«
»
FacebookGoogle+

Generation Um… (2013)

Generation Um jest dość ciekawym filmem z pogranicza dramatu, filmu dokumentalnego i filmu psychologicznego. Głównymi postaciami tej produkcji kinowej jest trójka przyjaciół John (Keanu Reeves), Violett (Bojana Novakovic) oraz Mia (Adelaide Clemens).

Generation Um… , zwiastun 2013

Gdyby akcja filmu rozgrywała się w latach kultury hipisowskiej to z czystym sumieniem można byłoby troje przyjaciół nazwać wolnymi ludźmi ptakami. Bohaterowie Generation Um nie zajmują się niczym innym jak tylko odwiedzaniem okolicznych drink barów, zażywaniem narkotyków i uciechami seksualnymi. Pewnego dnia po obficie zakrapianym alkoholem wieczorze i nocy spędzonej w jednym z klubów troje przyjaciół zawiązuje ze sobą układ, którego główną zasadą jest bezwarunkowa szczerość wobec siebie i opowiedzenie historii swojego życie w najdrobniejszych, nawet intymnych, szczegółach. Jednak układ ten jest iskrą, która wywołuje płomień mogący zniszczyć długoletnią przyjaźń bohaterów.

Generation Um w sposób bezkompromisowy ukazuje brak zdecydowania, brak celu i wypalenie trójki przyjaciół życiem na krawędzi. Podczas seansu filmu będziemy świadkami drogi którą przeszli wszyscy troje aż do momentu dojścia do krzyżówki życie i potrzeby podjęcia decyzji którą wybrać drogę , gdzie i w którą stroną iść dalej. To właśnie ten moment ma być przełomem w dotychczasowym bezproblemowym i bezcelowym życiu trójki przyjaciół. Po raz pierwszy muszą podjąć jednoznaczną i nieodwracalną decyzję „co dalej?” Czy żyć życiem wypełnionym alkoholem, wszelkimi używkami i seksem bez żadnych granic czy zahamowań? Czy może w końcu się otrząsnąć i zacząć żyć naprawdę biorąc na siebie pełną odpowiedzialność za swoje życie, bez możliwości ucieczki w alkohol, używki czy seks.

Z całą pewnością obraz kinowy Generation Um nie jest filmem lekkim, prostym i przyjemnym dzięki czemu nie jest to film dla szeroko rozumianej widowni. Chociaż myślę, że każdy powinien go obejrzeć, choćby po to aby zobaczyć do jakich sytuacji doprowadza beztroskie życie na krawędzi. Ale moim zadaniem tutaj nie jest nakłanianie kogokolwiek do obejrzenia tej produkcji filmowej, moim zadaniem jest przedstawienie Wam zarysu fabuły tego filmu i pozostawienie decyzji oglądam czy nie oglądam Waszemu wyborowi. Mam nadzieję że mój opis pomógł Wam chociaż w minimalnym stopniu w podjęciu tej decyzji? Zachęcam wszystkich do wyrażenia opinii o tym filmie w komentarzach pod opisem, za każdy komentarz dziękuję gorąco w imieniu swoim jak i wszystkich kino maniaków, którym dzięki temu będzie łatwiej zdecydować się co do zapoznania się lub nie z filmem Generation Um.

szczególygatunek: dramat
produkcja: USA
reżyser: Mark L. Mann
scenariusz: Mark L. Mann
zdjęcia: Mauricio Rubinstein
muzyka: Fall On Your Sword
obsadaKeanu Reeves – John
Bojana Novakovic – Violett
Adelaide Clemens – Mia
Jake Hoffman – Rob
Karen Olivo – Carrie Hines
Ivan Martin – Bobby
Jonny Orsini – Rick
Daniel Sunjata – Charles
Sarita Choudhury – Lily
Angie Martinez – Lizzy

Powiązane posty

Newsletter

Dodaj komentarz