«
»
FacebookGoogle+

Grawitacja (2013) – Gravity

Grawitacja opowiada niezwykłe przeżycia i dramat dwojga astronautów uwięzionych na orbicie Ziemi z nikłymi szansami na przeżycie. Dr. Ryan Stone (Sandra Bullock) niezwykle zdolna inżynier medyczny i Matt Kowalsky (George Clooney) weteran podróży kosmicznej podczas rutynowego spaceru w przestrzeni kosmicznej nagle w wyniku zderzenia ze szczątkami satelity zostaje zniszczony ich statek kosmiczny wraz z całą jego załogą.

Reżyser: Alfonso Cuarón
Scenariusz: Alfonso Cuarón, Jonás Cuarón
Aktorzy: Sandra Bullock, George ClooneyEd Harris, Eric Michels, Basher Savage

 Grawitacja – Gravity, zwiastun 2013

 

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Jedynymi ocalałymi zostaje tylko dwójka astronautów pozostających w momencie zderzenia poza statkiem-bazą. Ogłuszająca cisza i strach mówi, że utracili wszelki kontakt z Ziemią i ich szanse na przeżycie są równe ZERU. Strach zaczyna przybierać na sile kiedy z każdym oddechem kurczy się zapas tlenu pozwalającego im żyć dryfującym w ciemnościach i przerażającej ciszy w przestrzeni kosmicznej.

Grawitacja to obraz pokazujący dramat, strach i determinację ludzką w obliczu zagrożenia życia. Film pozbawiony jest nieoczekiwanych zwrotów akcji, których jedynym celem jest ocalenie głównych bohaterów. Produkcja filmowa w reżyserii Alfonso Cuarón przedstawia jak najbardziej realistyczny obraz, co powoduje spazmatyczne zaciskanie rąk na oparciu fotela kinowego czy nerwowe gryzienie paznokci przez widzów. Realizm tej niezwykłej produkcji filmowej jest powalający. Piełko które rozpętuje się w przestrzeni kosmicznej po nagłym zderzeniu szczątków satelity ze statkiem kosmicznym, który wyniósł w kosmos dr. Ryan i Matta jest tak przerażające, że słowa nie są w stanie oddać całości sytuacji w jakiej znaleźli się bohaterowie filmu Grawitacja.

Film przedstawia kosmos jako obcą, nieludzką i wrogą przestrzeń rządzącą się swoimi pozbawionymi litości prawami. Jednak całość akcji nie jest pozbawiona nadziei i siły odrodzenia się w nowej przestrzeni i sytuacji w jakiej znajdują się główni bohaterowie tej kosmicznej opowieści.

Czy dryfującym w przestrzeni kosmicznej parze astronautów uda się znaleźć sposób który pozwoli im przeżyć w dramatycznej sytuacji w której się znaleźli odcięci od możliwości wezwania pomocy czy powrotu na przyjazną powierzchnie Ziemi? Czy uda im się powrócić cało na Ziemię? Czy nie załamią się i nie poddadzą niszczycielskiej sile przerażającego kosmosu? Po odpowiedzi na te pytania odsyłam Was do kin na seans filmowy tego niezwykle emocjonującego obrazu filmowego jakim jest Grawitacja.

 

szczególygatunek:dramat, sci-fi
produkcja: USA, Wielka Brytania
reżyser: Alfonso Cuarón
scenariusz: Alfonso Cuarón, Jonás Cuarón
zdjęcia: Emmanuel Lubezki
muzyka: Steven Price
premiera: 11 października 2013
obsadaSandra Bullock – dr. Ryan Stone
George Clooney – Matt Kowalsky
Basher Savage – kapitan stacji kosmicznej
Eric Michels – przedstawiciel NASA
Ed Harris – dyrektor kontroli misji

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2013/09/Grawitacja-Zwiastun.mp4 23255248 video/mp4

Dodaj komentarz