«
»
FacebookGoogle+

Koliber – Hummingbird (2013)

Film Koliber to szybkie kino akcji z ciekawą i zaskakującą fabułą zrealizowane w sposób perfekcyjny. Główną postacią tego filmu jest bezdomny były żołnierz jednostki specjalnej Joey Jones (Jason Statham), który po oskarżeniu i postawieniu pod sąd wojskowy ucieka i ukrywa się na ulicach Londynu.

Koliber – Hummingbird, zwiastun 2013

Żródło: You Tube, Strona filmu, Face Book

Towarzyską jego niedoli zostaje Isabelle podobnie do niego bezdomna. Jego życie zmiana się o 180 stopni po tym jak pewnego dnia zostaje napadnięty i pobity przez agresywną grupę bandziorów. Ratując się ucieka trafia przypadkiem do pustego apartamentu w bogatej dzielnicy. Joey postanawia wykorzystać okazję i korzystając z nieobecności właścicieli zaleczyć swoje rany których doznał w wyniku napadu. Po dojściu do siebie zaczyna rozpatrywać swoją sytuację i dochodzi do wniosku, że to jest jego szansa na zmianę losu. Podając się za właściciela apartamentu i przybierając jego tożsamość zaczyna nowy rozdział w swoim życiu. Zdobywa pracę i rozpoczyna życie, które kiedyś stracił w wyniku zawiłych losów i niesłusznego oskarżenia go o odpowiedzialność za śmierć żołnierzy podczas działań wojennych w Afganistanie. W życiu pod inną tożsamością wspiera go siostra Cristina (Agata Buzek). Niestety ten spokój nie trwa długo, pewnego dnia dowiaduje się, że ciało Isabelle zostało wyłowione z rzeki. Aby rozwiązać zagadkę śmierci niedawnej towarzyszki niedoli i pomścić ją musi znów stać się nieczułą i perfekcyjną maszyną do zabijania.

Całość filmu Koliber to szybko zmieniające się sceny pełne akcji, trupów i lejącej się krwi. Z całą pewnością film nie jest dla każdego, chociaż wielbiciele gatunku znajdą w nim wszystko co powinno zawierać doskonałe kino akcji. Z pewnością nie polecam seansu kinowego na tej produkcji ludziom o silnej wrażliwości i mało odpornym na sceny przemocy i śmierci. Koliber składa się w dużej części właśnie z takich scen, chociaż nie jest pozbawiony scen wzruszających i przepełnionych wyższymi uczuciami niż zemsta, ale te sceny są w przytłaczające mniejszości. Z całą pewnością film można polecić wielbicielom gatunku, szukającym w kinie sposobów na podniesienie poziomu adrenaliny i nacieszenia wzroku scenami walki i śmierci podyktowanymi przez chęć pomszczenia śmierci kogoś bliskiego.

szczególyprodukcja: USA
reżyser: Steven Knight
scenariusz: Steven Knight
zdjęcia: Chris Menges
muzyka: Dario Marianelli
obsadaJason Statham – Joey Jones
Agata Buzek – Cristina
Vicky McClure – Dawn
Benedict Wong – mr. Choy
Siobhan Hewlett – Tracey
David Bradley – Billy
Andrew Crayford – Soho Person
Christian Brassington – Forrester
Darren Lynch – Rife

Powiązane posty

Newsletter

Dodaj komentarz