«
»
FacebookGoogle+

Jobs (2013)

Jobs jest to 122 minutowy niezwykły film o niezwykłym człowieku jakim był Steve Jobs i jego niezwykłej wizji jaką była firma Apple. Przedstawia on całą historię życia geniuszu Steve Jobs od samego początku kiedy jako hippis był całkowicie oddany tej popkulturze i temu ruchowi do momentu gdy zapracował na miano szanowanego pioniera i wizjonera najnowszej techniki i biznesu.

Reżyser: Joshua Michael Stern
Scenariusz: Matt Whiteley
Aktorzy: Ashton Kutcher, Lesley Ann Warren, John Getz, Abby Brammell, Annika Bertea, Paul Baretto, Dermont Mulroney, Josh Gad

Jobs, zwiastun 2013

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Pierwsze scenami tego niezwykłego obrazu są sceny przedstawiające Steve Jobs prezentującego pierwszego iPoda pracownikom Apple. Po tej scenie film zaczyna cofać się w historii do samych początków firmy Apple kiedy jej siedzibą był zwykły garaż i kiedy Jobs jako młody chłopak stara się zaciekawić swoimi pomysłami i wizją ludzi mogących sfinalizować jego wizjonerskie i innowacyjne pomysły, przez wyrzucenie go z firmy, którąś stworzył i wprowadził na giełdę, aż do jego powrotu w chwale i glorii zwycięzcy. Jobs bez ogródek i barwienia przedstawia całe życie wielkiego wizjonera porównywanego z największymi autorytetami, jego największe wzloty i upadki. W filmie Steve Jobs jest pokazany jako normalny człowiek z krwi i kości, ze wszystkimi swoimi zaletami i wadami. Twórcy filmu starają się przedstawić jego geniusz wizjonera jak również jego trudny charakter, który umożliwił mu zrealizowanie swoich pomysłów i z drugiej strony był przyczyną ranienia najbliższej rodziny i współpracowników. Całość emocji i wizję z jaką był realizowany ten niezwykły film o niezwykłym człowieku oddają słowa Matta Whiteley autora scenariusza do tej produkcji filmowej:

Wierność historyczna miała dla nas ogromne znaczenie, ale sama możliwość kręcenia w tym samym miejscu, w którym Steve i Woz lutowali pierwsze panele i tworzyli nowe obwody, była unikalnym doświadczeniem. Myślę, że widzowie odczują to na ekranie

Matta Whiteley

A także słowa reżysera Joshua Michael Stern:

„Przebywanie tam było doprawdy poruszające, tak jak w przypadku wchodzenia do domów wielkich ludzi. Uważam, że to idealny sposób na rozpoczęcie tego filmu, a dzięki tej wizycie ekipa jeszcze bardziej się zmotywowała”

Michael Stern

co potwierdza Lukas Hass odtwórca roli Daniela Kottke słowami:

„Wejście do prawdziwego garażu, w którym powstawała legenda, było rzeczywiście niezwykłe. Nigdy jeszcze nie kręciłem w miejscu, w którym wydarzyło się coś wiekopomnego. Było to świetne, ale również trochę dziwnie. Ciężko było z początku uświadomić sobie, że to naprawdę się tam zdarzyło, ponieważ garaż wyglądał jak każdy inny garaż na przedmieściach. Nie było w nim nic wyjątkowego”

Daniela Kottke
 

Z całą pewnością ten film powinni obejrzeć wszyscy chcący coś w życiu osiągnąć, wszyscy borykający się z problemami, a także wszyscy którzy są wielbicielami i fanami firmy Apple i jej twórcy Steve Jobs. Każdy widz wyniesie po seansie filmu Jobs coś ważnego, inspirującego i motywacyjnego dla siebie. Polecam gorąco wizytę w kinie na seansie biograficznego obrazu o Steve Jobs każdemu, szczególnie młodej widowni dla której film ten może być lekcją podglądową dążenia za wszelką cenę do realizacji swoich marzeń i wizji, sukcesu czy prowadzenia wielkiego biznesu.

szczególygatunek: dramat, biograficzny
produkcja: USA
reżyser: Joshua Michael Stern
scenariusz: Matt Whiteley
zdjęcia: Russell Carpenter
muzyka: John Debney
premiera: 30 sierpnia 2013 r.
obsadaAshton Kutcher – Steve Jobs
Lesley Ann Warren – Clara
Jobs John Getz – Paul Jobs
Abby Brammell – Laura Jobs
Annika Bertea – Lisa Jobs Paul
Baretto – Reed Jobs
Dermont Mulroney – Mike Markkula
Josh Gad – Steve Wozniak
Lukas Haas – Daniel Kottke
Matthew Modine – John Sculley
J.K. Simmons – Arthur Rock
Ron Eldard – Rob Holt
Ahna O`Reilly – Chris-Ann Brennan
Victor Rasuk – Bill Fernandez
Nelson Franklin – Bill Atkinson
Lenny Jacobson – Burrell Smith

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2013/08/Jobs-zwiastun.mp4 7991843 video/mp4

Dodaj komentarz