«
»
FacebookGoogle+

Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia (2013) – The hunger games: Catching fire

Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia to kontynuacja części 1 pt. „Igrzyska śmierci” fenomenalnej opowieści opartej na bestsellerowej trylogii autorstwa Suzanne Collins, która stała się jednym z największych wydawniczych fenomenów ostatnich lat. Cześć 2 tej filmowej opowieści rozpoczyna się po zwycięstwie dwójki bohaterów Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) oraz Peeta Mellark (Josh Hutcherson) w 74 Głodowych Igrzyskach w czasie ich objazdowego tournée Zwycięzców po kolejnych dystryktach.

Premiera: 22 listopada 2013 r.
Reżyser: Francis Lawrence
Scenariusz: Simon Beaufoy, Michael Arndt
Aktorzy: Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson, Philip Seymour HoffmanJena MaloneStanley Tucci

Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia The hunger games: Catching fire, zwiastun 2013

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

W tym czasie dowiadują się o zamieszkach do których doszło bez wątpienia za sprawą ich niesamowitego wyczynu którym było zwycięstwo w Igrzyskach. Podczas gdy dwójka zwycięzców w glorii chwały przemierza całe Panem odwiedzając jego dystrykty, prezydent Snow (Donald Sutherland), który nie jest zadowolony ze zwycięstwa dwójki nastolatków planuje już organizację 75 Igrzysk, w czasie których zwycięzcy z poprzednich będę zmuszeni stanąć przeciwko sobie. Wydarzenia te przyczyniają się do zrozumienia i uświadomienia sobie przez dwójkę bohaterów, że ludzie są skłonni do buntu przeciw znienawidzonej i okrutnej władzy prezydenta Snow i rządnego krwi Olimpu i powstania przeciw władzy.

Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia jest filmem zarażającym widzów niezwykłą energią za sprawą przejmującej opowieści jak również fenomenalnej obsady aktorskiej. Do atutów tego filmu należą też nawiązania do takich wielkich filmów jak „Rok 1984” Orwella czy „Nowy wspaniały świat” Huxleya, które wydają się niebywale aktualne. Film ten jest także niezwykły za sprawą niekonwencjonalnych i zaskakujących strojów bohaterów tej opowieści na co przykładem może być strój Katniss Everdeen którym jest płonący kombinezon w kolorze błyszczącego węgla. Niesie on przekaz o tym jak władza chce kontrolować ludzi, a ludzie stają się zastraszoną i zagłodzoną masą, która nawet tak poważną sprawę jak Igrzyska śmierci potrafi traktować jako codzienną rozrywkę.

Czy ludzie doprowadzeni do ostateczności w końcu powstanę aby obalić znienawidzony Olimp i władzę tyranów, zmuszająca ich do wyboru pośród siebie ofiar mających brać udział w krwawym widowisku jakim są Igrzyska? Czy dwójka bohaterów Igrzysk śmierci: W pierścieniu ognia opowie się za ludem czy też za władzą absolutną jaką wydaje się Olimp i prezydent Snow? Chcących poznać odpowiedzi na te pytania i pragnących zapoznać się z tym niewątpliwie niesamowitym obrazem filmowym zapraszam gorąco do kin już od 22 listopada, kiedy to będzie miała miejsce polska premiera tego filmu.

 

szczególygatunek: fantastyka akcjiprodukcja: USA
reżyser: Francis Lawrence
scenariusz: Simon Beaufoy, Michael Arndt
zdjęcia: Jo Willems
muzyka: James Newton Howard
premiera: 22 listopada 2013 r.
obsadaJennifer Lawrence – Katniss EverdeenLiam Hemsworth – Gale Hawthorne
Josh Hutcherson – Peeta Mellark
Philip Seymour Hoffman – Plutarch Heavensbee
Jena Malone – Johanna Mason
Stanley Tucci – Caeser Flickerman
Toby Jones – Claudius Templesmith
Donald Sutherland – prezydent Snow
Willow Shields – Primrose Everdeen
Elizabeth Banks – Effie Trinket
Lenny Kravitz – Cinna

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2013/11/Igrzyska-Śmierci_-W-Pierścieniu-Ognia-zwiastun.mp4 34819157 video/mp4

Dodaj komentarz