tym obrazie filmowym. Humor jednak nie przekreśla powagi sytuacji. To co w pierwszym odruchu wygląda śmiesznie, przy dłuższym spojrzeniu odkrywa swoje drugie, gorzkie oblicze. Pomimo humoru film jest bardzo ponurą opowieścią o ludzkich dramatach jakie kryją się w każdym z nas. „Duże złe wilki” są dziełem szczerym i nie ma tu w żadnym wypadku mowy o bagatelizowaniu zbrodni pedofilii. Całość nie jest też pomyślana jako rozrywka mająca poprawiać humory. Nie znajdziemy tu lukrowanego happy endu. I właśnie dzięki temu film robią tak dobre wrażenie.

Film godny polecenia dla każdego komu nie są straszne sceny zbrodni i tortur, które w tym filmie są ukazane z brawurowym realizmem. Z całą pewnością nie polecam tego filmu na seans romantycznego wieczoru we dwoje ani na seans na pierwszą randkę.

 

szczególygatunek: thriller kryminalny
produkcja: Izrael
reżyseria: Aharon Keshales i Navota Papushado
scenariusz: Aharon Keshales i Navota Papushado
zdjęcia: Giora Bejach
muzyka: Haim Frank Ilfman
premiera: 7 luty 2014r.
obsadaLior Ashkenazi – Miki
Rotem Keinan – Dror
Tzahi Grad – Gidi
Doval`e Glickman – Yoram
Menashe Noy – Rami
Dvir Benedek – Tsvika
Nati Kluger – Eti
Ami Weinberg – Meir
Guy Adler – Eli
Gur Bentvich – Shauli

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2014/01/Duże-Złe-Wilki-zwiastun.mp4 23007546 video/mp4

Dodaj komentarz