«
»
FacebookGoogle+

Iluzja (2013) – Now You See Me

Iluzja jest filmem opowiadającym o niemożliwym dla ludzi racjonalnych i realistycznie postrzegających świat i rzeczywistość nas otaczającą. Jednak im dłużej oglądamy ten obraz tym bardziej nasze przekonanie o niemożliwości jest coraz bardziej zachwiane, aby pod koniec projekcji filmu zostało całkowicie zniszczone.

Iluzja – Now You See Me, zwiastun 2013

Zwiastun – YouTubeStrona filmuFacebook

Po seansie filmu Iluzja już nic nie wydaje nam się tak pewne jak to miało miejsce jeszcze przed obejrzeniem tego filmu. Całość fabuły filmu jest oparta na wydarzeniach w których główną rolę gra grupa iluzjonistów, jednak nie są to ludzie znani nam z występów magików oglądanych gdzieś na wczasach. Ci 4 magicy z filmu Iluzja są iluzjonistami z najwyższej półki o niezwykłych zdolnościach. Ich grupa została stworzona przez tajemniczą organizację OKO, która odszukała i połączyła ten kwartet w jeden zespół. Został przed nimi postawiony cel, który wydaje się niemożliwy do realizacji, a jednak…

O kwartecie robi się głośno po tym jak podczas jednego ze swoich występów rabują oni bank znajdujący się na innym kontynencie, a pieniądze z tego rabunku przelewają na konto bankowe widzów oglądających ich występ. Nikt nie jest w stanie udowodnić im napadu i rabunku, przecież cały czas byli obecni na estradzie na co mają całą widownię świadków gotowych zeznawać pod przysięgą że 4 iluzjoniści cały czas byli widoczni i obecni na miejscu, tym samym jest niemożliwe aby w tym czasie byli w stanie okraść bank na drugim końcu kuli ziemskiej. Jednak na drodze grupy magików-złodziei staje agent FBI który jest pewien, że kradzieży dokonali właśnie oni. Cały film Iluzja opowiada i ukazuje kulisy niezwykłego życia i wydarzeń mających miejsce tu i teraz za sprawą 4 niezwykłych magików. Film Iluzja śmiało można nazwać czymś więcej niż Incepcja, Kod Da Vinci i Ocean’s Eleven w jednym, jest to produkcja przedstawiające tak niezwykłe wydarzenia, że nie jesteśmy w stanie zweryfikować czy to co widzimy to jeszcze iluzja czy już rzeczywistość i prawda. Porywająca akacja wypełniona niezwykłymi efektami wizualnymi powoduje całkowite zachwiania naszego punktu widzenia i postrzegania rzeczywistości. Film Iluzja przedstawia w jak najbardziej wiarygodny sposób rzeczy i sytuacje, które dotychczas wydawały nam się niemożliwe.

Z całym przekonaniem polecam ten fascynujący i nieprawdopodobny film każdemu bez względu na to jak twardo stąpa po ziemi i jak zatwardziałym jest realistą, jestem pewien że po wizycie w kinie i seansie filmu Iluzja, jego punkt widzenia zostanie mocno zachwiany w podstawach, a kto wie czy nie runie w gruzy po obejrzenie tej fascynującej produkcji filmowej.

szczególyprodukcja: USA
reżyser: Louis Leterrier
scenariusz: Boaz Yakin, Edward Ricourt
zdjęcia: Larry Fong
muzyka: Brian Tyler
premiera: 28 czerwca 2013 r.
obsadaMélanie Laurent – Alma
Jesse Eisenberg – Atlas
Mark Ruffalo – Dylan
Isla Fisher – Henley
Morgan Freeman – Thaddeus Bradley
Woody Harrelson – Merritt Osbourne
Dave Franco – Jack
Michael Caine – Arthur Tressler

Powiązane posty

Newsletter

Dodaj komentarz