«
»
FacebookGoogle+

Jeździec znikąd (2013)- The Lone Ranger

Jeździec znikąd jest ekranizacją popularnego w latach 30 słuchowiska radiowego oraz przeniesiony na duży kinowy ekran serial z lat 50. Jest to film pełen pościgów i potyczek na dachach pędzących pociągów, w terenie otwartym, w barach i ulicach miasta.

Jeździec znikąd – The Lone Ranger, zwiastun 2013

Zwiastun – YouTube, Strona filmu, Facebook

Akcja zaczyna się w momencie kiedy na pustej prerii indianin Tonto (Johnny Depp) z plemienia Apaczów odnajduje i ratuje przed śmiercią stróża prawa Johna Reidow (Armie Hammer). Całość dramatyzmu dopełnia fakt wymordowania przez bandę przestępców przyjaciół i towarzyszy Johna Reidow, który po wyleczeniu ran zadanych mu przez morderców chcąc pomścić śmierć towarzyszy maskuje twarz i rozpoczyna walkę z przestępcami ich własnymi metodami. Z pomocą przychodzi jego wybawiciel indianin Tonto, który wraz z nim rozpoczyna wymierzanie sprawiedliwości specyficznymi metodami stosowanymi dotychczas przez przestępców. Jeździec znikąd w sposób bezpośredni pokazuje skorumpowanie stróżów prawa i ludzi władzy, ich powiązanie ze światem przestępczym i zależność jednych od drugich. Pokazuje pełną determinację w walce z przestępczością w działaniach obu głównych bohaterów.

Jeździec znikąd jest znakomitym powrotem do koncepcji sprawdzonego gatunku filmowego który jest, wydawałoby się zapomniany western. Produkcja wytwórni Disneya może służyć za wzorcowy przykład nieśmiertelności legendarnych gatunków filmowych takich jak western.

Z całą pewnością Jeździec znikąd jest filmem godnym polecenia i zainteresowania się nim ze względu na doskonałą grę aktorską gwiazd Hollywoodu, perfekcyjnie zrealizowane sceny akcji, specyficzny i doskonale dopasowany humor wywołujący salwy śmiechu. Z całą odpowiedzialnością polecam seans kinowy tego filmu nie tylko wielbicielom westernów, ale naprawdę każdemu kto chciałby zobaczyć doskonale zrealizowany film akcji bez rozbijanych szybkich samochodów, bez użycia przez bohaterów najnowszych produktów przemysłu zbrojeniowego i bez efektownych wybuchów niszczących całe miasta.

szczególygatunek: przygodowy, akcji
produkcja: USA
reżyser: Gore Verbinski
scenariusz: Ted Elliott, Terry Rossio, Justin Haythe
zdjęcia: Bojan Bazelli
muzyka: Jack White, Hans Zimmer
premiera: 19 lipca 2013
obsadaJohnny Depp – TontoWilliam Fichtner – Butch Cavendish
Armie Hammer – John Reid / Jeździec znikąd
Ruth Wilson – Rebecca
Barry Pepper – kapitan J.Fuller
James Badge Dale – Dan Reid
Helena Bonham Carter – Red
James P.Bennett – Fritz
Damon Herriman – Ray
Mason Cook – Will
Tom Wilkinson – Latham Cole
Bryan Prince – Danny Reid

Powiązane posty

Newsletter

Dodaj komentarz