«
»
FacebookGoogle+

Oz: Wielki i Potężny – Oz: The Great and Powerful (2013)

Fabuła tej bajecznej opowieści koncentruje się na młodości i początkach Czarownika z krainy Oz. Wszystko ma początek gdy Oscar Diggs który jest drugorzędnym cyrkowym magikiem o niezbyt szlachetnym charakterze w wyniku awarii balony którym leciał zostaje w niezrozumiały sposób przeniesiony z Kansas do bajecznego świata Oz.

 

W głowie Oscara zaczynają rodzić się myśli o wielkiej sławie, bogactwie i władzy która może stać się jego udziałem jednak tylko do czasu gdy pojawiają się na jego drodze 3 pełne uroku i tajemniczości wiedźmy. Od nich ku swojemu zaskoczeniu dowiaduje się, że jest Wielkim Czarnoksiężnikiem na którego wszyscy mieszkańcy Oz czekają z nadzieję że uda mu się pokonać złą wiedźmę która terroryzuje całą krainę Oz. Przerażony wizją walki ze złą wiedźmą z jednej strony i zachęcony wizją sławy i bogactwa z drugiej strony decyduje nie wyjawiać prawdy o sobie i nie wyprowadzać z błędnego przekonania mieszkańców krainy Oz. Z niechęcią i strachem przystępuje do zmierzenia się z potężnymi problemami świata Oz.

Z konieczności musi rozstrzygać kto jest dobry, kto zły nim będzie za późno. Korzystając z iluzji, pomysłowości, bystrości oraz odrobiny magii z pomocą mieszkańców Oz oraz 3 pięknych wiedź staje się nie tylko prawdziwym czarodziejem Oz, ale staje się też jednocześnie lepszym człowiekiem niż był. Obraz filmu „Oz Wielki i Potężny” charakteryzuje się fantastycznymi postaciami, bajecznymi krajobrazami, magią i walką dobra ze złem. Oz Wielki i Potężny można z pełnym przekonaniem i pewnością polecić jako kino rodzinne, bez obaw możemy zabrać do kina na Oz Wielki i Potężny całą rodziną wraz z dziećmi.

 

Szczegółygatunek: fantastyka, bajka
produkcja: USA
reżyser: Sam Raimi
scenariusz: Mitchell Kapner i David Lindsay-Abaire
zdjęcia: Peter Deming
muzyka: Danny Elfman
ObsadaJames Franco – Oz
Mila Kunis – Theodora
Rachel Weisz – Evanora
Michelle Williams – Glinda
Abigali Spencer – May
Joey King – Porcelanowa dziewczynka
Martin Klebba – Nikko
Tony Cox – Knuck
Tim Holmes – Siłacz

Dodaj komentarz