Jak dogryźć mafii (2017) - Once …

Jak dogryźć mafii jest fi…

Tożsamość zdrajcy (2017) - Unloc…

Tożsamość zdrajcy to thri…

Miłość aż po ślub (2017) - Jour …

Miłość aż po ślub to niem…

Podarować życie (2017) - Réparer…

Podarować życie to porusz…

Ostra noc (2017) - Rough night

Ostra noc to niewyobrażal…

Historia pewnego życia (2017) - …

Historia pewnego życia je…

Auta 3 (2017) - Cars 3

Auta 3 to kolejna odsłona…

Serce z kamienia (2017) - Hjarta…

Serce z kamienia jest nie…

Słodkich snów (2017) - Fai bei s…

Słodkich snów to dramat f…

Ponad wszystko (2017) - Everythi…

Ponad wszystko to przede …

«
»
FacebookGoogle+

Mój biegun (2013)

Mój biegun to film do którego scenariusz stworzył najlepszy i najbardziej nieprzewidywalny twórca, jakim jest samo życie. Jest to historia Jasia Meli, najmłodszego w historii, a jednocześnie jedynego niepełnosprawnego zdobywcy obu biegunów Ziemi. Nim jednak doszło do tego niebywałego wydarzanie Jaś Mela i jego rodzina musiała zmagać się z całą masą nieszczęść i wypadków których nie oszczędzał im los.

Premiera: 25 października 2013 r.
Reżyser: Marcin Głowacki
Scenariusz: Marek Kłosowicz, Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz
Aktorzy: Bartłomiej Topa, Magdalena Walach, Maciej Musiał, Adam Tyniec, Wojciech Stryczek, Ewa Gorzelak, Adam Hutyra

Maciej Musiał o roli w filmie „Mój biegun”

 

Jaś miał szczęśliwe dzieciństwo do czasu kiedy ginie jego młodszy brat za którego śmierć ojciec obwinia Jasia wpędzając nastolatka w poczucie winny za śmierć młodszego brata. Konflikt ojca z synem jest jednym z głównych wątków tego filmu. Kiedy jednak nastoletni Jaś chowa się przed deszczem w niezabezpieczonej stacji transformatorowej zostaje porażony prądem w wyniku czego lekarze są zmuszeni do amputacji lewego podudzia i prawego przedramienia nastolatka, który po długotrwałej rehabilitacji i po skomplikowanych zabiegach chirurgicznych zaczął poruszać się przy pomocy protezy. Wtedy to twarda miłość i despotyzm ojca w stosunku do syna jako jedyne potrafiły zmusić Jasia do walki i do niepoddawania się mimo kolczastych kłód jakie los rzucił mu pod nogi na jego życiowej drodze.

Mój biegun to obraz do głębi poruszający i wyciskający nawet z najbardziej nieczułych widzów resztki uczuć, które w nich zostały. Cała historia perfekcyjnie trafia w najczulsze miejsca każdego z nas. Każdy widz znajdzie w tym filmie jakieś odniesienie do swojego życia, czy sam jest osobą niepełnosprawną, czy ma kontakt z takimi osobami, czy nawet jeśli nigdy nie miał możliwości poznania osoby niepełnosprawnej. Mój biegun mimo że opowiada historię niepełnosprawnego chłopaka to jednak ma charakter uniwersalny i może się odnosić do każdego człowieka i każdej sytuacji. Jest to niezwykle wartościowy film opowiadający o niezłomności, miłości i pokonywaniu przeszkód za sprawą siły charaktery i dzięki wsparciu najbliższych i niezłomnej wierze w zakończenie pełnym sukcesem każdego podjętego się zadania.

Jaś Mela opowiada o swoich podróżach

 

Jest to film który powinni obejrzeć ludzie nie wierzący we własne siły, ludzie którym wydaje się że nic dobrego ich nie spotka w życiu, ludzie twierdzący że nie mają siły walczyć o swoje marzenia, że szkoda na to czasu i energii, bo marzenia się nigdy nie realizują. Historia Jasia Meli jest dowodem zaprzeczającym tym wszystkim pesymistycznym myślą i poglądom, film udowadnia że o marzenia trzeba zawsze walczyć i wierzyć głęboko, że mają one jak najbardziej realne szanse na spełnienie się. Film Mój biegun jest przepiękną opowieścią o ludziach, którzy mimo bolesnego doświadczenia i nieszczęściu jakie postawiło przed nimi życie trwają i dzięki miłości i sile wiary przekuwają tragedię w sukces i pełne zwycięstwo.

Siłą filmu Mój biegun jest jego uniwersalność i możliwość odnalezienia w nim sytuacji dopasowujących się do sytuacji każdego z widzów oraz doskonała gra aktorska całej obsady tego obrazu filmowego gdzie na szczególne wyróżnienie zasługuje Magda Walach oraz Maciej Musiał, którzy w sposób perfekcyjnie idealny oddali wszystko to co mogli przekazać widzom oglądającym ich grę na ekranie kinowym.

Myślę że tym wpisem zachęciłem Was do zapoznania się z filmem Mój biegun do czego jeszcze raz bardzo szczerze zachęcam każdego komu nie obce są wartości i uczucia wyższe, a także wszystkich poszukujących inspiracji i motywacji w życiu, z całą pewnością takim mentorem życiowym może być Jaś Mela i jego historia.

 

szczególygatunek: dramat biograficzny
produkcja: Polska
reżyser: Marcin Głowacki
scenariusz: Marek Kłosowicz, Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz
zdjęcia: Dariusz Rudziński
muzyka: Mateusz Pospieszalski
premiera: 25 października 2013 r.
obsadaBartłomiej Topa – Boguś ojciec Jasia
Magdalena Walach – Ula matka Jasia
Maciej Musiał – Jaś Mela
Adam Tyniec – kilkuletni Jaś
Wojciech Stryczek – Piotruś
Ewa Gorzelak – Zosia
Adam Hutyra – Waldek
Bożena Adamek – matka Bogusia
Mariusz Saniternik – ojciec Bogusia
Jerzy Grałek – ksiądz
Radosław Krzyżowski – podróżnik
Wojciech Leonowicz – lekarz Marcin Zawada
Edyta Torhan – koleżanka Uli
Przemysław Chojęta – rehabilitant

Dodaj komentarz