«
»
FacebookGoogle+

Naznaczony: Rozdział 2 (2013) – Insidious: Chapter 2

Naznaczony: Rozdział 2 jest kontynuacją przeżyć rodziny Lambertów z filmu „Naznaczony”. Targana paranormalnymi zjawiskami z duchami i siłami nadprzyrodzonymi rodzina Lambertów zatrzymuje się w domu babci wierząc, że to z czym musieli walczyć w swoim domu już jest za nimi i mogą zacząć żyć bez obecności zjaw, duchów i sił paranormalnych.

Reżyser: James Wan
Scenariusz: John R.Leonetti
Aktorzy: Rose Byrne, Patrick Wilson, Ty Simpkins, Barbara Hershey, Andrew Astor, Jocelin Donahue, Garrett Ryan

Naznaczony: Rozdział 2 – Insidious: Chapter 2, zwiastun 2013

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Ich spokój jednak nie trwa zbyt długo, nieoczekiwanie znów pojawia się duch młodej kobiety ubranej w długą, białą suknię nucąca dziecięce piosenki. Ku przerażeniu całej rodziny wraz z pojawieniem się ducha kobiety zaczyna się szereg niekończących i niewytłumaczalnych zdarzeń z których do najłagodniejszych należą tajemnicze głosy i jęki, samoczynnie poruszające się przedmioty czy odgłosy tajemniczych kroków. Jak się wkrótce okazuje przyczyną nawiedzania rodziny przez duchy nie było miejsce, ale osoba ich najstarszego syna, który łączy rodzinę ze światem umarłych. W tej odsłonie Nawiedzony: Rozdział 2 główna akcja filmu toczy się wokół prób rozwikłania tajemnicy sprzed lat, która ma odpowiedzieć Lambertom na pytanie dlaczego to oni są nawiedzani przez duchy i co łączy ich ze światem zmarłych. W nowej scenerii Dalton Lambert (Ty Simpkins) zaczyna podejrzewać, że z ojcem rodziny Joshem Lambertem (Patrick Wilson) dzieje się coś niewytłumaczalnego i przerażającego. Po raz drugi nawiedzana rodzina musi pogodzić się z faktem, że ich problemy nie znikną jak ból głowy po zażyciu tabletki przeciwbólowej. Zaczynają rozumieć, że to nie otoczenia ma wpływ na to co się dzieje w życiu ich rodziny, że przyczyna tego tkwi w tajemniczej przeszłości w niewytłumaczalny sposób powiązanej z ich rodziną.

Naznaczony: Rozdział 2 jest bardzo udaną produkcją filmową, która wzbudza dreszcz przerażenia w każdym nawet najbardziej odpornym na strach widzu. Całość filmu jest zrealizowana bez morza krwi i rozrywanych ciał. Ta produkcja filmowa przeraża swoją prostotą i umieszczeniem scenerii wydarzeń w jak najbardziej realistycznym świecie, gdzie głównymi bohaterami są przeciętni ludzie podobni do każdego z widzów. Film ten z całą pewnością zaspokoi nawet najbardziej wymagających entuzjastów silnie przerażających wrażeń i pełnych napięcia scen, których w tym filmie z całą pewnością nie braknie. Wszystko za sprawą większej ilości scen nawiązujących do świata zmarłych, skumulowanej sile i częstotliwości z jaką pojawiają się dusze zmarłych oraz znakomitej, dobrze znanej fanom poprzedniej odsłony filmu obsadzie aktorskiej, która nie uległa zmianie od czasu pojawienia się na ekranach kin pierwszej części tego przerażającego pełnego napięć i wulkanicznej siły emocji filmu. Czy rodzinie Lambertów uda się rozwiązać tajemnicę z przeszłości łączącą ich ze światem zmarłych? Czy uda się im uwolnić od przerażających zjawisk paranormalnych? Czy będą mogli w końcu zacząć normalnie żyć mimo przerażającej przeszłości i niepewnej przyszłości? Po odpowiedzi na te pytania zapraszam do wizyty w kinie na seansie filmowym Naznaczony: Rozdział 2. Odwiedziny w kinie na tej produkcji filmowej polecam wszystkim pragnącym się naprawdę przerazić podczas seansu filmowego, fanom mocnych i silnie emocjonujących wrażeń oraz wszystkim oczekującym po projekcji filmowej podniesionego poziomu adrenaliny i emocji budzących przerażający strach.

 

szczególygatunek: horror
produkcja: USA
reżyser: James Wan
scenariusz: Leigh Whannell
zdjęcia: John R.Leonetti
muzyka: Joseph Bishara
premiera: 20 września 2013 r.
obsadaRose Byrne – Renai Lambert
Patrick Wilson – Josh Lambert
Ty Simpkins – Dalton Lambert
Barbara Hershey – Lorraine Lambert
Andrew Astor – Foster Lambert
Jocelin Donahue – młoda Lorraine
Garrett Ryan – młody Josh
Lin Shaye – Elise Rainier
Lindsay Seim – młoda Elise Rainier
Tom Fitzpatrick – Parker Crane
Tyler Griffin – młody Parker Crane
Danielle Bisutti – matka Parkera Crane‘a
Michael Beach – detektyw Sendal
Steve Coulter – Carl
Hank Harris – młody Carl
Priscilla Garita – Natalie
Jenna Ortega – Annie

Powiązane posty

Newsletter

Dodaj komentarz