«
»
FacebookGoogle+

Kraina lodu (2013) – Frozen

Kraina lodu to pełna przygód, porywającej akcji, humoru, bajeczna animacja, skierowana do całej rodziny. Animacja opowiada o przygodach dwóch sióstr Anny (Anna Cieślak) i Elsy (Lidia Sadowa). Elsa od dzieciństwa dysponuje wielką mocą tworzenia śniegu, mrozu i lodu, co ją przeraża i gdy moc rośnie wraz z nią oddala ją od najbliższych chcąc ich chronić przed mocą którą posiada.

Premiera: 29 listopada 2013 r.
Reżyser: Chris Buck, Jennifer Lee
Scenariusz: ennifer Lee, Shane Morris
Głosy: Kristen Bell, Liwy Stubenrauch, Idina Menzel, Jonathan Groff, Alan Tudyk, Josh Gad

Kraina lodu – Frozen, zwiastun 2013

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Jednak pewnego dnia w chwili wielkiego wzburzenia Elsa nie umiejąc zapanować nad siłą drzemiącą w niej uruchamia niszczycielskim proces magicznych zdarzeń zamieniających całe królestwo Arendelle w krainę śniegu, lodu i mrozu. Dzięki tym wypadkom Elsa staje się znienawidzoną przez wszystkich mieszkańców królestwa Królową Śniegu. Kto ocali królestwo Arendelle i jego mieszkańców przed całkowitym zamarznięciem? Czy będzie to dzielny alpinista Kristoff (Paweł Ciołkosz) wraz ze swoim wiernym reniferem Svenem, czy może piękny książę Hans (Grzegorz Kwieciński), a może dokona tego bałwanek Olaf (Czesław Mozil)? Odpowiedź jest zaskakująca ocalenie królestwa od wiecznie mroźnej zimy dokona z pozoru słaba i delikatna Anna, która wraz z Kristofem i Svenem wyruszy w pełną niebezpieczeństw wyprawę przez wielkie góry, zasypana śniegiem drogi i bezdroża królestwa Arendelle aby spotkać swoją siostrę i przekonać ją do cofnięcia niszczącego procesu śnieżno-lodowego. Jednak nim dojdzie do spotkania dwóch kochających się sióstr, Annę czeka mnóstwo zabawnych, niebezpiecznych i fantastycznych przygód w czasie drogi do krainy gdzie wśród lodów, zamieci śnieżnych i wiecznego mrozu króluje jej siostra Elsa.

Kraina lodu – Frozen, zwiastun 2

 

Kraina lodu dostarcza znakomitej zabawy całej rodzinie począwszy od najmłodszych, a skończywszy na najstarszych jej członkach. Jest to animacja wypełniona fantastyką, magią, niebezpiecznymi przygodami i ogromną dawką niezwykłego humoru. Z całą pewnością wszyscy będą się zaśmiewać w głos podczas całego seansu kinowego tej animacji, a dzięki wersji 3D będzie można doznać prawdziwego zimna i lodowatej atmosfery tej animacji. Na koniec pozwolę sobie przytoczyć dwie wypowiedzi twórców Krainy lodu:

Nasza opowieść bierze swój początek z prostego pomysłu na historię o sile rodziny, a rozrasta się do znacznie większych rozmiarów. Mówi o walce ze strachem i odkrywaniu prawdziwej istoty miłości” przyznaje współreżyserka oraz współautorka scenariusza Jennifer Lee.

Mimo iż film Kraina lodu oparty jest na klasycznej baśni Andersena, ma zdecydowanie odrębny charakter tak pod względem zawartości, jak i stylu. Jest niezwykle uczuciowa, pełna przygód, magii i fantastycznych postaci. Jej akcja rozgrywa się zaś w fikcyjnym królestwie, dla którego inspiracją wizualną były magiczne krajobrazy Norwegii – od zaśnieżonych szczytów po przepiękne fiordy” – dodaje współreżyser Chris Buck.

Twórcy Krainy lodu

Zapraszam zatem bardzo gorąco do zimowej krainy lodu i śniegu, którą rozgrzać może tylko oddana siostrzana miłość i ciepło serc głównych bohaterów tej magicznej opowieści.

 

szczególygatunek: animacja
gatunek: animacja przygodowa
produkcja: USA
reżyser: Chris Buck, Jennifer Lee
reżyser polskiego dubbingu: Wojciech Paszkowski
scenariusz: Jennifer Lee, Shane Morris
dialogi polskiego dubbingu: Jakub Wecsile
muzyka: Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez, Christophe Beck
premiera: 29 listopada 2013r.
głosu udzielili w wersji orginalnej
Kristen Bell – Anna
Liwy Stubenrauch – Anna dziecko
Idina Menzel – Elsa
Jonathan Groff – Kristoff
Alan Tudyk – książę Weselton
Josh Gad – Olaf
Santino Fontana – Hans
Chris Williams – Oaken
Stephan J.Anderson – Kai
Edie McClurg – Gerda
głosu udzelili w polskiej wersji
Anna Cieślak – Anna
Magdalena Wasylik – Anna (partie wokalne)
Lidia Sadowa – Elsa
Katarzyna Łaska – Elsa (partie wokalne)
Paweł Ciołkosz – Kristoff
Krzysztof Dracz – książę Weselton
Czesław Mozil – Olaf
Grzegorz Kwiecień – Hans
Marcin Jajkiewicz – Hans (partie wokalne)
Jacek Król – Oaken
Stefan Knothe – Kai
Anna Sztejner – Gerda
enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2013/11/Kraina-lodu-zwiastun-1.mp4 31128128 video/mp4, http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2013/11/Kraina-lodu-zwiastun-2.mp4 8436433 video/mp4

Dodaj komentarz