«
»
FacebookGoogle+

Mama i ja (2013) – The Guilt Trip

Mama i ja jest zabawnym obrazem przedstawiającym relacje łączące matkę z dorosłym synem. Całość fabuły tego filmu jest oparta na 3000 milowej trwającej 8 dni podróży w którą wyrusza Andy-młody naukowca-wynalazca wraz ze swoją matką Joyce.

 

Celem tej wyprawy miało być poszukiwanie chętnych do zakupu nowego wynalazku Andy`ego, którym jest rewelacyjny ekologiczny detergent Andy ma jednak jeszcze jeden ukryty cel, którym jest sprawienie aby jego matka pogodziła się z dawnym ukochanym. Nie przewidział jednak tego że podróż ta będzie dla niego istnym koszmarem za sprawą towarzyszącej mu matki, która podda go ciężkiej próbie dzięki analizie jego dotychczasowego życia, wymówką, zakłopotaniu, szałowi nerwów i całej masie niewyobrażalnych sytuacji w które zostanie wplątany przez swoją matkę.

Mimo komediowego charakteru tego filmu Mama i ja niesie jednak w sobie wyższe przesłanie, którym jest miłość łącząca mimo wszystko matkę z synem. Całość kończy się zrozumiem przez Andy`ego i Joyce że mają ze sobą wiele wspólnego i że ich życia są połączone ze sobą odwieczną rodzicielską miłością. Seans filmowy w kinie na Mama i ja może być bardzo dobrym prezentem z okazji Dnia Kobiet szczególnie, że jego premiera w polskich kinach będzie miała miejsce 8 marca. Mamę i ja polecam gorąco wszystkim spragnionym dobrej zabawy i gromkiego śmiechu w sali kinowej.

obsadagatunek: komedia
produkcja: USA
reżyseria: Anne Fletcher
scenariusz: Dan Fogelman
muzyka: Christophe Beck
zdjęcia: Olivier Stapleton
obsadaSeth Rogen – Andy Brewster
Wilder Shaw – Andy w wieku 18 lat
Fritz Wurster – Andy w wieku 14 lat
Mads Finegan Smith – Andy w wieku 10 lat
Michael Cassidy – fałaszywy Andy
Barbara Streisand – Joyce Brewster
Vicki Goldsmith – młoda Joyce
Yvonne Strahovski – Jessica
Adam Scott – Andrew Morgolis Jr.
Colin Hanks – Rob
Danny Pudi – Sanjay
Brett Cullen – Ben
Casey Wilson – Amanda
Dale Dickey – Tammy

Dodaj komentarz