«
»
FacebookGoogle+

Mambo, Lula i piraci (2013)

Mambo, Lula i piraci to wesoła animacja z dużą dawką humoru. Nie jest to może produkcja wysokich lotów jak animacje Pixar czy Disneya, ale z całą pewnością warta zapoznania się z nią i obejrzenia.

Mambo, Lula i piraci, zwiastun 2013

Źródło: You Tube, Facebook

Cała akcja Mambo, Lula i piraci to życie na rajskiej wyspie zamieszkałej przez małpy i rządzonej przez dostojnego prezydenta Małpioza, gdzie żyją Lula i Mambo. Ona to piosenkarka pragnąca zrobić wielką karierę w świecie show-biznesu, on to skromny ale ambitny strażnik plaży, pilnujący porządku na wyspie. Gdy pewnego dnia do brzegów wyspy przybija statek z ekipą budowlaną na pokładzie, która zaczyna budowę na plaży olbrzymiego kasyna Lula natychmiast wyczuwa swoją olbrzymią szansę rozwoju kariery. Głównym inwestorem i udziałowcem kasyna jest Carlos od którego Lula dostaje propozycję nagrania i stworzenia show wystawianego w kasynie. Zakochany w niej Mambo podejrzewa jednak nieczyste zamiary Carlosa wobec mieszkańców wyspy i rozpoczyna swoje prywatne śledztwo. W wyniku prowadzonych działań odkrywa nieczyste, ukryte zamiary Carlosa i jest zmuszony przez jego „goryli” do ucieczki. Jednak miłość do Lulu i poczucie obowiązku jako strażnika plaży nie pozwala mu na zostawienie spraw własnemu biegowi. W porozumieniu z sympatycznymi piratami postanawia uratować wyspę od niecnych planów Carlosa i stawia mu dzielny opór.

Małpiszon w pampersie

Całość animacji Mambo, Lula i piraci to pełen humoru, dowcipnych dialogów i scen obraz dostarczający widzom szampańsko-małpią zabawę. Chociaż można tej produkcji zarzuć niezbyt dopracowaną w szczegółach animację czy też odrobinę chaotyczny scenariusz, ale z całą pewnością nie można zarzuć jej twórcą braku humoru. Z pełnym przekonaniem polecam animację Mambo, Lula i piraci jako wesołą alternatywę dla poważnych produkcji goszczących na ekranach naszych kin. Bez obaw można wybrać się do kina na seans filmowy pt. Mambo, Lula i piraci całą rodziną wraz z najmłodszymi widzami. Rodzice z całą pewnością nie będą zmuszeni do zasłaniania oczu i uszu swoim pociechą w wyniku niezbyt cenzuralnych scen czy dialogów. Całość filmu jest bowiem zrealizowana z myślą właśnie o najmłodszych widzach, jednak tak aby i starsze pokolenie kinomaniaków nie nudziło się podczas seansu kinowego duńskiej animacji.

szczególygatunek: animacja
produkcja: Dania
reżyser: Jan Rahbek
reżyseria polskiego dubbingu: Dariusz Błażejewski
scenariusz: Thomas Borch Nielsen, Jak Rahbek
scenariusz polskiego dubbingu: Anna Hausner
muzyka: Jonas Severin Kristensen
premiera: 10 maja 2013 r.
głosu udzielili w wersji orginalnej
Toke Lars Bjarke – Mambo
Mille Lehfeldt – Lulu
Rune Tolsgaard – Carlos
Jess Ingerslev – prezydent Małpiozo
głosu udzelili w polskiej wersji
Klaudiusz Kaufmann – Mambo
Katarzyna Pakosińska – Lula
Zbigniew Zamachowski – Carlos
Jarosław Boberek – prezydent Małpiozo
Andrzej Blumenfeld – lektor

Powiązane posty

Newsletter

Dodaj komentarz