«
»
FacebookGoogle+

Krudowie – The Croods (2013)

Krudowie – The Croods to przesympatyczna animacja, która pod względem produkcji i wykonania sięgnęła szczytów technicznych możliwości. Całość historii przedstawionej w tym dziele twórców m.in. „Jak wytresować smoka” sięga najdalszych początków człowieka na Ziemi.

Krudowie – The Croods, zwiastun 2013

Historia opowiada przygody rodzinki sympatycznych jaskiniowców pod przewodnictwem trochę gruboskórnego i tępawego Gruga, który za swój cel życiowy obrał chronienie swojej rodzinki za wszelką cenę przed całym otaczającym ich światem. Jego mottem życiowym są słowa: „Wszystko co nowe oznacza śmierć”, czemu cały czas przeciwstawia się jego rezolutna i ciekawa wszystkiego córka Eep. Wszystko jednak wbrew dobrym życzeniom Gruga posuwa się w filmie Krudowie wciąż do przodu, zarówno ewolucja jak również zmiany w otaczającym ich świecie. Grug będzie zmuszony zrozumieć i przyjąć zasadę: „kto stoi w miejscu i się nie rozwija ten cofa się i zwija”. Chociaż będzie to trudne dla gburowatego i trochę tępowatego Gruga, jednak przy współudziale w tej rewolucyjnej przemienia jego błyskotliwej, odważnej i ciekawej życia córki wszystko skończy się dla Gruga praktycznie bezboleśnie Co prawda trochę strachu i siniaków będzie towarzyszyło tej przemienia zatwardziałego przeciwnika postępu jakim był Grug, ale cóż znaczyłaby przemiana bez kosztów.

Seansem w kinie na animacji Krudowie będą zachwyceni zarówno widzowie najmłodszego pokolenia kinomanów jak i starsze pokolenie ich rodziców czy dziadków. Dzieciaki będę z pewnością zachwycone puszystymi i słodziutkimi stworkami stworzonymi za pomocą technik komputerowych, zaś starsi widzowie z pewnością docenią humor w dialogach, komiczne sytuacje w jakie wplączą się sympatyczna rodzinka bohaterów oraz kunszt realizacji tej przezabawnej opowieści o rodzinie jaskiniowców zmagających się z postępującą ewolucja i koniecznością zmian dotychczasowego postrzegania świata i życia. Znakomicie dobrane tempo akcji w połączeniu z zachwycającymi widokami świata prehistorycznego jest znakomitym duetem dającym brak sennych i dłużących się scen, a ciekawie dobrane dialogi zabarwione humorem dają efektowny produkt końcowy w postaci sympatycznej animacji dającej widzowi przez 1,5 godz. seansu kinowego filmu Krudowie powody do śmiechu i znakomitej zabawy.

szczegółygatunek: animacja
produkcja: USA
reżyseria: Chris Sander i Kirk De Micco
scenariusz: Chris Sander i Kirk De Micco
muzyka: Alan Silvestri
zdjęcia: Yong Duk Jhun
premiera: 5 kwietnia 2013 r.
Głosu udzielili w wersji oryginalnej
Nicolas Cage – Grug
Emma Stone – Eep
Ryan Reynolds – Guy
Catherine Keener – Ugga
Clark Duke – Thunk
Claris Leachman – Babcia
Głosu udzielili w polskiej wersji dubbingowej
Piotr Grabowski – Grug
Natalia Sikora – Eep
Lesław Żurek – Guy
Anna Guzik – Ugga
Mateusz Narloch – Thunk
Miriam Aleksandrowicz – Babcia

Powiązane posty

Newsletter

Dodaj komentarz