«
»
FacebookGoogle+

Jack Strong (2014)

Jack Strong to zrealizowany na faktach obraz filmowy odkrywający kulisy historii pułkownika Ryszarda Kuklińskiego (Marcin Dorociński) jednego z największych szpiegów XX wieku, a na pewno największego szpiega w historii Polski powojennej. Jest to niezwykły obraz filmowy w którym Władysław Pasikowski jako autor scenariusza i reżyser pragnie pokazać całą prawdę o kontrowersyjnej postaci pułkownika Kuklińskiego.

Premiera: 7 lutego 2014 r.
Reżyser: Władysław Pasikowski
Scenariusz: Władysław Pasikowski
Aktorzy: Marcin Dorociński, Maja Ostaszewska, Józef Pawłowski, Piotr Nerlewski, Mirosław Baka, Zbigniew Zamachowski, Paweł Małaszyński

Jack Strong, zwiastun 2014

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Jack Strong jest to pseudonim jaki pułkownikowi Kuklińskiemu został nadany przez współpracowników i przełożonych z CIA po tym jak pułkownik zdecydował się na współpracę z obcymi służbami. Film chce odpowiedzieć na pytani dlaczego ktoś o takiej renomie i świetlanej przyszłości decyduję się zaryzykować życiem swoim i swoich najbliższych? W imię czego zechciał podjąć wyczerpującą psychicznie i nerwowo, ryzykowną współpracę z CIA? Jest to prawdziwa oparta na tajnych aktach CIA, nieznanych dotąd archiwalnych

dokumentów IPN oraz relacjach naocznych świadków m.in. Davida Fordena – oficera prowadzącego pułkownika Kuklińskiego ze strony CIA.

Jack Strong jest filmem ukazującym całość problemów z jakimi był zmuszony zmierzy się pułkownik Ryszard Kukliński począwszy od psychicznego wyczerpania człowieka działającego na rzecz obcego wywiadu w samym centrum systemu komunistycznego Układu Warszawskiego, przez problemy natury moralnej, a skończywszy na śmierci obu synów. Film odkrywa kulisy działalności struktur Układu Warszawskiego jak również odkrywa kulisy działań CIA na terenie wschodniej Europy, ukazuje także uwarunkowania i układy ówczesnej Polski. Film przedstawia całość działalności pułkownika Kuklińskiego począwszy od odkrycia przez niego tajnych planów mogących przyczynić się do wybuchu III wojny światowej i pierwszej wojny atomowej, przez współpracę z CIA, a skończywszy na brawurowej ucieczce pułkownika Kuklińskiego ukrytego w samochodzie z pocztą dyplomatyczną i w ten sposób wywiezionego z terenu Polski.

Film Jack Strong polecam wszystkim wielbicielom szybkiego kina akcji i faktu. Jest to film w którym akcja napięcia nie zwalniają od pierwszych do ostatnich scen, ogląda się go z napięciem i zapartym tchem, a całość dopełnia tło muzyczne które absolutnie nie wycisza akcji, a pozwala widzowi na intensywne podążanie krok w krok za głównym bohaterem filmu. Myślę że film ten można polecić, każdemu kto szuka w kinie faktów obsadzonych w szybkich i niespodziewanych zwrotach akcji, pośród napięcia sięgającego szczytu od pierwszych do ostatnich scen filmu jak również wielbicielom kina tajemnicy i napięcia towarzyszącego życiu agentów tajnych służb. Zapraszam gorąco do kina już od 7 lutego, kiedy najnowszy film w reżyserii wybitnego reżysera jakim jest Władysław Pasikowskiego będzie miał swoją krajową premierę.

 

szczególygatunek: sensacyjny
produkcja: Polska
reżyser: Władysław Pasikowski
scenariusz: Władysław Pasikowski
zdjęcia: Magdalena Górka
muzyka: Jan Duszyński
premiera: 7 lutego 2014 r.
obsadaMarcin Dorociński – pułkownik Ryszard Kukliński
Maja Ostaszewska – Hanna Kuklińska
Józef Pawłowski – Waldemar Kukliński
Piotr Nerlewski – Bogdan Kukliński
Mirosław Baka – Putek
Zbigniew Zamachowski – Gendera
Paweł Małaszyński – Dariusz Ostaszewski
Krzysztof Globisz – generał Florian Siwicki
Patrick Wilson – Daniel
Dagmara Dominczyk – Sue
Oleg Maslennikov – Kulikow
Ireneusz Czop – Marian Rakowiecki
Krzysztof Pieczyński – Zbigniew Brzeziński
Krzysztof Dracz – generał Wojciech Jaruzelski
Michalina Olszańska – Izabela Michalak
Zbigniew Stryj – Skalski
Robert Eliot – Smith
Jeff Burell – Jones
Mariusz Bonaszewski – prokurator
Antoni Barłowski – agent Kowalik
David Wurawa – Williams

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2014/01/Jack-Strong-zwiastun.mp4 11458503 video/mp4

Dodaj komentarz