«
»
FacebookGoogle+

Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (2014) – Capitan America: The winter soldier

Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz jest kontynuacją niesamowitych przygód Stevena Rogersa zwanego Kapitanem Ameryką (Chris Evans) z pierwszej części pt.: „Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie”. W tej odsłonie swoich niesamowitych czynów Kapitan Ameryka zostaje wplątany w sieć intryg zagrażających bezpieczeństwu całego świata. Będzie on zmuszony do połączenia swoich sił z Czarną Wdową, aby móc ujawnić spisek i zapobiec zagrożeniu dla Ziemi.

Premiera: 26 maja 2014 r.
Reżyser: Anthony Russo, Joe Russo
Scenariusz: Christopher Marcus, Stephan McFeely
Aktorzy: Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L.Jackson, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Dominic Cooper, Robert Redford

Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz – Capitan America: The winter soldier, zwiastun 2014

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Całość akcji tego filmu toczy się po wydarzeniach z „Avengers”. W tej odsłonie swoich bohaterskich czynów Kapitan Ameryka będzie miał możliwość spotkania swojego starego przyjaciela Jamesa „Buckyego” Bamesa (Sebastian Stan) który po praniu mózgu został rosyjskim zabójcą zwanym w tej części Zimowym żołnierzem. Pojawi się także kolejny wróg Crossbones (Frank Grillo). Kapitan Ameryka wciąż współpracuje z agencją T.A.R.C.Z.A. oraz Nickiem Fury (Samuel L. Jackson) i stara się jednocześnie uporządkować swoje życie w nowoczesnym świecie. W uratowaniu Ziemi przed złoczyńcami będzie wspierał kapitana Ameryka inny super bohater Falcon (Anthony Mackie) pierwszy w historii afroamerykański superbohater. Tak o swojej roli wypowiadał się w wywiadzie udzielonym portalowi Coomingsoon Anthony Mackie:

To facet z Harlemu, który po przeprowadzce do Kalifornii zaczął handlować prochami. W wyniku wypadku doszło do mutacji i teraz potrafi latać oraz komunikować się z ptakami. To pierwszy afroamerykański superbohater. Mam syna, bratanków oraz siostrzeńców i teraz mają postać, która może być dla nich wzorem. To dla mnie ogromny zaszczyt

Anthony Mackie

Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz – kulisy produkcji

Całość filmu Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz jest oparty na bohaterskich i niesamowitych czynach głównego bohatera Stevena Rogersa-Kapitana Ameryka. Jest to obraz wypełniony efektami specjalnymi i scenami zrealizowanymi dzięki obróbce komputerowej. Czyny Kapitana Ameryka można porównać jedynie tylko z czynami innego superbohatera Supermana.

Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz z całą pewnością jest intersującą pozycją dla fanów gatunku fantastyki akcji. Bez wątpienia żaden z widzów nie opuści kina zawiedzony czy rozczarowany filmem. Jednak nie jest to pozycja filmowa dla szerokiego grona widzów z całą pewnością odradzam wizytę w kinie na tym obrazie filmowym wszystkich wielbicieli kina faktu, gdyż z całą pewnością nie jest to film oparty w najmniejszym stopniu na faktach. Nie polecam również seansu kinowego filmu Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz jako seans na romantyczną randkę, chyba że pojęcie romantyzmu wiąże się z fantastyką wypełnioną scenami wybuchów i walki między bohaterami historii opowiedzianej za pomocą obrazu filmowego.

 

szczególygatunek: fantastyka akcji
produkcja: USA
reżyser: Anthony Russo, Joe Russo
scenariusz: Christopher Marcus, Stephan McFeely
zdjęcia: Trent Opaloch
muzyka: Henry Jackman
premiera: 26 maja 2014 r.
obsadaChris Evans – Steve Rogers / Kapitan Ameryka
Scarlett Johansson – Natasha Romanoff / Czarna Wdowa
Samuel L.Jackson – Nick Fury
Sebastian Stan – James Buchana “Bucky” Barns / Zimowy żołnierz
Anthony Mackie – Sam Wilson / The Falcon
Dominic Cooper – Howard Stark
Robert Redford – Alexander Pierce
Cobie Smulders – Maria Hill
Frank Grillo – Brock Rumlow / Crossbones
Hayley Atwell – Peggy Carter
Toby Jones – dr. Arnim Zola
Maximiliano Hernández – Jasper Sitwell
Callan Mulvey – Jack Rollins
Georges St.Pierre – Georges Batroc / Batroc the Leaper
Demetrice Jackson – Marty

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2014/03/Kapitan-Ameryka_-Zimowy-żołnierz-zwiastun1.mp4 10830834 video/mp4

Dodaj komentarz