«
»
FacebookGoogle+

Parker (2013)

Film Parker jest obrazem przedstawiającym losy można by rzecz szlachetnego złodzieja. Tytułowy Parker (Jason Statham) jest złodziejem kierujący się w swojej profesji swoistym kodeksem honorowym nie krzywdzi nikogo kto na to nie zasłużył, okrada tylko najbogatszych ludzi i instytucje, ale nie wacha się zabić jeśli jest do tego zmuszony przez okoliczności i sytuację.

Parker, zwiastun 2013

Źródło: You Tube, Oficjalna strona filmu

Podczas jednego ze swoich skoków zostaje zdradzony przez wspólników i zostawiony ranny na pewną śmierć. Jego wspólnicy nie wzięli jednak pod uwagę faktu jego upartości i tego że mimo wszystko uda mu się przeżyć. I tutaj zaczyna się główny wątek filmu Parker w którym tytułowy bohater wraz z piękną wspólniczką Leslie (Jennifer Lopez), której budżet osobisty ma wielkie braki, usiłuje zemścić się na byłych wspólnikach, którzy potraktowali go w tak niegodziwy sposób i którzy planują największy skok w swojej złodziejskiej karierze. Dzięki swoim umiejętnością aktorskim Parkerowi uda się przeistoczyć w bogatego Teksańczyka i wraz z uroczą Leslie opracowują plan przejęcia łupy ukradzionego przez byłych wspólników Parkera i ucieczkę.

Całość filmu Parker jest bardzo dobrym obrazem akcji, w którym mamy wszystkie niezbędne elementy tego gatunku kina. Mamy tam sceny walki wręcz, sceny pościgów, sceny erotyczne mamy wątek kryminalny, wątek miłosny i wszystko co powinien zawierać w sobie film z gatunku kryminału-akcji. Można powiedzieć że Parker jest obrazem, który ma możliwości zdobycia świata kina szturmem, tylko czy to mu się uda? Na odpowiedź na to pytanie będziemy zmuszeni poczekać na reakcję widzów po seansie kinowym tego filmu.

szczegółygatunek: thriller – kryminalny
produkcja: USA
reżyser: Taylor Hackford
scenariusz: John J.McLaughlin
zdjęcia: J.Michael Muro
muzyka: David Buckley
premiera: 23 styczeń 2013r. (świat)
obsadaJason Statham – Parker
Jennifer Lopez – Leslie
Clifton Collins Jr. – Ross
Kirk Baltz – Bobby
Carlos Carrasco – Norte
Micah A.Hauptman – Hardwick
James Carraway – Quinn

Powiązane posty

Newsletter

2 comments

  1. Krzysztof Walicki

    Masz rację Marzenko, ale zabijanie to jest główny motyw filmów z tego gatunku, co to byłby za film akcji bez trupów?

Dodaj komentarz