«
»
FacebookGoogle+

Dziewczyna z lilią – Lécume des jours (2013)

Dziewczyna z lilią jest ekranizacją międzynarodowego bestsellera francuskiego pisarza słynącego z niezwykłej wyobraźni Borisa Viana. Główną postacią filmu jest Colin (Romain Duris) młody i bogaty wynalazca, który ma wszystko o czym może zamarzyć z wyjątkiem miłości, która jest jego najskrytszym marzeniem. Przy wsparciu swoich przyjaciół Chicka (Gad Elmaleh) i Nicolasa (Jamel Debbouze) w końcu poznaje Chloë (Audrey Tautou), piękną, młodą i fascynującą kobietę.

Dziewczyna z lilią – Lécume des jours, zwiastun 2013

Zwiastun – YouTube, Strona filmu

Wzajemne zauroczenie przeradza się w szczerą i wielką miłość. Po wymarzonym ślubie i wspaniałym weselu szczęśliwe małżeństwo udaje się w podróż poślubną, po powrocie z której Chloë zapada na dziwną i niespotykaną chorobę – w jej płucu zaczyna rozwijać się kwiat lilii wodnej. Zrozpaczony Colin wie, że jeśli nie zrobi czegoś to straci swoją największą miłość na którą czekał tak długo. Jednak tradycyjna medycyna nie jest w stanie pomóc Chloë. W obliczu możliwości utraty ukochanej Colin postawia szukać pomocy w niekonwencjonalnych metodach. Jak się okazuje jedynym sposobem aby uratować życie młodej żony jest otoczenie jej świeżymi kwitami, które zapobiegną wzrostowi lilii w płucu Chloë.

Na szczęście młodego wynalazcę stać na to aby wypełnić cały dom świeżymi kwiatami. Jednak kiedyś majątek się wyczerpie co wtedy? Film Dziewczyna z lilią jest poruszającą opowieścią o sile najpiękniejszego uczucia do jakiego jest zdolny człowiek – miłości. Z całą pewnością znajdzie on wielbicielu wśród widowni spragnionej miłosnego obrazu na dużym kinowym ekranie. Z całym przekonaniem polecam seans kinowy filmu Dziewczyna z lilią każdemu nawet nie lubiącym tzw. „wyciskaczy łez”, każdy kto nie jest pozbawiony uczuć znajdzie w tym filmie wartości ważne dla siebie. Z całą pewnością warto wybrać się do kina na ten obraz kina francuskiego, jeśli nie ze względu na historię, którą film przedstawia to z pewnością ze względu na obsadę aktorską tej produkcji kinowej. Zapraszam do zabrania głosu w temacie filmu Dziewczyna z lilią przez zostawienie swojego komentarza pod powyższym wpisem. Dziękują bardzo wszystkim czytającym nasze wpisy i szczerze zapraszam do dzielenia się komentarzami.

szczególygatunek: dramat, fantazja
produkcja: Francja
reżyser: Michel Gondry
scenariusz: Luc Bossi, Michel Gondry
zdjęcia: Christophe Beaucarne
muzyka: Étienne Charry
premiera: 5 lipca 2013r.
obsadaAudrey Tautou – Chloë
Romain Duris – Colin
Gad Elmaleh – Chick
Omar Sy – Nicolas
Aissa Maiga – Alise
Alain Chabat – Jules Gouffé
Philippe Lebon – Isis
Jamel Debbouze – Nicolas

Powiązane posty

Newsletter

1 comment

  1. marzena

    Miłość ,kwiaty ,kariera zawodowa i niestety choroba ,bardzo realistyczna historia ,dużo emocji i wzruszeń .Film daje sporo do myślenia w dzisiejszym świecie .

Dodaj komentarz