«
»
FacebookGoogle+

Lucy (2014)

Lucy jest filmem akcji w którym będziemy mieli do czynienie ze zjawiskami z pogranicza rzeczywistości i fantastyki. Tytułowa Lucy (Scarlett Johansson) jest młodą studentką mieszkającą na Tajwanie, która w wyniku niespodziewanych okoliczności zostaje zmuszona przez gang pod przywództwem Janga (Choi Mi Sik) do przewiezienia przez granicę w swoim organizmie syntetycznej substancji – narkotyku. Jednak niebezpieczna substancja dostaje się do krwioobiegu dziewczyny powodując nieoczekiwane zmiany w jej organizmie.

Premiera: 15 sierpień 2014 r.
Reżyser: Luc Besson
Scenariusz: Luc Besson
Zdjęcia: Thierry Arbogast
Muzyka: Éric Serra

Lucy, zwiastun 2014

https://www.youtube.com/watch?v=uA8djapMff0

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

W wyniku przeniknięcie do jej organizmu syntetycznej substancji rozpoczyna się pełne zaskakującej akcji, scen walki i nieoczekiwanych zwrotów ekscytujące kino. Lucy pod pływem substancji zaczyna podlegać niewyobrażalnym transformacjom, co najbardziej daje się zauważyć w zmianach zachodzących w jej mózgu, którego potencjał zostaje uwolniony i osiąga zdumiewające pozostające dotychczas w sferze teoretycznych domysłów możliwości. Zaczyna ona z ogromną intensywnością odczuwać wszystko co znajduje się wokół niej, powietrze, wibracje, ludzi, nawet grawitację. Rozwijają się u niej również cechy nadludzkie takie jak telekineza, telepatia, niezwykle umiejętność błyskawicznego przyswajania rozległej wiedzy oraz niewyobrażalna kontrola nad materią, brak odczuwania bólu i zmęczenia co pozwala jej między innymi przenosić przedmioty siłą myśli, zmieniać swój wygląd jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki i wiele więcej. Po tym gdy Lucy zaczyna odkrywać swój potencjał jest coraz bardziej przerażona swoimi niespodziewanymi zdolnościami. Poza próbą zrozumienia przyczyn zmian jakie w niej zaszły musi ona także unikać i walczyć z przestępcami którzy za wszelką cenę pragną odzyskać swoją własność, którą przemycała dla nich w swoim organizmie. Podczas spotkań z przestępcami odkrywa ona jeszcze jedną cechę która dotychczas była jej obca – potrafi unicestwić i zabić każdego zagrażającego jej bezpieczeństwu, chociaż te umiejętności ratują jej życie to są ona przerażające dla młodej studentki. Aby móc zrozumieć zmiany jakie się w niej dokonały kontaktuje się ona z najwybitniejszym umysłem w dziedzinie badań prowadzonych nad możliwościami ludzkiego mózgu profesorem Normanem (Morgan Freeman), który jako jedyny potrafi przyjąć do swojej świadomości możliwości i sytuacje jakie opisuje mu dziewczyna, bez posądzenia jej o zbyt wybujałą wyobraźnię czy nawet chorobę psychiczną. Zaczyna się pełna akcji, niezwykłych scen ukazujących możliwości Lucy po przemianie i naznaczona trupami przestępców podróż do profesora Normana, pragnącego na własne oczy zobaczyć możliwości jakie daje w pełni wykorzystanie potencjału naszego mózgu. Czy młodej studentce uda się dotrzeć do profesora Normana? Czy jej psychika wytrzyma zmiany jakie w niej zaszły? Czy profesor zdoła opanować potencjał jaki daje 100% wykorzystanie możliwości naszego mózgu? Po odpowiedzi na te i na wszystkie inne pytania zapraszam gorąco wszystkich zwolenników kina z pogranicza fantastyki i akcji do kin już od 15 sierpnia kiedy polską premierę będzie miał obraz filmowy w reżyserii Luca Bessona pt. Lucy.
Film Lucy zaskakuje nie tylko samym pomysłem scenariusza, ale przede wszystkim perfekcyjną realizacją scen walki czy niezwykłych scen przemian jakich zachodzą w i za sprawą Lucy. Z całą pewnością film wart polecenia fanom fantastyki i akcji, zadowoleni opuszczą również kino wielbiciele i zwolennicy scen efektów specjalnych zrealizowanych za pomocą najnowszych technik komputerowych dających producentom filmowym niewyobrażalne dotychczas możliwości realizacji najbardziej wymyślnych i fantastycznych scen. Jestem w pełni przekonany, że Lucy zdoła zadowolić każdego fana kina szybkiej o niespodziewanych zwrotach akcji, wszystkich wielbicieli efektów specjalnych, a także wielbicieli kina fantastyki niekoniecznie naukowej.
Ciekawych jak wyglądała praca nad filmem zapraszam do obejrzenia poniższego materiału video:

film z planu zdjęciowego

 

szczegółygatunek: fantastyka akcji
produkcja: USA, Francja
reżyser: Luc Besson
scenariusz: Luc Besson
zdjęcia: Thierry Arbogast
muzyka: Éric Serra
premiera: 15 sierpień 2014 r.
obsada
Scarlett Johansson – Lucy
Choi Mi Sik – Jang
Morgan Freeman – profesor Norman
Claire Tran – stewardesa
Christophe Tek – Wang Man
Feng Hsing – taksówkarz
Pilou Asbæk – Richard
Amr Waked – Pierre Del Rio
Analeigh Tipton – Caroline
Nicolas Phongpheth – Jii

Powiązane posty

Newsletter

1 comment

  1. Pingback: Valerian i Miasto Tysiąca Planet (2017) – Valerian and the city of a Thousand Planets - Zobacz Tutaj

Dodaj komentarz