«
»
FacebookGoogle+

Hobbit: Pustkowie Smauga (2013) – The Hobbit: The Desolation of Smaug

Hobbit: Pustkowie Smauga jest drugą częścią adaptacji filmowej książki autorstwa J.R.R. Tolkiena. Jest to opowieść pełna niezwykłych przygód i niezwykłych postaci, opowiadająca o odwiecznej walce dobra ze złem. Całość niezwykłych wydarzeń ma swój początek w roku 2942 Trzeciej Ery, gdy do domu Bilbo (Martin Freeman) przybył jego przyjaciel czarodziej Gandalf (Ian McKellen) razem z 13 krasoludami.

Reżyser: Peter Jackson
Scenariusz: Guillermo del Toro, Peter Jackson, Fran Walsh, Philippa Boyens
Aktorzy: Ian McKellen, Martin Freeman, Andy Serkis, Hugo Weaving, Richard Armitage, Aidan Turner, Graham McTavish

Hobbit: Pustkowie Smauga – The Hobbit: The Desolation of Smaug, zwiastun 2013

 

Podczas wspólnej kolacji Gandalf wyznaje Bilbo Bagginsowi powód swojej niespodziewanej wizyty po wielu latach, którym jest wyprawa po skarb krasnoludów zrabowany im przez smoka Smauga. Podczas tej wyprawy Bilbo ma pełnić rolę szpiega. Mimo niechęci Bilbo czarodziejowi Gandalfowi udaje się go nakłonić do wzięcia udziału w wyprawie po skarb krasnoludów. Następnego dnia o świcie Gandalf, Bilbo i 13 krasnoludów pod dowództwem potomka królów Ereboru Thorina Dębowej Tarczy (Richard Armitage) wyruszają w nieznane ku Samotnej Górze. Po drodze odwiedzają dom Boema (Mikael Persbrandt), przemierzają Mroczną Puszczę. Docierają do Esgaroth skąd już niedaleko do Ereboru gdzie w krasnoludzkiej twierdzy budzi się ze snu najpotężniejszy ze smoków smok Smaug (Benedict Cumberbatch). Przeszedłszy przez zniszczony przez smoka kraj Sale dotarli do podnóży Samotnej Góry gdzie Hobbit wziął udział w bitwie Pięciu Armii. Po bitwie powrócił do rodzinnego domu przywożąc ze sobą skarb krasnoludów.

Całość filmu Hobbit: Pustkowie Smauga jest to obraz niezwykłych efektów specjalnych, scen walki z potwornymi postaciami, z doskonale dopasowaną muzyką i perfekcyjnie zrealizowanymi zdjęciami. Film z całą pewnością zachwyci nie tylko wiernych fanów przygód Hobbita, ale co jest najistotniejsze przyczyni się zapewne do powiększenia się grupy wielbicieli sagi przygód Hobbita. Z całą pewnością Hobbit: Pustkowie Smauga nie jest filmem dla najmłodszych widzów, nie jest też produkcją skierowaną do szeroko rozumianej widowni. Jest to film dla specyficznej grupy wielbicieli gatunku fantastyki-przygodowej.

 

 

Na koniec tego wpisu pozwolę sobie zacytować fragment rozmowy z reżyserem filmu Peter Jackson zamieszonej w magazynie „EMPIRE”:

Jackson przyznaje że filmy stopniowo będą nabierały powagi i klimatem przypominały “dostojeństwo” Władcy. Będzie mroczniej, bardziej niebezpiecznie i o wiele więcej będzie się działo. Reżyser dodaje, że to właśnie ten film, podobnie jak “środkowe” Dwie Wieże jest jego ulubionym. Jest nasycony akcją a widz jest w samym jej środku, wciągnięty w przygody bohaterów. Peter obiecuje że poznamy smoka… „Pustkowie Smauga” – według Boyens – to najlepsze kino akcji stworzone przez Petera Jacksona. Będzie Azog i Bolg, będzie więcej o relacjach ojciec syn, Thorin – Thráin, Legolas – Tranduil, będzie Dale i Smok, ponad wszystko będzie Beorn…

Na pytanie czy zostało coś na trzecią część, Peter Jacksnon odpowiada z błyskiem w oku – O tak mamy Bitwę Pięciu Armii, ale kto wie, może będziemy mieć siedmiu, ośmiu, albo dziewięciu kiedy skończymy

EMPIRE

Bez wątpliwości na Hobbit: Pustkowie Smauga warto zarezerwować sobie czas na seans kinowy tej części opowieści o przygodach Hobbita i jego przyjaciół, nawet jeśli nie jesteście fanami tej serii to warto się wybrać na ten film choćby tylko po to aby móc zobaczyć fantastycznie zrealizowane zdjęcia i perfekcyjne potwory, smoki i całą armię fantastycznych niekiedy przerażających postaci. Z całą pewnością wielbicieli Hobbitowych przygód nie trzeba nakłaniać do wizyty w kinie, ale chciałbym zachęcić do tego wszystkich, co mam nadzieję udało mi się tym wpisem? Zachęcam Was również do podzielania się wrażeniami po obejrzeniu Hobbita: Pustkowia Smauga w komentarzach pod wpisem, dzięki czemu utwierdzicie nas w słuszności i potrzebie tego co robimy dla Was.

 

szczególygatunek: Fantastyka, przygoda
produkcja: USA, Nowa Zelandia
reżyser: Peter Jackson
scenariusz: Guillermo del Toro, Peter Jackson, Fran Walsh, Philippa Boyens
zdjęcia: Andrew Lesnie
muzyka: Andrew Shore
premiera: 27 grudnia 2013
obsadaIan McKellen – Gandalf SzaryMartin Freeman – Bilbo Baggins
Andy Serkis – Gollum
Hugo Weaving – Elrond
Richard Armitage – Thorin Dębowa Tarcza
Aidan Turner – Kili
Graham McTavish – Dwalin
John Callen – Ólin
Stephan Hunter – Bombur
Mark Hadlow – Dori
Peter Hambleton – Gloin
James Nesbitt – Bofur
Cate Blanchett – Galadriela
Ken Stott – Balin
Evangeline Lilly – Tauriel
Mikael Persbrandt – Boem
Benedict Cumberbatch – smok Smaug

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2013/09/Hobbit-2-zwiastun.mp4 26232354 video/mp4

Dodaj komentarz