«
»
FacebookGoogle+

Intruz (2013) – The Host

Intruz jest kolejnym filmem stworzonym na podstawie książki autorki bestselerowej „Sagi Zmierzch” Stephanie Meyer. Na tym można byłoby zakończyć opis fabuły tego filmu, ponieważ po takiej zapowiedzi już wszystko powinno być jasne i klarowne. Ale z całą pewnością nie po to weszliście na tą stronę, aby domyślać się czegokolwiek, tylko po konkretne informacje.

Intruz – The Host zwiastun 2013

Źródło: You Tube

 

Więc by zaspokoić Waszą ciekawość postaram się w skrócie przybliżyć Wam fabułę filmu Intruz. Film przedstawia wizję przyszłości w której Ziemię opanowują obce istoty zwane „Duszami”, które istnieją na zasadzie pasożyta umieszonego w ludzkim ciele, którego zadaniem jest opanowanie umysły ludzkiego i pozbawienie człowieka wszelkiego cech samodzielności. Główną bohaterką filmu jest Melani, w której ciele zostaje umieszczona dusza Wagabunda, jedna z najbardziej doświadczonych dusz, która brała udział w inwazji na 7 innych planet. Jej zadaniem jest poznanie wspomnień Melanie i odkrycie, gdzie znajduje się kryjówka „buntowników” ludzi, których ciała i umysły nie zostały jeszcze opanowane przez wrogie dusze. Zadanie okazuje się jednak niezwykle trudne nawet dla tak doświadczonej weteranki jak Wagabunda. Melanie jest wyjątkowo silną osobowością i toczy z Wagabundą walkę o panowanie nad ciałem i umysłem.

Co więcej z czasem Wagabunda poznaje wspomnienia dziewczyny o ukochanym mężczyźnie i zaczyna odczuwać nieznane sobie dotychczas uczucia… W pościg za duszą i Melanie wyrusza Łowczyni, bardzo niebezpieczna dusza, której zadaniem jest odkrycie prawdy o stosunkach łączących Wagabundę i Melanie i zmuszenie Wagabundy do wykonania zadania dla którego została umieszczona w ciele Melanie. Na szczęście Melanie i Wagabunda zawierają umowę – pakt o współpracy w poszukiwaniu ukrywającego się Jareda, którego obie kochają. Film Intruz jest obrazem przedstawiającym inspirującą historię przyjaźni, miłości i lojalności w której więzi łączące ludzi są poddane próbie przez istoty obce chcące panować nad ludźmi. Jednak nic nie jest w stanie załamać ludzkiej natury i zniszczyć uczucia miłości i przyjaźni. Co więcej uczucia te potrafią opanować nawet najeźdźców i nie pozwolić im kontynuować swojego dzieła zniszczenia. Intruz jest filmem pokazującym niezłomność, niezniszczalności i wielką siłę tkwiącą w miłości, która potrafi pokonać nawet wrogo nastawioną istotę obcą. Polecam szczególnie gorąco wizytę w kinie na seansie filmowym Intruza zwłaszcza pragnącym obrazu o wielkiej wartości uczucia przyjaźni i miłości.

 

szczegółygatunek: thriller Sci-Fi
produkcja: USA
reżyser: Andrew Niccol
scenariusz: Andrew Niccol
Muzyka: Antonio Pinto
Zdjęcia: Roberto Schaefer
Premier: 5 kwietnia 2013 r.
obsadaSaoirse Ronan – Melanie Stryder/Wagabunda
William Hurt – Jeb Stryder
Chandler Canterbury – Jamie Stryder
Frances Fisher – Meggie Stryder
Jake Abel – Ian O`Shea
Boyd Holbrook – Kyle O`Shea
Max Irons – Jared Howe
Diana Kruger – Łowczyni
Scott Lawrence – doktor
Mustafa Harris – Brandt

Dodaj komentarz