«
»
FacebookGoogle+

Książe nie z tej bajki (2013) – Au bout du conte

Książę nie z tej bajki jest lekką i romantyczną komedią opowiadającą o 24-letniej Laurze (Agathe Bonitzer) nieustannie szukającej swego wymarzonego księcia z bajki. Jednak wciąż w jej życiu panuje pustka z powodu braku partnera. Ale nagle pojawia się światełko w ciemnym tunelu jej 24-letniego życia, na imprezie spotyka Sandro (Arthur Dupont) tajemniczego młodzieńca, który pojawia się w okolicznościach jakie wymarzyła i wyśniła sobie Laura.

Wszystko wskazuje na to, że w końcu udało się jej spotkać tego wymarzonego mężczyzną jej życia. Jednak to jest dopiero początek tej zabawnej historii, gdyż krótko po udanej imprezie na której poznała Sandro, spotyka drugiego fascynującego chłopaka, którym jest Maxim (Benjamin Biolay) i wtedy zaczyna się jazda.

Reżyser: Agnès Jaoui
Scenariusz: Agnès Jaoui, Jean-Pierre Bacri
Aktorzy: Agathe Bonitzer, Arthur Dupont, Benjamin Biolay, Amélie Bardon

 Książe nie z tej bajki – Au bout du conte, zwiastun 2013

[nggallery id=7]

O filmie – YouTubeFacebook

Czy można nagle spotkać dwóch wymorzonych mężczyzn? Którego z nich wybrać? Całość filmu Książę nie z tej bajki prezentuje się jako pełna zabawnych scen i sytuacji komedia w dosłownym tego słowa znaczeniu, a dzięki głównemu motywowi miłosnemu jest to film o zabarwieniu romantycznym. W sposób niebanalny i niekonwencjonalny przedstawia rozterki młodej kobiety postawionej przez los przed największym problemem jej życia, którego księcia z bajki wybrać? Wbrew staropolskiemu powiedzeniu „od nadmiaru głowa nie boli”, czasami nadmiar jednak nie jest wskazany i potrafi przyprawić nie tylko o ból głowy, ale o całkowity chaos w głowie i sercu. Czy Lurze uda się dokonać trafnego wyboru? Czy będzie szczęśliwa u boku swojego wymarzonego i wyśnionego księcia? Jakiego dokonać wyboru? Jak wybrać aby nie zranić nikogo? Po odpowiedzi na te pytania zapraszam serdecznie do wizyty w kinie na seansie filmowym Książe nie z tej bajki, co polecam szczególnie mocno parom stęsknionym za romantycznie-wesołym seansem kinowym opowiadającym w sposób nie pozbawiony bajkowego piękna i humoru o dylematach sercowych młodej dziewczyny o imieniu Laura.

Szczerze zapraszam do wyrażenia opinii na temat tej francuskiej produkcji filmowej zabierając głos w komentarzach poniżej, co w sposób jednoznaczny może pomóc podjąć decyzję niezdecydowanym i zadającym sobie pytania: Czy warto wybrać się do kina na film Książe nie z tej bajki.

szczególygatunek: komedia
produkcja: Francja
reżyser: Agnès Jaoui
scenariusz: Agnès Jaoui, Jean-Pierre Bacri
zdjęcia: Lubomir Bakchev
premiera: 26 lipca 2013 r.
obsadaAgathe Bonitzer – Laura
Arthur Dupont – Sandro
Benjamin Biolay – Maxim Wolf
Amélie Bardon – przyjaciółka Laury
Beatrice Rosen – Fanfan
Agnès Jaoui – Marianne
Jean-Pierre Bacri – Pierre
Didier Sandre – Guillaume Casseul
Valérie Crouzet – Éléonore

Powiązane posty

Newsletter

Dodaj komentarz