«
»
FacebookGoogle+

Granice bólu (2013) – Insensibles

Granice bólu to 101 minut pełnego napięcia, strachu i grozy. Jest to obraz obsadzony na dwóch różnych płaszczyznach i w dwóch różnych czasach. Historia ta rozpoczyna się dramatycznym wypadkiem samochodowym w którym bierze udział znakomity neurochirurg David (Àlex Brendemühl) i jego żona Anais (Irene Montalà). Niestety w wyniku obrażeń jakich doznają podczas tego wypadku ona umiera, a on zostaje z licznymi obrażeniami przewieziony do szpitala. Podczas rutynowych w takich przypadkach badań jakim jest poddawany lekarze odkrywają, że jest on poważnie chory cierpi na nowotwór krwi.

Reżyser: Juan Carlos Medina
Scenariusz: Juan Carlos Medina, Luiso Berdejo
Aktorzy: Àlex Brendemühl, Tómas Lemarquis, Alicia Pérez, Derek de Lint, Ariadna Cabrol

Granice bólu – Insensibles, zwiastun 2013

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Jedyną szansą dająca nadzieję na życie jest dla niego przeszczep szpiku kostnego od dawcy z najbliższej rodziny. Gdy opuszcza szpital po zaleczeniu skutków wypadku udaje się do swoich żyjących wciąż rodziców aby powiadomić ich o swojej chorobie, o sposobie jej wyleczenia i możliwości uratowanie mu życia. Wtedy jednak zostaje zaskoczony wiadomością, że nie są oni jego rodzonymi tylko adopcyjnymi rodzicami. Wtedy David postanawia odnaleźć swoich prawdziwych rodziców nieświadomy faktu z czym przyjdzie mu się zmierzyć. Rozpoczyna swoje prywatne śledztwo zagłębiając się w mroczną historię swojego dzieciństwa.

Wtedy zostajemy przeniesieni w czasy wojny domowej dzielącej Hiszpanię na dwa wrogie sobie obozy do zapomnianej przez Boga i ludzi małej wioski gdzieś w hiszpańskich górach gdzie David odkrywa mroczną tajemnicą kryjącą się w omszałych murach opactwa. W trakcie seansu kinowego Granice bólu widź będzie miał możliwość obserwacji koszmaru grupy dzieci cierpiących na niezwykłą chorobę genetyczną charakteryzującą się brakiem możliwości odczuwania bólu. Są ona w szarych murach opactwa poddawane niezwykle wymyślnym torturą i badaniom mającym dać odpowiedź o pochodzeniu tej dziwnej choroby na którą cierpi ta grupa dzieci. Dzięki takiemu połączeniu dwóch różnych światów z dwóch oddalonych od siebie czasów w jednym obrazie jesteśmy poddani całej gamie pełnych grozy i przerażających naszą świadomość scen. Szczyty przerażenia widownia osiąga podczas scen w których dzieci zamknięte w murach opactwa mających być szpitalem psychiatrycznym okaleczają same siebie drapiąc się do krwi, podpalając się nawzajem czy odgryzając sobie połacie skóry nie odczuwając przy tym bólu. Granice bólu to bardzo udane połączenie horroru z thrillerem i z historią miłości niemożliwej, to przerażająca wyprawa do zakamarków podświadomości pełnej sprzeczności i znaków zapytania o uczucia i możliwości odczuwania ich przez ludzi. Film z całą pewnością zadowoli wielbicieli thrillerów z tajemnicą, fanów zjawisk paranormalnych jak również lubiących opowieści o bólu, cierpieniu i upokorzeniu ludzi przez ludzi. Mimo pewnych braków jakie posiada ta produkcja filmowa warto jest zapoznać się z historią jaką opowiada ten mroczny film. Polecam obraz Granice bólu przede wszystkim wielbicielom mrocznych opowieści autorstwa Carlosa Ruiza Zafona oraz wszystkim uwielbiającym opowieści jeżące włosy na głowie i mrożące krew w żyłach. Z pewnością odradzam wizytę w kinie na sensie tego obrazu filmowego widzom wrażliwym i silne łączącym się z bohaterami obrazu widzianego na ekranie kinowym ze względu na grożące im przybicie i depresją po opuszczeniu kina.

szczególygatunek: thriller
producent: Francja, Hiszpania, Portugalia
reżyser: Juan Carlos Medina
scenariusz: Juan Carlos Medina, Luiso Berdejo
zdjęcia: Alejandro Martinez
muzyka: Johan Söderqvist
premiera: 23 sierpnia 2013 r.
obsadaÀlex Brendemühl – David
Tómas Lemarquis – Berkano
Ilias Stothart – Benigno dziecko
Mot Harris Dunlop Stothart – Benigno nastolatek
Alicia Pérez – matka Benigno
Derek de Lint – dr. Holzmann
Ramon Fontserè – dr. Carcedo
Silvia Bel – Judith
Bea Segura – Magdalena
Félix Gómez – Adán Martel młodszy
Juan Diego – Adán Martel starszy
Irene Montalà – Anais
Ariadna Cabrol – Maria

Powiązane posty

Newsletter

Dodaj komentarz