«
»
FacebookGoogle+

John Wick (2014)

John Wick to 101 min. wypełnionych ekscytującą akcją, niezwykle elektryzującymi scenami walki wręcz, wybuchami, gradem kul i całą paletą sposób na wymierzenie sprawiedliwości w imię zemsty, którą jest śmierć. Akcja filmu toczy się w mafijnym środowisku przestępczym. To tam właśnie do niedawna tytułowy Johny Wick (Keanu Reeves) uchodził za najlepszego płatnego zabójcę, zdolnego do wykonania najbardziej ryzykownych zleceń od swoich mafijnych klientów. Po tym jak w pojedynkę zlikwidował wszystkich konkurentów rosyjskiego mafiosy Viggo Tarasova (Michael Nyqvist) zyskał przydomek „Baba Jaga”. Jednak dla ukochanej żony postanawia skończyć z swoją profesjom i przejść na przestępczą emeryturę. Po nagłej śmierci ukochanej żony nie dane mu jest żyć w spokojnej żałobie za sprawą syna swojego niedawnego klienta Iosefa Tarasov (Alfie Allen), któremu szczególnie spodobał się samochód Johna którym jest Mustang z 69 roku.

Premiera: 5 grudnia 2014 r.
Reżyser: David Leitch, Chad Stahelski
Scenariusz: Derek Kolstad
Zdjęcia: Jonathan Sela
Muzyka: Tyler Bates, Joel J.Richard

John Wick, zwiastun 2014


O filmie – YouTube, Strona filmu

Po tym jak nie udaje mu się kupić go od emerytowanego zabójcy postawia zdobyć go w jedyny możliwy sposób jaki zna kradnąc go. Nawet nie podejrzewa kim jest naprawdę właścicielem Mustanga. Podczas napadu na dom Johnego ginie pies byłego płatnego zabójcy, który był prezentem od zmarłej żony. Na nic zdają się prośby, groźby oraz wielomilionowe próby rekompensaty które chce mu wypłacić były zleceniodawca, wiedzący jakie pociągnie za sobą konsekwencje zemsta „Baby Jagi”, dla którego jest ona kwestią nienaruszalnych zasad, których w przeciwieństwie do karków swoim przeciwników nigdy nie łamie. Przestępczy świat zamiera w przerażeniu gdy rozchodzi się wieść że John Wick wrócił aby zemścić się na ludziach odpowiedzialnych za zabranie mu najcenniejszej pamiątki po zmarłej żonie. W imię wyrównania rachunku krzywd Johny zamieni miasto w płonące piekło.
John Wick jest niezwykle barwnym filmem z ekstremalnie szybką akcją, niespodziewanymi zwrotami i typowymi dla tego gatunku kina scenami krwawych zabójstw, wymiany kul z każdego rodzaju dostępnej broni, wybuchów, podpaleń i gęsto ścielących się zwłok ofiar zemsty Johna Wicka. Jest to rasowe kino akcji, którego największą cnotą jest uczciwość. Nikt nie próbuje wmówić widzowi, że chodzi tu o coś więcej niż maraton strzelanin, ciosów i smoliście czarnych żartów. Z każdą chwilą karuzela atrakcji rozkręca się coraz bardziej wirując z maksymalną prędkością. To w dużej mierze jest zasługa Keanu Reevesa, który mimo pięćdziesiątki na karku wciąż sprawdza się wybornie jako heros kina akcji. Jego typowa gra aktorska tutaj wydaje się absolutnie na miejscu, pasuje bowiem do charakteru Wicka – małomównego twardziela, którego nie jest w stanie nic złamać. Reeves wspierany na planie przez grono znakomitych aktorów drugoplanowych daje popis swoich możliwości dostarczając widzom 101 minut niezwykle zaskakującego kina akcji. Jedyną rzeczą jakiej można być pewnym w czasie seansu kinowego filmu John Wick jest to że gdziekolwiek pojawi się główny bohater tej produkcji filmowej będzie mu towarzyszyła krew, zniszczenie, chaos i śmierć wszystkich winnych zakłócenia jego spokoju w którym chciał przeżyć żałobę po śmierci jedynej osoby którą kochał i przez którą był kochany.
Z pewnością seans filmu John Wick jest pozycją obowiązkową dla wszystkich fanów szybkiego kina akcji. Wielbiciele tego gatunku filmowego na pewno opuszczą salę kinową w pełni usatysfakcjonowani wyborem. Nie polecam jednak tego filmu widzom poszukującym ambitnego kina z głębszą treścią mającą przekazać widzom przesłanie wynikające z obrazu widzianego na dużym kinowym ekranie ci widzowie opuszczą kina raczej mało zadowoleni tą produkcją kinową.

 

szczegółygatunek: thriller akcji
produkcja: USA, Chiny, Kanada
reżyser: David Leitch, Chad Stahelski
scenariusz: Derek Kolstad
zdjęcia: Jonathan Sela
muzyka: Tyler Bates, Joel J.Richard
premiera: 5 grudnia 2014 r.
obsada
Keanu Reeves – John Wick
Michael Nyqvist – Viggo Tarasov
Alfie Allen – Iosef Tarasov
Willem Dafoe – Marcus
Dean Winters – Avi
Adrianne Palicki – Perkins
Omar Barnea – Gregori
Toby Leonard Moore – Victor
Daniel Bernhardt – Kirill
Bridget Moynahan – Helen
John Leguizamo – Aureilo
Bridget Regan – Addy
Lance Reddick – Charon kierownik hotelu
Keith Jardine – Kuzma
Tait Fletcher – Nicholai
Kazy Taugins – Ivan
Thomas Sadoski – Jimmy
David Patrick Kelly – Charlie
Clarke Peters – Harry
Kevin Nash – Francis
Vladislav Koulikov – Pavel

Powiązane posty

Newsletter

35 comments

 1. Pingback: TVPackages.net

 2. Pingback: great prices on DIRECTV

 3. Pingback: get satellite tv

 4. Pingback: stop parking

 5. Pingback: lan penge nu og her 18 ar

 6. Pingback: mobile porn movies

 7. Pingback: car parking

 8. Pingback: penge laan nu

 9. Pingback: alkaline water machine

 10. Pingback: laan penge

 11. Pingback: water ionizer

 12. Pingback: water ionizer loan

 13. Pingback: alkaline water brands

 14. Pingback: electrician v

 15. Pingback: going here

 16. Pingback: plumbers snake 100ft

 17. Pingback: house blue

 18. Pingback: going here

 19. Pingback: electrician zimmerman mn

 20. Pingback: plan

 21. Pingback: ionizer loans

 22. Pingback: pay per day loans plan

 23. Pingback: water ionizer payment plan

 24. Pingback: here

 25. Pingback: alkaline water

 26. Pingback: alkaline water

 27. Pingback: website

 28. Pingback: http://makemoney.camkingz.com/

 29. Pingback: http://webkingz.camkingz.com/

 30. Pingback: this post

 31. Pingback: Greg Thmomson

 32. Pingback: gmail login

 33. Pingback: John Wick 2 – John Wick:Chapter Two - Zobacz Tutaj

 34. Pingback: gmail log in

 35. Pingback: search all craigslist

Dodaj komentarz