«
»
FacebookGoogle+

Miłość po francusku (2013) – 20 ans d`écart

Miłość po francusku jest opowieścią o powiązaniach i zależnościach między życiem zawodowym i prywatnym blisko 40-letnej Alice (Virginie Efira), która całe swoje życie poświęciła córce, sukcesowi zawodowemu i karierze. Niestety praca w magazynie mody jest niewdzięczna. Atmosfera i wyścig do stanowisk tam panujący jest coraz trudniejszy do wytrzymania. Alice szybko zaczyna się orientować, że jej pozycja jest coraz bardziej zagrożona.

Reżyser: David Moreau
Scenariusz: David Moreau i Amro Hamzawi
Aktorzy: Virginie Efira , Pierre Niney, Gilles Cohen, Charles Berling, Amélie Glenn, Michaël Abiteboul

Miłość po francusku, zwiastun 2013

O filmie – YouTube, Facebook

Konkurentka do stanowiska redaktor naczelnej magazynu „Rebelle” jest młodsza, przebojowa , zaznajomiona z najnowszym osiągnięciami techniki i przede wszystkim potrafi wykorzystać swój urok i łóżko do robienia kariery. Kiedy nagle w życiu Alice pojawia się przypadkowo młody student Balthazar (Pierre Niney) zaczyna ona dostrzegać niezwykłą szansę, którą daje jej los w osobie 20-latka. Dzięki domysłom swoich współpracowników, którzy podejrzewają że Alice z Balthazarem łączy gorący romans, zaczynają postrzegać ją w bardziej korzystny dla jej kariery sposób. Mimo tego, że Alice i Balthazara nie łączy nic poza luźną znajomością postanawia ona nie wyprowadzać z błędu współpracowników, zaczyna grę pozorów i udawanie romansu z młodym studentem. Jednak serce nie sługa i nie da się nim kierować, pozorny romans powoli zaczyna wymykać się spod kontroli Alice, która coraz bardziej zaczyna się angażować w znajomość z Balthazarem oczywiście z wzajemnością z jego strony.

Całość filmu Miłość po francusku jest lekkim, przyjemnym i łamiącym błędne przekonania o związkach z dużą różnicą wieku między starszą kobietą i młodszym mężczyzną, kinem o romantycznym podłożu, pokazanym z doskonale dopasowanym humorem, który nie niszczy romantycznej atmosfery tego obrazu francuskiej kinematografii. Jest to obraz pozbawiony umoralniających przesłanek, a wręcz przeciwnie związek z dużą różnicą wieku jest pokazany z humorem i w luźny, niekonwencjonalny sposób. Bardzo trafnie określił Miłość po francusku Jordan Mintzer z The Hollywood Reporter „Chemia pomiędzy głównymi bohaterami widoczna jest od pierwszej do ostatniej minuty”. Film ten jest propozycją w sam raz na lato i wakacje. Wszyscy fani romantycznych opowieści z nienachalnym i doskonale dobranym humorem będą zachwyceni filmem Miłość po francusku, a cała rzesza mniej fanatycznych wielbicieli romantycznych historii też z całą pewnością nie będzie znudzona podczas seansu kinowego tej produkcji filmowej. Chociaż historia przedstawiona w filmie jest banalna to sam pomysł przedstawienia jej jest jak najbardziej świeży i niepozbawiony nowego sposobu przekazania romantycznej historii miłości rodzącej się z przypadku i niezależnie od wizji bohaterów. Film z całą pewnością godny polecenia choćby z powodu znakomitej gry aktorskiej gwiazd kina francuskiego i znakomitej realizacji tej zabawnej komedii.

szczególygatunek: komedia
produkcja: Francja
reżyser: David Moreau
scenariusz: David Moreau i Amro Hamzawi
zdjęcia: Laurent Tangy
muzyka: Guillaume Roussel
premiera: 9 sierpnia 2013
obsadaVirginie Efira – Alice Lantins
Pierre Niney – Balthazar Apfel
Gilles Cohen – Vincent Khan
Charles Berling – Luc Apfle
Amélie Glenn – Lise Duchêne
Camille Japy – Elisabeth Lantins
Michaël Abiteboul – Simons
Camille Pélicier – Pauline
Jenna Azoulay – Zoé
Camille Chalons – Fanny
Louis Do de Lencquesaing – Julien

Powiązane posty

Newsletter

Dodaj komentarz