«
»
FacebookGoogle+

Niepamięć (2013) – Oblivion

Niepamięć jest filmem który może pretendować do miana hitu roku, raz ze względu na obsadę głównego bohatera, którego gra Tom Cruise, a dwa ze względu na swój gatunek jakim jest scion fiction. Taki koktajl może być wybuchowy.

Niepamięć – Oblivion, zwiastun 2013

Źródło: You Tube, Oficjalna storna filmu, FaceBook

Niepamięć jest filmem rozgrywającym się w 2077 roku po wyniszczającej wojnie toczonej między ludźmi, a istotami obcymi. W wyniku działań wojennych Ziemia ulega napromieniowaniu, które uniemożliwia życie na niej. Jack Harper stacjonuje gdzieś w przestrzeni kosmicznej na planecie, która ma zastępować mu dom i Ziemię. Zajmuje się tam serwisowaniem niesprawnych dronów i odzyskiwaniem niezbędnych surowców po wyniszczającej wojnie z obcymi. Jego misja dobiega końca za 2 tygodnie ma dołączyć do grupy ocalałych mieszkańców Ziemi przebywających w kolonii na Księżycu z dala od zniszczonego i utraconego świata. Wszystko jednak ulega drastycznej zmianie po tym jak Jack ratuje z uszkodzonego statku kosmicznego piękną kobietę. Pojawienie się Julii i związane z tym wydarzenia całkowicie zmienia sposobu myślenia i postrzegania świata i teraźniejszości w jakiej przyszło mu żyć.

Zostaje zmuszony do licznych aktów odwagi, poddany wielu próbom w których musi wykazać się jasnością umysłu i siłą mięśni. Los ludzi i Ziemi niespodziewanie spoczywa w rękach człowieka, który do tej pory był przekonany o nieuniknionej stracie przeszłości ludzi i życia na Ziemi. Film Niepamięć jest obrazem godnym zauważenia i zwrócenia na niego uwagi za sprawę głębokiej fabuły, która przedstawia skomplikowaną i zawiłą historię Ziemi, wojny z obcymi, przemyślenia i rozdarcie Jacka Harpera, jego wewnętrzną walką między tym co wydawało mu się oczywiste i prawdziwe, a tym co odkrywa w wyniku wydarzeń po uratowaniu Julii z rozbitego statku. W osobie Jacka jedyna nadzieja na ocalenie Ziemi i ludzi przed nowym zagrożeniem. Z całą odpowiedzialnością polecam wizytę w kinie na seansie filmowym pt. Niepamięć.

obsadagatunek: Sci-Fi
produkcja: USA
reżyser: Joshep Kosinski
scenariusz: Joshep Kosinski, Karl Gajdusek, Michael Arndt
zdjęcia: Claudio Miranda
muzyka: M83, Anthony Gonzalez
premiera: 13 kwietnia

obsadaTom Cruise – Jack Harper
Olga Kurylenko – Julia
Andrea Riseborough – Victoria
Morgan Freeman – Malcolm Beech
Nikolaj Coster-Waldau – Sykes
Zoe Bell – Kara
Melissa Leo – Sally

Powiązane posty

Newsletter

Dodaj komentarz