«
»
FacebookGoogle+

Najlepsze, najgorsze wakacje (2013) – The way, way back

Najlepsze, najgorsze wakacje to przezabawny film o losach i przygodach 14-letniego Duncana (Liam James), który jest zmuszony zmagać się z całym światem i całemu światu udowadniać swoją wartość. Wszystko to w bardzo niesprzyjających warunkach i w mało budującym towarzystwie swojej mamy Pam (Toni Collette), jej nowego partnera Trent (Steve Carell) i jego dorastającej infantylnej córki Steph (Zoe Levin) podczas pierwszego wspólnego wakacyjnego wyjazdu.

Reżyser: Nat Faxon, Jim Rash
Scenariusz: Nat Faxon, Jim Rash
Aktorzy: Liam James, Toni Collette, Steve Carell, Sam Rockwell, Zoe Levin, Amanda Peet, Anna Sophia Robb

 Najlepsze, najgorsze wakacje (2013) – The way, way back

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Duncan jest nieśmiałym i zakompleksionym nastolatkiem, który mało tego że sam uważa się za miernotę to jeszcze wszyscy dookoła go w tym przekonaniu umacniają dając mu wyraźnie i w sposób niebudzący wątpliwości do zrozumienia, że jest totalnym zerem. Prym w tym wiedzie Trent, który zawsze i wszędzie daje mu odczuć jakim nieudacznikiem jest 14-letni młodzieniec. W wyobraźni Duncana rodzi się obraz najgorszych wakacji jakie był w stanie sobie wyobrazić. Pierwsze sceny filmu Najlepsze, najgorsze wakacje od razu ukazują miejsca jakie zajmują w rodzinie Duncana poszczególni jej członkowie. Jak nie trudno się domyśleć nieśmiały, zamknięty w sobie nastolatek zajmuje w niej miejsce na szarym końcu, co ukazuje nam scena w samochodzie podczas podróży do celu wakacyjnej podróży, w której Duncan siedzi na tylnym siedzeniu kombi, którym podróżują wyglądając jak przysłowiowe siedem nieszczęść w jednej osobie. Gdy już wiemy, że Duncan zajmuje w swojej rodzinie miejsce na szarym końcu bez żadnego wsparcia z żadnej strony to dodatkowo gwóźdź do trumny dodają słowa partnera matki, który w 10 stopniowej skali wartości wycenia Duncana na 3. Po dotarciu na miejsce sytuacja głównego nastoletniego bohatera pogarsza się z każdą kolejną sceną filmu.

Mało tego, że nie ma on szans na zrozumienie i wsparcie ze strony najbliższych to jeszcze dodatkowo nowo poznane towarzystwo wciąż z niego szydzi i jeszcze bardziej pogrąża go w jego kompleksach i niskiej samoocenie. Jak to jednak bywa w życiu wszystko ma swój koniec zarówno to co dobre jak i to co złe, podobnie ma się sprawa z Duncanem, który niespodziewanie dla samego siebie znajduję wsparcie i przyjaciela w osobie towarzyskiego lekkoducha Owena (Sam Rockwell) kierownika Aqua Parku. Dzięki niemu nastolatek nabiera pewności siebie i zaczyna otwierać się na ludzi i świat opuszczając coraz odważniej swoją skorupę kompleksów. W końcu w towarzystwie lekkodusznego i sympatycznego Owena dostaje dawkę odwagi dzięki czemu jego samoocena winduje na sam szczyt. Przy wsparciu nowo poznanego przyjaciela staje się towarzyskim królem parku wodnego, czym wzbudza zazdrość przybranej siostry i wprawie w szok zarówno swojego ojczyma jak i swoją mamę.

Całość komediowego charakteru filmu Najlepsze, najgorsze wakacje opiera się na przezabawnym humorze sytuacyjnym, scenach w których nieśmiałość Duncana jest bardzo mocno naświetlona i doskonałych pełnych humoru dialogach co wprawia całość widowni w gromkie wybuchu śmichem. Temu filmowi nie brakuje niczego aby móc pretendować do tytułu komedii roku, czego dowodem niech będą cytaty prasowe ukazujące się w prasie Amerykańskiej po premierze tej zabawnej komedii:

Będziecie płakać z nadmiaru śmiechu

Mary Pols Time

Będziecie bawić się, jak dzieci na zjeżdżalni w parku wodnym

Nick i Newton Plater Moviecritical.Net

Pokochacie każdą minutę tego filmu

Peter Travers Rolling Stone

Jak zakończą się perypetie Duncana i czy jego sytuacja zmieni się na lepsze nie zdradzę, ale jak przystało na amerykańską komedię zwycięży szczerość i otwartość relacji między bohaterami tego zabawnego obrazu filmowego. Z pełnym przekonaniem polecam seans kinowy Najlepsze, najgorsze wakacje każdemu bez względu na wiek czy gust filmowy, jednak szczególnie gorąco zachęcam do wizyty w kinie na tej komedii wszystkich tych, którym wydaje się że już gorzej być nie może i że wszystko co złe spotyka zawsze tylko ich. Gwarantuję, że po tym seansie filmowym wyjdzie z kina w całkowicie odmienionym stanie ducha, podbudowani, patrząc na świat i swoje życie przez różowe okulary. Dzięki temu obrazowi filmowemu nabierzecie tak pozytywnego przekonania do życia i do samych siebie, że wszystkie najgorsze sytuacje i wypadki będą miały podstawy i warunki aby stać się najlepszymi jakie mogły Was w życiu spotkać.

 

szczególygatunek: komedia, dramat
produkcja: USA
reżyser: Nat Faxon, Jim Rash
scenariusz: Nat Faxon, Jim Rash
zdjęcia: John Bailey
muzyka: Rob Simonsen
premiera: 27 września 2013 r.
obsadaLiam James – Duncan
Toni Collette – Pam
Steve Carell – Trent
Sam Rockwell – Owen
Zoe Levin – Steph
Amanda Peet – Joan
Anna Sophia Robb – Susanna
Allison Janney – Betty
Rob Corddry – Kip
River Alexander – Peter
Robert Capron – Kyle
Nat Faxon – Roddy
Ave Deluce-Verley – Katy
Jeffrey Ryan – Charlie

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2013/09/Najlepsze-najgorsze-wakacje-zwiastun.mp4 19344426 video/mp4

Dodaj komentarz