«
»
FacebookGoogle+

Kapitan Phillips (2013) – Captain Phillips

8 listopada na ekranach naszych kin premierę będzie miał film Kapitan Phillips. Jest to film zrealizowany na podstawie wydarzeń z 2009 roku kiedy somalijscy piraci uprowadzają kontenerowiec Maersk Alabama. Film przedstawia całość wydarzeń z pierwszego od 1815 roku przypadku, kiedy to amerykański statek zostaje porwany przez piratów.

Premiera: 8 listopada 2013 r.
Reżyser: Paul Greengrass
Scenariusz: Billy Ray
Aktorzy: Tom Hanks, Catherine Keener, John Magaro, Gigi Raines, Barkhad Abdi, David Warshofsky, Corey Johnson, Mark Holden, Suzanne Prunty

Kapitan Phillips – Captain Phillips, zwiastun 2013

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Film koncentruje się na relacjach jakie nawiązują się między kapitanem Phillipsa (Tom Hanks) i dowódcą piratów Muse`a (Barkhad Abdi). Po tym jak kapitan składa piratom propozycję aby w zamian za bezpieczeństwo załogi swojego statku piraci wzięli za zakładnika tylko jego między nim i dowódcą piratów dochodzi do starcia. 145 mil od wybrzeża Somalii kapitan Phillips zostaje zostawiony sam na sam z piratami, po uwolnieniu załogi porwanego statku. Kapitan Phillips jest filmem wypełnionym potężną dawką emocji i napięcia, które w pełni udzielają się widzom. Gdy po 4 dniach kapitan Phillips zostaje uwolniony przez oddział Navy SEALS jest wykończony psychicznie przez napięcia którego musiał przezwyciężyć w niewoli, kiedy niepewność o swoje życie była jego jedynym towarzyszem.

Kapitan Phillips przedstawia postawę kapitana w obliczu niebezpieczeństwa i zagrożenia życia nie tylko swojego, ale ludzi za których czuje się on odpowiedzialny. Jest to obraz odwagi i determinacji dowódcy porwanego kontenerowca, który w trosce o swoją załogę stawia swoje życie i los na łaskę nieprzewidywalnych piratów, co zostało docenione przez prezydenta USA. Jest to także film niepozbawiony szybkich scen akcji co dodaje mu atrakcyjności i nieprzewidywalności. Film jest zrealizowany na podstawie wspomnień kapitana Philipsa spisanych w książce pt. „A Captain’s Duty: Somali Pirates, Navy SEALS, and Dangerous Days at Sea” dzięki czemu jest on realnym i jak najbardziej prawdziwym obrazem przedstawiającym historię kapitana Phillipsa oraz załogi kontenerowca porwanego przez piratów. Mocną stroną tego filmu jest obsada aktorska na czele z Tomem Hanksem, który dał naprawdę pokaz swoich umiejętności aktorskich w czym nie ustępowali mu inni aktorzy grający w tej produkcji filmowej. Jestem przekonany że Kapitan Phillips przypadnie do gustu zarówno wielbicielom kina akcji, fanom kina emocji jak również lubiącym kino z dreszczykiem niepewności i nerwów. Jest to film pokazujący i ujawniający całą gamę charakterów i osobowości od skrajnie negatywnych po skrajnie pozytywne. Zachęcam gorąco do zarezerwowania sobie czasu 8 listopada na wizytę w kinie i zapoznanie się z dziełem filmowym reżysera Paula Greengrass, znanego z reżyserii takich filmów jak: „Green Zone”, „Lot 93”, „Krucjata Bourne`a” czy „Ultimatum Bourne`a”, do którego scenariusz na podstawie książki ze wspomnieniami kapitana Richarda Phillipsa napisał Billy Ray autor scenariuszy do takich filmów jak: „Igrzyska śmierci”, Ściśle tajne”, „Wojna Harta” czy „Strzelec wyborowy” co obok gwiazdorskiej obsady może być gwarancją dobrego filmu jakim jest Kapitan Phillips.

 

szczególygatunek: thriller akcjiprodukcja: USAreżyser: Paul Greengrass
scenariusz: Billy Ray
zdjęcia: Barry Ackroyd
muzyka: John Powell
premiera: 8 listopada 2013 r.
obsadaTom Hanks – kapitan Richard PhillipsCatherine Keener – Andrea PhillipsJohn Magaro – Dan Phillips
Gigi Raines – Mariah Phillips
Barkhad Abdi – dowódca piratów
David Warshofsky – Mike Perry
Corey Johnson – Ken Quinn
Mark Holden – William Rios
Suzanne Prunty – reporterka wiadomości TV
Max Martini – dowódca SEAL
Michael Chernus – Shane Murphy
Chris Mulkey – John Cronan
Yul Vazquez – Frank Castellano
San Shella – Reza
Terence Anderson – Miguel A.Ruiz
Marc Anwar – Mohamed
Kapil Parikh – Husain
Devon Black – Able Seaman L.Haddock

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2013/10/Kapitan-Phillips-zwiastun.mp4 26311864 video/mp4

Dodaj komentarz