«
»
FacebookGoogle+

Olimp w ogniu (2013)- Olympus Has Fallen

Olimp w ogniu z pewnością nie jest filmem mitologicznym jak może to sugerować tytuł. Olimp jest to kod jakim służby specjalne określają Biały Dom, natomiast ogniem w tym przypadku jest atak terrorystyczny wymierzony w Biały Dom i prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Olimp w ogniu (Olympus Has Fallen) – Zwiastun (2013)

Źródło: You Tube

 

Całość akcji filmu Olimp w ogniu rozpoczyna się od scen tragicznego w skutkach wypadku w konsekwencji którego agent Secret Servis Mike Banning zostaje odsunięty od służby bezpośredniej przy prezydencie i przeniesiony do mało prestiżowych zadań. Całość sytuacji zmienia się radykalnie po ataku grupy doskonale wyszkolonych i uzbrojonych terrorystów na siedzibę głowy państwa Biały Dom. W wyniku ataku uwięziony zostaje prezydent wraz ze swoimi najbliższymi współpracownikami, zniszczeniu lub raczej unieszkodliwieniu ulega cały system obrony najważniejszego budynku w kraju, wybucha panika, śmierć ponoszą agenci chroniący Biały Dom jak również szarzy ludzie będący świadkami ataku.

Wszystkie próby odzyskania władzy nad Białym Domem i uwolnienia prezydenta z rąk terrorystów podjęte przez służby specjalne kończą się niepowodzeniem i powiększającą się listą zabitych agentów. Wtedy ktoś przypomina sobie o Banningu, który Biały Dom po latach służby przy boku prezydenta zna lepiej niż swój własny dom. Czy uda mu się sprostać zadaniu i nadzieją jakie pokładają w nim Pentagon i cały rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki? Czy uda mu się odbić prezydenta i uratować USA od tragicznych w skutkach konsekwencji wreszcie czy uda mu się ujść z życiem i odzyskać zaufanie przełożonych i najważniejszej osoby w kraju? Całość filmu Olimp w ogniu jest obrazem pełnych napięcia scen akcji, wybuchów, zniszczenia, walki wręcz, śmierci i tragedii. Z całą pewnością Olimp w ogniu zasługuje na miano jednego z najlepszych filmów roku 2013! Precyzja z jaką zostały zrealizowane sceny wypełnione efektami specjalnymi zaskakuje nawet ekspertów. Myślę że szczególnie usatysfakcjonowani z wizyty w kinie na projekcji filmu Olimp w ogniu będę widzowie lubiący kino akcji i efektów specjalnych dla których wizyta w kinie powinna być obowiązkowa.

szczegółyprodukcja: USA
reżyser: Antoine Fuqua
scenariusz: Katrin Benedikt, Creighton Rothenberger
zdjęcia: Conrad W. Hall
muzyka: Trevor Morris
premiera: 26 kwietnia 2013 r.
obsadaGerard Butler – Mike Banning
Aaron Mitchell – prezydent Asher
Radha Michell – Leah
Ashley Judd – Margaret Asher
Morgan Freeman – marszałek Trumbull
Dylan McDermott – Forbes
Melissa Leo – Ruth McMill+an
Angela Bassett – Lynne Jacobs
Cole Hauser – Roma
Robert Forster – generał Clegg
Lance Broadway – O`Neil

Oficjalna strona filmu, Facebook filmu

1 comment

  1. Pingback: Londyn w ogniu (2016) – London has fallen - Zobacz Tutaj

Dodaj komentarz