«
»
FacebookGoogle+

Niemożliwe (2013) – The impossible

Ten film ma w sobie wszystko począwszy od krwawego dramatu, przez miłość, nadzieję, siłę życia aż do szczęśliwego zakończenia. Efekt napięcia jaki wywołują w widzu perfekcyjnie dopasowane i połączony w sposób idealny obraz razem z podkładem muzycznym jest rewelacyjny i nie do opisywania tylko i wyłącznie do zobaczenia i przeżycia.

Produkcja: Hiszpania reżyseria: Juan Antonio Bayona scenariusz: Sergio G. Sánchez

 

Opis filmu

Ten film ma w sobie wszystko począwszy od krwawego dramatu, przez miłość, nadzieję, siłę życia aż do szczęśliwego zakończenia. Efekt napięcia jaki wywołują w widzu perfekcyjnie dopasowane i połączony w sposób idealny obraz razem z podkładem muzycznym jest rewelacyjny i nie do opisywania tylko i wyłącznie do zobaczenia i przeżycia. Całość filmu rozgrywa się na tle tsunami które w 2004 roku zniszczyło wybrzeża Tajlandii pochłaniając tysiące ofiar. Głównymi bohaterami tej filmowej opowieści o tragedii ludzkiej jest małżeństwo Amerykanów przylatujące na wypoczynek i święta Bożonarodzeniowe do jednego z kurortów mieszczących się na jednej z wysp Tajlandzkich wraz z 3-ką swoich synów. Na początku film wydaje się kolejną tkliwą opowieścią o szczęściu i rajskim życiu. Szybko jednak zostajemy wyprowadzeniu z błędnego wniosku, akcja nabiera tempa i jest przepełniona dramatem, nadzieją, siłę i chęcią życia. Nie będę psuł Wam oglądania tego rewelacyjnego filmu opisując całość akcji, chcę tylko zaznaczyć, że film jest obrazem nadziei budzącej się w człowieku nawet gdy rozsądek podpowiada że to już koniec. „Niemożliwe” jest hymnem na cześć tych wszystkich którzy w chwilach swojej tragedii gdy stracili bliskich i cały dorobek życia potrafili pomagać, wspierać się nawzajem i oddawać to co im zostało bezinteresownie bardziej potrzebującym. Znakomitym obrazem tego co przed chwilą napisałem jest scena gdzie Henry dostaje telefon komórkowy od przypadkiem poznanego mężczyzny, aby zadzwonić do domu i móc odszukać swoją rodzinę która zaginęła w czasie uderzenia fal tsunami w wybrzeże Tajlandii.

Obsada
Naomi Watts jako Maria, Ewen McGregor jakoHenry, Tom Holland jako Lucas, Samuel Joslin jako Thomas, Oaklee Pendergast jako Simon, Marta Etura jako Siomone, Sönke Möhring jako Karl

Film to znakomita obsada aktorska z której na największy podziw zasługują dzieci, które dały popis gry aktorskiej, perfekcyjne połączenia obrazu z muzyką, znakomite efekty specjalne które nie zaciemniają głównego przesłania filmu, ale dzięki swej doskonałości i efektowi wizualnemu powodują nasilenie i podkreślenie tego co film miał nam widzom przekazać dzięki czemu spowodować chwilę zadumy nad wartościami naszego życia. Szczególnie wymowne są sceny ataku fal tsunami, walki o życie porwanych przez wodę, radości odnajdujących się rodzin, bólu i cierpienia rannych, nadziei i sile życia bijących z ludzi którzy przetrwali, radości z końca tragedii.

Film godny polecenia każdemu i tym kochającym bombowe efekty specjalne i tym kochającym dramaty i tym wielbiącym tzw. „wyciskacze łez” i tym uwielbiającym happy end.

 

38 comments

 1. Krzysztof Walicki

  Szczerze polecam każdemu komu nie obce są wartości i uczucia wyższe, każdemu kto oczekuje od kina czegoś więcej niż tylko rozrywki i pustego obrazu nie niosącego ze sobą żadnych wartości. Dziękuję bardzo za przeczytanie tego wpisu i proszę o komentarze, uwagi i Wasze opinie na temat wpisu i filmu „Niemożliwe”.

 2. Pingback: Blue Coaster33

 3. Pingback: online casinos

 4. Pingback: Gigantic breasted dark-haired alexis becomes the office bitch to get her way

 5. Pingback: Direct TV

 6. Pingback: TV options for restaurants

 7. Pingback: lan penge nu og her 18 ar

 8. Pingback: stop parking

 9. Pingback: laan penge her og nu

 10. Pingback: parking

 11. Pingback: 3gp mobile porn

 12. Pingback: alkaline water

 13. Pingback: YouTube favorites kopen

 14. Pingback: bottled alkaline water

 15. Pingback: pay per day loans plan

 16. Pingback: pay day loans

 17. Pingback: my website

 18. Pingback: additional hints

 19. Pingback: read full article

 20. Pingback: locksmith teambackpack instrumentals

 21. Pingback: class c plumbers

 22. Pingback: house blue

 23. Pingback: check this out

 24. Pingback: electrician training books

 25. Pingback: water ionizer

 26. Pingback: ionizer payment plan

 27. Pingback: minecraft adventure maps

 28. Pingback: water ionizer pay plan loans

 29. Pingback: website

 30. Pingback: water ionizer loans

 31. Pingback: alkaline water

 32. Pingback: view website

 33. Pingback: I was reading this

 34. Pingback: over here

 35. Pingback: Greg Thmomson

 36. Pingback: gmail.com login

 37. Pingback: gmail login page

 38. Pingback: search all craigslist

Dodaj komentarz