«
»
FacebookGoogle+

Nic wielkiego (2014)

Nic wielkiego to historia o dorastaniu, poszukiwaniu swojej życiowej drogi, przemianach zachodzących w każdym z nas przedstawiona na przykładzie perypetii rodzeństwa Zosi (Monika Dorocińska) i Stasia (Stanisław Rodek). Historia Stasia i Zosi rozpoczyna się w ich dzieciństwie kiedy to oboje są ze sobą bardzo zżyci i zawsze trzymają się razem, tam gdzie jest Staś tam musi być Zosia i z całkowitą odwrotnością, tam gdzie jest Zosia musi być i Staś.

Premiera: 28 luty 2014 r.
Reżyser: Jan Gazicki
Scenariusz: Jan Gazicki
Aktorzy: Stanisław Rodek, Jakub Morawski, Zofia Rodek, Monika Dorocińska, Agata Budzińska, Michał Szubert

Nic wielkiego,zwiastun 2014

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Niestety z biegiem lat i okresem dojrzewania ich drogi zaczynają biec każda swoim torem, zaczynają się oddalać od siebie gubiąc gdzieś po drodze łączącą ich zażyłość i bratersko siostrzaną miłość. Głównymi powodami rozjechania się dróg życia Stasia i Zosi jest wyjazd Zosi na studia za zagranicę i przemiana jaka zaszła w chłopaku pod wpływem towarzystwa w którym Staś zaczyna się obracać, są to klimaty i towarzystwo absolutnie obce Zosi i Stasiowi jakiego ona zna i pamięta. Niestety chłopak gubi się na samym progu dorosłego życia z miłego, wrażliwego i ułożonego młodzieńca przeradza się w ogolonego na łyso, ubranego w dres początkującego przestępcę.

Nic wielkiego przeciwnie do tego co mówi tytuł opowiada o wielkiej przemianie, o wielkim przejściu w dorosły okres życia i o wielkich problemach towarzyszących tym przemianą. Okres dojrzewania i przejścia przez próg dorosłości to przede wszystkim czas kształtowania się charakteru, budowy kręgosłupa moralnego, poszukiwania swojej tożsamości i celu życia. Czasami taka wyprawa w głąb siebie samego jest niezwykle kręta i zawiła, bardzo często młodzi ludzie nie są gotowi na taką wyprawę, tak jak to jest w przypadku Stasia. Młody chłopak nie był gotowy do transformacji z dzieciństwa do dojrzałego życia i gubi się w swoich decyzjach i trudzie podejmowania wyborów. Niestety czas kształtowania losu i przejścia w dorosły okres życie nie jest zależny tylko od nas jest to uzależnione od otoczenia, sytuacji, siły osobistej, nawyków i wzorców wyniesionych z dzieciństwa. I to są główne problemy z jakim przyjdzie się zmierzyć głównemu bohaterowi filmu Nic wielkiego, który bardzo szybko i w sposób dla niego nieoczekiwany przekona się o sile wpływu jakie mają czynniki towarzyszące wkroczeniu w dorosłe i odpowiedzialne życie. Na Stasia czeka jeszcze wiele trudnych egzaminów życie, które będzie zmuszony zaliczyć pozytywnie młody bohater filmu.

Nic wielkiego to film wyprawa przez życie mogące być życiem każdego młodego człowieka z elementami dramatu, komedii i filmu akacji. Film ukazuje możliwość przemian jakie mogą zajść w życiu każdego z nas pod wpływem okoliczności i ludzi nas otoczających. Czy Stasiowi uda się wyprostować zawiłe drogi życia na które wkroczył, czy będzie na tyle silny aby pokonać wszystkie skrajnie ostre zakręty swojego życia, czy uda mu się wyrwać z towarzystwa które w negatywny sposób wpłynęło na kształtującą się osobowość chłopaka? Po odpowiedzi na pytania dotyczące losu i przyszłości Stasia gorąco zapraszam do kin już od 28 lutego na seans kinowy filmu Nic wielkiego.

Na koniec tego wpisu pozwolę sobie przytoczyć wypowiedź samego reżysera filmu:

Do obsady szukałem ludzi bardzo wrażliwych, którzy na co dzień są powściągliwi, spokojni i skromni. Na tych cechach mi zależało, chciałem na nich wybudować te postaci. Zosia zostaje taką dziewczyną, natomiast Stasiek się zmienia. Wiedziałem, że w pewnym momencie wezmę tego wrażliwego chłopaka, ogolę na łyso i po prostu przekuję w drecha. Pobudzę w nim złość, agresję i nienawiść. Wyciągnę z niego złe nastawienie do ludzi i pokażę, jak człowiek może się przeistoczyć. „Nic Wielkiego” to obraz szukający szczerego odzwierciedlenia rzeczywistości, odkrywający magię pewnych, na pozór zwykłych sytuacji. To film dla tych, którzy nie boją się przyglądać człowiekowi przez pryzmat jego emocji

Jan Gazicki

Mam nadzieję że wpis zachęcił Was do wyjścia na seans kinowy filmu Nic wielkiego do czego gorąco wszystkich zachęcam i namawiam.

 

szczególygatunek: dramat
produkcja: Polska
reżyser: Jan Gazicki
scenariusz: Jan Gazicki
zdjęcia: Jan Gazicki
muzyka: zespół Hurt oraz East Clubbers
premiera: 28 luty 2014 r.
obsadaStanisław Rodek – mały Staś
Jakub Morawski – Staś
Zofia Rodek – mała Zosia
Monika Dorocińska – Zosia
Agata Budzińska – matka Stasi i Zosi
Michał Szubert – ojciec Stasia i Zosi
Dorota Kiełkowicz – nauczycielka
Tomasz Andrzejewski – nauczyciel
Jakub Prusiński – kolega Stasia z L.O.
Jagoda Wlazło – koleżanka Zosi z L.O.
Iwona Lisiecka – fryzjerka
Anna Skoczek – bufetowa

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2013/10/Nic-Wielkiego-zwiastun.mp4 28028564 video/mp4

Dodaj komentarz