«
»
FacebookGoogle+

Interstellar (2014)

Interstellar jest niezwykle efektownym i wypełnionym scenami efektów specjalnych filmem z gatunku science fiction. Co ciekawe scenariusz do tego filmu jest oparty na prawdziwej teorii naukowej fizyka z Caltech Kipa Thorne’a, który był także konsultantem przy produkcji filmu. Teoria ta mówi o możliwości istnienia tunelu czasoprzestrzennego, który umożliwia przemieszczanie się bez ograniczeń w przestrzeni międzygwiezdnej. Akcja filmu rozpoczyna się w momencie gdy Ziemia staje na granicy całkowitej zagłady w skutek błędów popełnionych przez ludzi XX wieku. Nastąpił całkowity upadek porządku świata, nie ma podziału na państwa, a rządy straciły całkowicie władzę. Zapasy mineralne i żywnościowe naszej planety są na granicy wyczerpania. Gdy grupie naukowców wywodzących się z upadłej organizacji NASA udaje się odkryć tunel czasoprzestrzeni chcą oni go wykorzystać do uratowania chociaż części ludzkości.

Premiera: 7 listopad 2014 r.
Reżyser: Christopher Nolan
Scenariusz: Christopher Nolan, Jonathan Nolan
Zdjęcia: Hoyte van Hoytema
Muzyka: Hans Zimmer

Interstellar, zwiastun 2014


O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Organizują oni załogę na której czele staje doświadczony pilot statków kosmicznych Cooper (Matthew McConaughey), który jako dowódca będzie musiał zmierzyć się z problem związany z limitem czasowym misji gdyż jedna godzina poza Układem Słonecznym, to kilka lat na Ziemi. Powodzenie misji mającej dać odpowiedź na najważniejsze pytani: Czy gdzieś poza naszą galaktyką istnieje miejsce gdzie panują warunki umożliwiające przeżycie rasy ludzkiej zależy przede wszystkim od czasu w jakim uda się znaleźć miejsce z odpowiednimi warunkami klimatycznymi do którego będą mogli przenieść się ludzie z umierającej Ziemi.
Interstellar to obraz niezwykle efektowny, potrafiący wcisnąć widzów w fotel kinowy siłą scen wypełnionych niesamowitymi efektami specjalnymi. Jest to swoista filozoficzno-naukowa podróż do odległych galaktyk poza nasz układ słoneczny w czasie której załodze specjalnie skonstruowanego statku kosmicznego przyjdzie zmierzyć się z mnóstwem problemów naukowych i osobistych związanych z pierwszą wyprawą na taką odległość w której biorą udział żywi ludzie. Czy załodze pod dowództwem Coopera uda się odnaleźć planetę przypominającą swoim warunkami Ziemię nim upłynie czas dzielący ludzkość od zagłady Ziemi? Czy załoga obarczona odpowiedzialnością za przyszłość rasy ludzkiej zdoła udźwignąć ten ciężar? Po odpowiedzi zapraszam gorąco już 7 listopada do kin na premierę niezwykłego obrazu filmowego jakim jest Interstellar.
Z całą pewnością film ten jest pozycją obowiązkową dla wielbicieli gatunku science fiction, ale z całą pewnością będę nim również zachwyceni widzowie ceniący niesamowite sceny efektów specjalnych i niezwykle efektowne zdjęcia zrealizowane za pomocą niespotykanej do tej pory ilości kamer IMAX.
Tak na pytanie o inspirację do realizacji filmu odpowiedział reżyser Interstellara:

Większość osób z mojego pokolenia marzyło w dzieciństwie o zostaniu astronautą. Zachwycił mnie „2001: Odyseja kosmiczna” Kubricka, kiedy oglądałem ją w dzieciństwie wraz z ojcem. Pragnę podobnego doświadczenia dla nowego pokolenia za sprawą „Interstellar”.Obiecuję podróż do światów niewidzianych wcześniej na kinowym ekranie, ale zastrzegam, że oprócz wielkiej przygody widza czekają też rozważania o tym, co czyni nas ludźmi i co każe nam stawiać się w roli wiecznych odkrywców.

Christopher Nolan

Myślę że słowa i obietnica samego reżysera tej niezwykle barwnej historii opowiedzianej za pomocą obrazu filmowego są wystarczającą rekomendacją i zachętą do wybrania filmu Interstellar na najbliższy seans kinowy do czego gorąco zachęcam wszystkich fanów fantastyki. Z całą pewnością opuszczą oni kina absolutnie usatysfakcjonowani, zauroczeni i zaskoczeni siłą tej produkcji filmowej po trwającej 169 min. projekcji filmu.

 

szczegółygatunek: science-fiction
produkcja: USA
reżyser: Christopher Nolan
scenariusz: Christopher Nolan, Jonathan Nolan
zdjęcia: Hoyte van Hoytema
muzyka: Hans Zimmer
premiera: 7 listopad 2014 r.
obsada
Matthew McConaughey – Cooper
Liam Dickinson – Coop
Anne Hathaway – Brand
Jessica Chastain – Murph
Mackenzie Foy – mała Murph
Ellen Burstyn – stara Murph
Bill Irwin – TARS (głos)
Wes Bentley – Doyle
Casey Affleck – Tom
William Devane – stary Tom
Timothée Chalamet – młody Tom
John Lithgow – Donald
David Gyasi – Romilly
Leah Cairns – Lois
Andrew Borba – Smith
Jeff Hephner – lekarz
Marlon Sanders – Jenkins
Collette Wolfe – panna Kelly

Powiązane posty

Newsletter

33 comments

 1. Pingback: Blue Coaster33

 2. Pingback: best online casinos

 3. Pingback: Regina the slime wave

 4. Pingback: Sat TV

 5. Pingback: car parking

 6. Pingback: 3gp mobile porn

 7. Pingback: lane penge

 8. Pingback: stop parking

 9. Pingback: laan penge nu uden sikkerhed

 10. Pingback: water ionizers

 11. Pingback: water ionizer

 12. Pingback: laan nu og her

 13. Pingback: Instagram followers kopen

 14. Pingback: pay per day loan plans

 15. Pingback: alkaline water brands

 16. Pingback: o net electrician

 17. Pingback: visit this link

 18. Pingback: locksmiths gulfport ms

 19. Pingback: house blue

 20. Pingback: electricians union philadelphia

 21. Pingback: electrician apprenticeship interview

 22. Pingback: payment plan

 23. Pingback: water ionizer loans

 24. Pingback: pay per day loans plan

 25. Pingback: pay plan

 26. Pingback: website

 27. Pingback: over here

 28. Pingback: he has a good point

 29. Pingback: Greg Thmomson

 30. Pingback: gmail sign in

 31. Pingback: gmail.com login sign

 32. Pingback: search all craigslist

 33. Pingback: Dunkierka (2017) – Dunkirk - Zobacz Tutaj

Dodaj komentarz