«
»
FacebookGoogle+

Hansel i Gretel: Łowcy Czarownic – Hansel and Gretel Witch Hunters

Film można nazwać współczesną ekranizacją starej baśni o Jasiu i Małgosi. Akcja filmu rozpoczyna się 15 lat po traumatycznych przeżyciach rodzeństwa, które zostało uwięzione przez czarownicę. Jako dorosłe i dojrzałe rodzeństwa, które łączą przeżycia i wspólny cel, przeobrażeni w myśliwych rozpoczynają swoją misję, której celem jest eliminacja czarownic i wszelkich objawów czarnej magii.

We współczesnej bajce o Jasiu i Małgosi nie usłyszymy rozpaczliwego płaczu dwójki przestraszonych dzieci, a odgłosy łamanych kości, odgłosy strzałów i wybuchów oraz krzyki czarownic, które znalazły się na liście poszukiwanych przez dwójkę naszych bohaterów. Są oni wysokiej klasy i skuteczności specjalistami w tym czym się zajmują. Tym razem jednak przyjmują zlecenie na polowanie, które tylko z pozoru wydaje się klasycznym i kolejnym prostym zadaniem. Okazuje się jednak, że tym razem ich umiejętności, siły i potencjał pomysłów zostaną wystawione na ciężką próbę.

Przyjdzie im zmierzyć się z siłą z jaką nigdy wcześniej nie mieli styczności. Nasi bohaterowie jednak nie czują strachu przed żadną siłą czarnej magii i uzbrojeni w najprzeróżniejszą broń wyruszają zniszczyć źródło zła za pomocą przemyślnych wybiegów, zaskakujących pomysłów z użyciem całego arsenału broni począwszy od ciężkich karabinów maszynowych wyposażonych w specjalne pociski, a skończywszy na walce wręcz z czarownicami i ich sługami. Całość obrazu maluje się w kolorach krwawej zemsty za traumatyczne przeżycia które dwójka rodzeństwa mogła doświadczyć w czasach swego dzieciństwa z rąk znienawidzonych wiedźm i czarownic.

 

Szczegółygatunek: akcja
produkcja: USA, Niemcy
reżyseria: Tommy Wirkola
scenariusz: D.W. Harper, Tommy Wirkola
zdjęcia: Michael Bonvillain
muzyka: Atli Örvarsson
ObsadaGemma Arterton – Gretel
Jeremy Renner – Hansel
Famke Janssen – Muriel
Pihla Viitala – Mina
Derek Mears – Edward
Thomas Mann – Ben
Ingrid Bolsa Berdal – czarownica z rogami
Joanna Kulig – rudowłosa czarownica

1 comment

  1. Krzysztof Walicki

    Super połączenie bajki, fantazji, sensacji i akcji w jednym, pozycja warta polecenia każdemu kto nieznosi nudy w kinie 🙂

Dodaj komentarz