«
»
FacebookGoogle+

Jack Reacher (2013)- Jednym strzałem

Jack Reacher (Tom Cruise) – Jednym strzałem jest można by rzecz powrotem do starej szkoły filmów akcji, gdzie jesteśmy pozbawieni praktycznie całkowicie efektów specjalnych, gdzie w scenie finałowej bohaterowie odrzucają broń i walczą siłą swoich ciosów, gdzie jedyną muzyką, która towarzyszy bohaterom jest ryk silników, pisko opon, odgłosy zadawanych ciosów i huk strzałów.

Jack Reacher – Jednym strzałem, zwiastun 2013

Źródło: You TubeStrona oficjalna filmuFaceBook

Trzeba przyznać autorom i producentom Jack Reacher – Jednym strzałem, że powrót do starej koncepcji filmów akcji udał się w 100%. W efekcie otrzymaliśmy ciekawy obraz szybkiej akcji, walki wręcz, pościgów samochodowych po ulicach miasta, obsadzony w realnej rzeczywistości i fabule. Jack Reacher – Jednym strzałem rozpoczyna się od sceny w której snajper zabija 5 przypadkowych i niewinnych osób. Wszystkie dowody wskazują na Jamesa Barrow, który zostaje aresztowany i osadzony w więzieniu. Mimo swojej nieciekawej sytuacji Barrow nie chce z nikim rozmawiać, żądając aby detektywi prowadzący śledztwo odnaleźli i sprowadzili Jacka Reachera, byłego oficera śledczego żandarmerii.

Żądania Barrowa okazują się niełatwe do realizacji, ponieważ Jack Reacher nie należy do ludzi łatwych do odnalezienia. Były wojskowy po rezygnacji ze służby stał się jednoosobową maszyną do walki z przestępczością, który wymierza sprawiedliwość w swój bezwzględny i pozbawiony litości sposób. Jednak główny bohater filmu Jack Reacher – Jednym strzałem odnajduje się sam i pojawia się w Pittsburghu. Podejmuje się on wyjaśnienia sprawy pięciokrotnego morderstwa i odkrycia prawdy czy Barrow jest winien czy jak sam twierdzi nie on strzelał i nie on zabił 5 niewinnych osób. Chociaż dowody przeciwko Jamesowi Barrow są niepodważalne, to jednak detektywi prowadzący śledztwo nie wzięli pod uwagę jednego drobnego szczegółu, którym jest fakt, że oddano 6 strzałów podczas gdy ofiar było 5 co w przypadku Barrowa, który jest byłym strzelcem wyborowym może świadczyć na jego korzyść. Na tym swoje śledztwo opiera Jack Reacher który wraz z młodą i ambitną mecenas Helen Rodin próbuje rozwiązać zagadkę 5-krotnego zabójstwa.

Całość filmu Jack Reacher – Jednym strzałem reprezentuje dobre kino akcji niepozbawione żadnego charakterystycznego dla tego gatunku elementu. Jest obrazem zawierającym w sobie wszystko co zawierać powinno dobre kino akcji. Z całą pewnością kino opuszczoną zadowoleni z seansu filmowego Jack Reacher – Jednym strzałem wszyscy lubiący szybkie zwroty akcji, efektowne sceny walki czy wątek kryminalny. Szczerze polecam wszystkim spragnionym dobrego kina akcji.

szczegółygatunek: akcja-sensacja
produkcja: USA
reżyser: Christopher McQuarrie
scenariusz: Christopher McQuarrie
zdjęcia: Caleb Deschanel
muzyka: Joe Kraemer
premiera: 11 stycznia 2013
obsadaTom Cruise – Jack Reacher
Rosamund Pike – Helen Rodin
Richard Jenkins – prokurator Rodin
David Oyelowo – Emerson
Werner Herzog – Zec
Jai Courtney – Charlie
Vladimir Sizov – Vlad
Joseph Sikora – Barr
Alexia Fast – Sandy
Josh Helman – Jeb
Susan Angelo – Oline Archer
Julia Yorks – Chrissie Farrior
Nicole Forester – Nancy Holt
Robert Duvall – Cash

Powiązane posty

Newsletter

Dodaj komentarz