«
»
FacebookGoogle+

Elizjum (2013) – Elysium

Film Elizjum przedstawia wizję świata i życia ludzi w roku 2154 gdzie obok siebie żyją ludzie bogaci i biedna część ludzkości. Ci pierwsi ze względu na swój status jaki daje im majątek i zasoby finansowe będące w ich posiadaniu zamieszkują sztucznie stworzoną stację nazwaną Elysium, natomiast Ci drudzy są zmuszeni do egzystencji na zniszczonej Ziemi.

Elizjum – Elysium, zwiastun 2013

http://youtu.be/jhHHhDMpLrI

Zwiastun – YouTube, Strona filmu, Facebook

W czasie gdy sekretarz Rhodes (Jodie Foster) stara się za wszelką cenę zachować luksusowy styl życie mieszkańców Elysium resztą ludzkości podejmuje próbę przedostania się do luksusowego świata bogaczy. Ludzie żyjący w ubóstwie na zniszczonej Ziemi są zdesperowani aby wyrównać poziom życia na Ziemi i na Elysium. Jednym z czołowych bohaterów buntu jest Max (Matt Damon) który podejmuję się niebezpiecznej misji, której powodzenie ma ocalić życie ludzi mieszkających na Ziemi poza terytorium Elysium jak również przywrócić równowagę życia na świecie. Misja której podejmuje się Max doprowadza do jawnej wojny między biednymi mieszkańcami Ziemi i oddziałami podporządkowanymi sekretarz Rhodes.

Elizjum w bezkompromisowy sposób pokazuje podział na biednych i bogatych z konsekwencjami takiego podziału, co doprowadza do krwawej walki między obiema klasami ludzi żyjącymi obok siebie w skrajnie różnych środowiskach. Film jest wypełniony gamą efektów specjalnych co powinno zadowolić wielbicieli gatunku since-fiction, a jednocześnie nie jest pozbawiony głębszego przesłania dającego pretekst do przemyśleń na temat relacji międzyludzkich i konsekwencji do jakich może doprowadzić ich wypaczenie i zachwianie. Elizjum jest produkcją filmową godną polecenia nie tylko wielbicielom gatunku, ale każdemu komu nie jest obojętna przyszłość ludzi i życia na Ziemi.

szczególygatunek: akcja, fantastyka
produkcja: USA
reżyser: Neill Blomkamp
scenariusz: Neill Blomkamp
zdjęcia: Trent Opaloch
muzyka: Ryan Amon
premiera: 16 sierpień 2013
obsadaJodie Foster – sekretarz Rhodes
Matt Damon – Max
Maxwell Perry Cotton – młody Max
Faran Tahir – prezydent Patel
William Fichtner – John Carlyle
Adrian Holmes – Manuel
Claude Duhamel – lider przemytników
Derek Gilroy – Pablo
Emma Tremblay – Matilda
Diego Luna – Julio

Powiązane posty

Newsletter

Dodaj komentarz